2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzeń laboratoryjnych dla Kopalni Soli "Wieliczka"
Beschreibung: Postępowanie prowadzone będzie w częściach w następującym podziale: 1) Dostawa urządzeń laboratoryjnych - część 1 -Chromatografy jonowe do słonej i czystej wody 2)Dostawa urządzeń laboratoryjnych - część 2 -Spektrometr mas ICP-MS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433000 Spektrometer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa urządzeń laboratoryjnych - część 1 -Chromatografy jonowe do słonej i czystej wody
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, rozładunek, wniesienie, montaż, podłączenie do instalacji i uruchomienie dwóch chromatografów jonowych wraz z akcesoriami, przeznaczonych do analiz fizykochemicznych wód o zróżnicowanej matrycy: 1. Chromatograf jonowy do analiz wód słodkich, w tym wody przeznaczonej do spożycia, wodociągowej, powierzchniowej i podziemnej. System musi umożliwiać oznaczanie niskich i bardzo niskich stężeń jonów zgodnie z obowiązującymi normami dla wody pitnej. Wymagana jest wysoka czułość i stabilność sygnału, detekcja przewodnościowa z supresją, możliwość rozbudowy o dodatkowe detektory oraz oznaczanie anionów i kationów w jednym systemie (wymienne kolumny lub dwa tory analityczne). 2. Chromatograf jonowy do analiz wód o wysokim zasoleniu, w tym wód słonych, solanek, wycieków kopalnianych i innych próbek o wysokiej przewodności i dużej zawartości jonów głównych. System musi być odporny na matryce agresywne, umożliwiać rozcieńczenia, obejście matrycy lub pracę w szerokim zakresie stężeń. Powinien pozwalać na analizę zarówno makroskładników, jak i składników śladowych po odpowiednim przygotowaniu próbki. Detekcja przewodnościowa z możliwą supresją oraz możliwość rozbudowy o dodatkowe detektory, w tym UV/Vis. Oba systemy muszą umożliwiać oznaczanie jak najszerszego zakresu anionów i kationów. Każdy system powinien być wyposażony w automatyczny podajnik próbek, komplet kolumn analitycznych i ochronnych oraz oprogramowanie do sterowania aparatem i rejestracji oraz obróbki danych pomiarowych. Zakres zamówienia obejmuje również wsparcie merytoryczne w zakresie konfiguracji aparatu, opracowania i uruchomienia metod analitycznych, a także szkolenie personelu z obsługi aparatury i analizy danych.
Haupteinstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa urządzeń laboratoryjnych - część 2 - Spektrometr mas ICP-MS
Beschreibung: Spektrometr mas z plazmą indukcyjnie sprzężoną (ICP-MS) do oznaczania pierwiastków śladowych i głównych w wodach, roztworach wodnych soli, solach stałych oraz próbkach środowiskowych o złożonej matrycy (w tym wody kopalniane). Sprzęt powinien umożliwiać analizę próbek o wysokiej przewodności (np. solanki) przy zachowaniu powtarzalności i wysokiej czułości pomiarów, poprzez ograniczenie ilości matrycy wprowadzanej do plazmy oraz możliwość stosowania automatycznego dodatku wzorca wewnętrznego. Dodatkowo oprogramowanie powinno być kompatybilne z oprogramowaniem LabSolutions™ stosowanym w innych urządzeniach laboratorium. Wymóg kompatybilności nie ogranicza wyboru producenta, pod warunkiem, że dostarczone oprogramowanie spełnia wszystkie pozostałe wymagania funkcjonalne określone w opisie przedmiotu zamówienia.