86874-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych, w miejscu zamieszkania, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych, w miejscu zamieszkania, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w szacunkowej ilości około 55 708 godzin w zakresie zamówienia podstawowego oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze, w szacunkowej ilości około 1000 godzin w okresie objętym umową. Zakres usług opiekuńczych, w miejscu zamieszkania z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi obejmuje: świadczenie usług opiekuńczych, w miejscu zamieszkania osobom samotnym, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione lub osobom, które wymagają pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług opiekuńczych, które obejmują pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, podstawową pielęgnację, zapewnienie kontaktu z otoczeniem, podtrzymywanie aktywności społecznej.
Vorherige Bekanntmachung: 739903-2024
Interne Kennung: 252-11/2024/PZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W poprzednio prowadzonym postępowaniu złożono jedną ofertę. Oferta została złożona bez wymaganego przepisami ustawy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W związku z tym oferta podlegała odrzuceniu, co było przesłanką do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy PZP, ponieważ wszystkie oferty złożone w postępowaniu zostały odrzucone. Zamówienie ze względu na swój specyficzny charakter - usługi opiekuńcze, w miejscu zamieszkania z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi obejmuje: świadczenie usług opiekuńczych, w miejscu zamieszkania osobom samotnym, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione lub osobom, które wymagają pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług opiekuńczych, które obejmują pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, podstawową pielęgnację, zapewnienie kontaktu z otoczeniem, podtrzymywanie aktywności społecznej, musi rozpocząć realizację od 1.01.2025 r. aby zapełnić opiekę osobom potrzebującym pomocy w zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych. Konieczność unieważnienia poprzednio prowadzonego postępowania nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, a zachowanie ustawowych terminów dla postępowania prowadzonego w trybie przetargu niegraniczonego, ze względu na krótki termin do konieczności rozpoczęcia realizacji zamówienia, jest niemożliwe. Z tego też względu skrócenie terminu składania ofert, biorąc też pod uwagę okoliczność braku zmiany warunków udziału w postępowania w stosunku do poprzednio prowadzonego postępowania, nie zostały zmienione, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni zasadne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312100 Betreuung in Tagesstätten
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 56 708 Stunden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, że korzystanie z opcji będzie polegało na zwiększeniu ilości usług (maksymalna ilość godzin – 22 432) w stosunku do zamówienia podstawowego. 2. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. 3. Realizacja prac w ramach prawa opcji może być zlecona w trakcie trwania umowy w całości lub w części. 4. Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie prawa opcji, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z przedmiotowego prawa. 5. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia względem niego odpowiedzialności z tytułu niewykonania umowy. 6. Zlecanie realizacji prac w ramach zakresu opcjonalnego może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego oraz dostępnych środków finansowych. 7. Ewentualne skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie polegało na przekazaniu przez Zamawiającego względem Wykonawcy pisemnego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z tego prawa w ramach zakresu opcjonalnego realizacji zamówienia, na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 8 do SWZ).