2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszanych zlokalizowanych na terenie Gminy Bieruń
Beschreibung: 1. Do obowiązków Wykonawcy w ramach świadczenia usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Bieruń należy: 1) Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej, gromadzonych odpowiednio w workach lub pojemnikach, w tym: niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów zbieranych selektywnie (popiół, papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło, odpady ulegające biodegradacji (zielone) i odpady kuchenne ulegające biodegradacji) i odpadów wielkogabarytowych w ramach mobilnej zbiórki; 2) Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielolokalowej, gromadzonych w pojemnikach znajdujących się w miejscach ich gromadzenia (wiatach śmietnikowych), w tym: niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów zbieranych selektywnie (popiół, papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło, odpady ulegające biodegradacji (zielone) i odpady kuchenne ulegające biodegradacji) i odpadów wielkogabarytowych w ramach mobilnej zbiórki; 3) Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne, gromadzonych odpowiednio w workach lub pojemnikach, w tym: - z części zamieszkałej - niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów zbieranych selektywnie (popiół, papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło, odpady ulegające biodegradacji (zielone) i odpady kuchenne ulegające biodegradacji) i odpadów wielkogabarytowych w ramach mobilnej zbiórki; - z części niezamieszkałej zgodnie z wykazem przekazanym przez Zamawiającego, opracowanym na podstawie deklaracji złożonych przez właścicieli nieruchomości mieszanych; 4) Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, gromadzonych odpowiednio w workach lub pojemnikach, w tym: niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów zbieranych selektywnie (popiół, papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło, odpady ulegające biodegradacji (zielone) i odpady kuchenne ulegające biodegradacji) i odpadów wielkogabarytowych w ramach mobilnej zbiórki; 5) Zorganizowanie i prowadzenie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwanych dalej PSZOK. 6) Odbieranie odpadów komunalnych z PSZOK-ów, w tym: papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale, odpady ulegające biodegradacji, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, zużyte opony, przeterminowane leki, odpady tekstyliów i odzieży, lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, zużyte baterie i akumulatory, farby, tusze, kleje, lepiszcze i żywice, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi; 7) Odbieranie przeterminowanych leków z wytypowanych aptek na terenie gminy Bieruń: a) „Św. Walentego", ul. Rynek 1, 43-150 Bieruń, tel. 32 708 08 88, 660 051 010; b) „Fel” Feliksiak M., ul. Węglowa 14, 43-155 Bieruń, tel. 32 326 96 45; c) „Gwarek", ul. Granitowa 22, 43-155 Bieruń, tel. 32 325 09 30; d) „Witaminka”, ul. Granitowa 20, 43-155 Bieruń, tel. 32 725 02 78 Lista aptek może być aktualizowana w trakcie trwania umowy . 2. Odbiór odpadów komunalnych należy realizować: 1) w sposób ciągły, niezakłócający spoczynku nocnego (w godzinach od 600 do 2000), 2) w terminach wynikających z przyjętego harmonogramu odbioru, 3) niezależnie od warunków atmosferycznych, 4) pojazdami przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów, w sposób wykluczający mieszanie odpadów selektywnie zbieranych różnych rodzajów ze sobą oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi, 5) niezależnie od utrudnień wynikających z dojazdu do nieruchomości np. a) wąskich oraz nieutwardzonych uliczek i dróg dojazdowych, b) ograniczeń dopuszczalnej masy pojazdów, c) remontów dróg, wówczas Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy, 6) zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi odbierania odpadów. 3. Wymaga się, aby Wykonawca zapewnił odbieranie odpadów komunalnych z częstotliwością wynikającą z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Bieruń. 4. Odbiór przeterminowanych leków z aptek winien nastąpić niezwłocznie na podstawie zgłoszeń telefonicznych przekazywanych przez właścicieli ww. aptek Zamawiającemu, jednak nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia. 5. W przypadku nieodebrania odpadów komunalnych od właściciela nieruchomości z winy Wykonawcy, odbiór odpadów nastąpi w ciągu max. 2 dni roboczych od momentu zgłoszenia tego faktu przez Zamawiającego . 6. U dokumentowanie nieodebrania odpadów komunalnych z winy właściciela nieruchomości Wykonawca zgłasza Zamawiającemu na bieżąco. Zgłoszenie powinno zawierać datę i godzinę wystąpienia zdarzenia wraz z podaniem powodu nieodebrania odpadów. Brak udokumentowania powoduje stwierdzenie przez Zamawiającego nieodebranie odpadów z winy Wykonawcy. 7. Harmonogram odbioru odpadów 1) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Harmonogramu odbierania odpadów z uwzględnieniem m.in. poszczególnych rodzajów odpadów, rodzaju zabudowy, dni ustawowo wolnych od pracy oraz wymagań określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Bieruń. 2) Harmonogram zostanie przygotowany przez Wykonawcę i przekazany do zatwierdzenia Zamawiającemu w terminie do 3 dni od daty zawarcia umowy. Zatwierdzony przez Zamawiającego harmonogram zostanie rozdysponowany przez Wykonawcę na poszczególne nieruchomości nie później niż na 3 dni przed pierwszym terminem odbioru odpadów wskazanym w harmonogramie.
Interne Kennung: ZP.271.41.2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001