2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż systemu zasilania awaryjnego UPS, który zostanie dostarczony i zainstalowany w budynku JFTC w Bydgoszczy.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż systemu awaryjnego zasilania UPS do budynku Joint Force Training Centre (JFTC) w Bydgoszczy wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej i powykonawczej oraz wykonaniem prac budowlano-montażowych. 2. W ramach Przedmiotu zamówienia należy wykonać prace remontowo/modernizacyjne istniejącego systemu zasilania gwarantowanego oraz wdrążenie zmodernizowanego systemu do pracy czynnej. Konieczne będzie wykonanie m.in. wentylacji bytowej oraz awaryjnej. W celu zapewnienia odpowiedniego stopnia wymaganej bezawaryjności, dostępności, wydajności i efektywności energetycznej, skalowalności całości budowanego układu oraz bezpieczeństwa pracy, zalecane jest zastosowanie jednorodności rozwiązania pochodzącego od jednego producenta obejmującego poszczególne wymienione niżej urządzenia lub zagwarantowanie współdziałania w ramach jednego systemu zdalnego zarządzania i monitorowania urządzeń różnych producentów tych elementów: 1) UPS i szafy bateryjne, 2) monitoring rozdzielnic elektrycznych, 3) wymienników chłodniczych w pomieszczeniach UPS, 4) monitoringu warunków środowiskowych i fizycznych pomieszczenia UPS, 5) integracja z wizualizacją węzła chłodu i monitoringu serwerowni. Urządzenia i materiały wykorzystywane do realizacji zadania winny pochodzić z krajów członkowskich NATO. Dostarczany sprzęt powinien mieć minimum dwuletnią gwarancję, liczoną od daty podpisania protokołu końcowego odbioru prac – gwarancja na urządzenia, wymagane przez producentów materiały eksploatacyjne i sprzęt. Producent winien zagwarantować dostępność części zamiennych przez okres minimum 10 lat. Nowy układ zasilania gwarantowanego system UPS winien pracować nieprzerwanie (24/7), monitorować parametry sieci elektrycznej oraz zapewnić zasilanie awaryjne o wymaganych parametrach w sytuacji przerwy w dostawie prądu z sieci publicznej do czasu, aż generatory rezerwowe zostaną załączone i zapewnią stabilne zasilanie. Dodatkowo UPS powinien zapewnić bezprzerwowe zasilanie w celu umożliwienia bezpiecznego wyłączenia i ochrony serwerów danych w sytuacji, gdy przerwa w zasilaniu z publicznej sieci elektroenergetycznej wystąpi jednocześnie z awarią generatorów rezerwowych (min. 60 minut zasilania). System musi być podłączony i zintegrowany z monitoringiem BMS (zintegrowany system sterowania budynkiem) z funkcją bramki SMS dla potrzeb zarządzania przez Administratora i Użytkowania. 3. Realizacja Przedmiotu Zamówienia będzie przebiegać w wyodrębnionych Etapach: 1) Etap I – opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla instalacji i systemów, zgodnych ze Wstępną Koncepcją Techniczną (WKT); 2) Etap II – dostawa i montaż systemu awaryjnego zasilania UPS do miejsca eksploatacji, w tym: a) dostawa i montaż urządzeń, materiałów i osprzętu o parametrach określonych w opracowanej dokumentacji projektowej, b) demontaż i utylizacja urządzeń oraz materiałów wskazanych we WKT oraz sporządzonym spisie urządzeń i instalacji do demontażu, c) wykonanie prac budowlano – montażowych, zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową; 3) Etap III – przeprowadzenie procedur testowych i odbiorowych, w tym: a) opracowanie dokumentacji powykonawczej wdrożonych instalacji i systemów, z uwzględnieniem kompletu instrukcji i wytycznych serwisowych, użytkowych modernizowanych instalacji i urządzeń; b) przeprowadzenie testów odbiorowych oraz przeprowadzenie szkoleń i wdrożeń; c) przeprowadzenie procedur odbiorowych oraz przekazanie do użytkowania. 3. Zakres rzeczowy zadania oraz minimalne parametry wymagane w ramach dostawy, zostały określone w załączniku nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy, które zostaną przekazane wraz z SWZ Wykonawcom zaproszonym do składnia ofert. 4. Szczegółowy zakres prac i obowiązków objętych niniejszym zamówieniem, został określony w Projektowanych Postanowieniach Umowy, (zał. nr 3 do SWZ) oraz w dokumentacji referencyjnej, której wykaz stanowi załącznik nr 1 do SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składnia ofert. SWZ oraz dokumentacja referencyjna zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennung: NCB/4/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31682000 Bedarf für die Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa i montaż systemu awaryjnego zasilania UPS , do budynku JFTC w Bydgoszczy wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej i powykonawczej oraz wykonaniem prac budowlano-montażowych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż systemu awaryjnego zasilania UPS do budynku Joint Force Training Centre (JFTC) w Bydgoszczy wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej i powykonawczej oraz wykonaniem prac budowlano-montażowych. 2. W ramach Przedmiotu zamówienia należy wykonać prace remontowo/modernizacyjne istniejącego systemu zasilania gwarantowanego oraz wdrążenie zmodernizowanego systemu do pracy czynnej. Konieczne będzie wykonanie m.in. wentylacji bytowej oraz awaryjnej. W celu zapewnienia odpowiedniego stopnia wymaganej bezawaryjności, dostępności, wydajności i efektywności energetycznej, skalowalności całości budowanego układu oraz bezpieczeństwa pracy, zalecane jest zastosowanie jednorodności rozwiązania pochodzącego od jednego producenta obejmującego poszczególne wymienione niżej urządzenia lub zagwarantowanie współdziałania w ramach jednego systemu zdalnego zarządzania i monitorowania urządzeń różnych producentów tych elementów: 1) UPS i szafy bateryjne, 2) monitoring rozdzielnic elektrycznych, 3) wymienników chłodniczych w pomieszczeniach UPS, 4) monitoringu warunków środowiskowych i fizycznych pomieszczenia UPS, 5) integracja z wizualizacją węzła chłodu i monitoringu serwerowni. Urządzenia i materiały wykorzystywane do realizacji zadania winny pochodzić z krajów członkowskich NATO. Dostarczany sprzęt powinien mieć minimum dwuletnią gwarancję, liczoną od daty podpisania protokołu końcowego odbioru prac – gwarancja na urządzenia, wymagane przez producentów materiały eksploatacyjne i sprzęt (powinny być zawarte przez Wykonawcę w cenie). Producent winien zagwarantować dostępność części zamiennych przez okres minimum 10 lat. Nowy układ zasilania gwarantowanego system UPS winien pracować nieprzerwanie (24/7), monitorować parametry sieci elektrycznej oraz zapewnić zasilanie awaryjne o wymaganych parametrach w sytuacji przerwy w dostawie prądu z sieci publicznej do czasu, aż generatory rezerwowe zostaną załączone i zapewnią stabilne zasilanie. Dodatkowo UPS powinien zapewnić bezprzerwowe zasilanie w celu umożliwienia bezpiecznego wyłączenia i ochrony serwerów danych w sytuacji, gdy przerwa w zasilaniu z publicznej sieci elektroenergetycznej wystąpi jednocześnie z awarią generatorów rezerwowych (min. 60 minut zasilania). System musi być podłączony i zintegrowany z monitoringiem BMS (zintegrowany system sterowania budynkiem) z funkcją bramki SMS dla potrzeb zarządzania przez Administratora i Użytkowania. 3. Realizacja Przedmiotu Zamówienia będzie przebiegać w wyodrębnionych Etapach: 1) Etap I – opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla instalacji i systemów, zgodnych ze Wstępną Koncepcją Techniczną (WKT); 2) Etap II – dostawa i montaż systemu awaryjnego zasilania UPS do miejsca eksploatacji, w tym: a) dostawa i montaż urządzeń, materiałów i osprzętu o parametrach określonych w opracowanej dokumentacji projektowej, b) demontaż i utylizacja urządzeń oraz materiałów wskazanych we WKT oraz sporządzonym spisie urządzeń i instalacji do demontażu, c) wykonanie prac budowlano – montażowych, zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową; 3) Etap III – przeprowadzenie procedur testowych i odbiorowych, w tym: a) opracowanie dokumentacji powykonawczej wdrożonych instalacji i systemów, z uwzględnieniem kompletu instrukcji i wytycznych serwisowych, użytkowych modernizowanych instalacji i urządzeń; b) przeprowadzenie testów odbiorowych oraz przeprowadzenie szkoleń i wdrożeń; c) przeprowadzenie procedur odbiorowych oraz przekazanie do użytkowania. 3. Zakres rzeczowy zadania oraz minimalne parametry wymagane w ramach dostawy, zostały określone w załączniku nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy, które zostaną przekazane wraz z SWZ Wykonawcom zaproszonym do składnia ofert. 4. Szczegółowy zakres prac i obowiązków objętych niniejszym zamówieniem, został określony w Projektowanych Postanowieniach Umowy, (zał. nr 3 do SWZ) oraz w dokumentacji referencyjnej, której wykaz stanowi załącznik nr 1 do SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składnia ofert. SWZ oraz dokumentacja referencyjna zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Haupteinstufung (cpv): 31682500 Notstromausstattung