See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Niepołomice na lata 2026, 2027 i 2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Niepołomice, polegające na: - wyposażeniu mieszkańców w pojemniki na odpady zmieszane, - zapewnienie właścicielom nieruchomości worków na odpady komunalne zbierane selektywnie oraz przygotowanie i dostarczenie do mieszkańców ,,Harmonogramów wywozu odpadów”, - wykonywanie sprawozdawczości – raporty miesięczne, Usługa obejmuje również zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych (drogi gruntowe, drogi wąskie, przebiegające przez tereny zadrzewione, leśne) szczególnie uciążliwych w okresie wzmożonych opadów deszczu i śniegu, poprzez zorganizowanie wszelkich środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji – wynikających ze złych parametrów technicznych dróg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego realizacji zawiera załącznik do SWZ „Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia”. Kod odpadu Rodzaj odpadu Ilości maksymalne [Mg] 20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 24 000,0000 15 01 01 Opakowania z papieru i tektury 2 000,000 15 01 02 Opakowania z tworzyw sztucznych 2 000,000* 15 01 07 Opakowania ze szkła 2 300,000* 16 01 03 Zużyte opony 210,000 20 01 02 Szkło 50,000* 20 01 01 Papier i tektura 50,000 20 01 10 Odzież 50,000** 20 01 23* Urządzenia zawierające freony 5,000 20 01 35* Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki 5,000 20 01 36 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 3,000 20 01 39 Tworzywa sztuczne 50,000* 20 01 99 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny 5,000 20 02 01 Odpady ulegające biodegradacji 10 500,000 20 03 07 Odpady wielkogabarytowe 1 800,000 SUMA 43 028,000* *Od 1 stycznia 2025 r. wprowadzony zostanie system kaucyjny na jednorazowe butelki z tworzyw sztucznych do 3 litrów, szklane butelki wielorazowego użytku do 1,5 litra oraz metalowe puszki o pojemności do 1 litra. Kluczowe dla nowego systemu kaucyjnego jest wprowadzenie zasady, że sklep będzie naliczał mieszkańcowi kaucję za opakowanie (np. za butelkę PET), a kaucja ta będzie zwracana mieszkańcowi przy zwrocie opakowania do sklepu czy tzw. butelkomatu. To jednostka handlowa będzie zbierała odpady komunalne PET – nie trafią one do tzw. żółtego pojemnika (worka) i nie zostaną odebrane i zagospodarowane przez Wykonawcę, co oznacza, że strumień odpadów selektywnych ulegnie zmniejszeniu. Zamawiający nie jest w stanie oszacować o ile zmniejszy się szacowana maksymalna ilość odpadów. ** do tej pory nie były odbierane odpady odzieży i butów z pod nieruchomości zamawiający określił ilości szacunkowo na podstawie ilości odpadów oddawanych na PSZOK Uwaga: Ilość faktycznie odebranych i zagospodarowanych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odebranych i zagospodarowanych selektywnie zebranych odpadów komunalnych może różnić się od zadeklarowanej i zależeć będzie od rzeczywistego zapotrzebowania Zamawiającego, a Zamawiający nie będzie ponosił żadnych konsekwencji z tego tytułu. Podane ilości maksymalne w opisie przedmiotu /wniosku zamówienia są wyłącznie wartościami szacunkowymi. 1) Miejsce wykonywania zamówienia: Teren Gminy Niepołomice 2) Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy Wymagania o których mowa w art. 95 Pzp. 1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy – na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę – zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług objętych przedmiotem zamówienia, czyli tzw. pracowników fizycznych w szczególności.: 1) związanych odbiorem i wywozem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w szczególności operatorzy, kierowcy, ładowacze, 2) pełniącą funkcję koordynatora(a w przypadku jego nieobecności zastępcę). 2. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207 z późn. zm.). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. 3. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ. 4. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001