2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, cmentarzy i obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Przelewice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Przelewice w okresie od 1 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Usługa obejmuje dwa zakresy: • Część I – Odbiór transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Przelewice. • Część II – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z cmentarzy oraz obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Przelewice. Realizacja zamówienia musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa krajowego i unijnego, w szczególności z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawą o odpadach, ustawą Prawo ochrony środowiska, rozporządzeniami wykonawczymi oraz Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonawca zobowiązany jest również do przestrzegania Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Przelewice Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ
Interne Kennung: IP.271.2025.08a
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Wznowienie może wystąpić w przypadku unieważnienia postępowaia
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, cmentarzy i obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Przelewice w okresie od dnia 01.03. – 31.12.2026r.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Przelewice w okresie od 1 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Usługa obejmuje dwa zakresy: • Część I – Odbiór transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Przelewice. • Część II – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z cmentarzy oraz obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Przelewice. Realizacja zamówienia musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa krajowego i unijnego, w szczególności z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawą o odpadach, ustawą Prawo ochrony środowiska, rozporządzeniami wykonawczymi oraz Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonawca zobowiązany jest również do przestrzegania Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Przelewice CZĘŚĆ I: Odbiór transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Przelewice. 1. Zakres rzeczowy Przedmiotem zamówienia w ramach Części I jest świadczenie usług polegających na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Przelewice. Usługi mają być realizowane w okresie od 1 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego i unijnego, lokalnymi regulacjami oraz celami określonymi w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego. Zakres obejmuje również prowadzenie i obsługę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), dostępnego dla mieszkańców gminy. 2. Charakterystyka obszaru d. Gmina Przelewice zajmuje powierzchnię 162,2 km². e. na dzień 31 grudnia 2024 r. liczba mieszkańców zameldowanych wynosiła 4713 osób, natomiast według deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi – 3414 osób (stan na 15 października 2025 r.). Należy uwzględnić możliwość wzrostu lub spadku liczby mieszkańców w granicach ±8%. f. Obsługą objętych jest 1448 nieruchomości, w tym: • 1094 nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, • 354 nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej. 3. Pojemniki zapewniane przez Zamawiającego a) Zamawiający – Gmina Przelewice – zapewnia pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych w miejscu ich odbioru. Przewidziano: • pojemniki o pojemności 120 litrów – ok. 1173 sztuk, • pojemniki o pojemności 240 litrów – ok. 272 sztuki. b) każda nieruchomość zamieszkała jest obecnie wyposażona w pojemnik do gromadzenia odpadów zmieszanych. 5. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia funkcjonowania PSZOK, dostępnego dla mieszkańców Gminy Przelewice przez cały okres obowiązywania umowy. PSZOK musi być zlokalizowany w odległości nie większej niż 35 km od siedziby Urzędu Gminy Przelewice, tj. ul. Przelewice 75, 74-240 Przelewice. CZĘŚĆ II: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z cmentarzy oraz obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Przelewice. 1. Zakres rzeczowy Przedmiotem zamówienia w ramach Części II jest świadczenie usług polegających na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z obiektów użyteczności publicznej oraz cmentarzy zlokalizowanych na terenie Gminy Przelewice. Usługi mają być realizowane w okresie od 1 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego i unijnego, lokalnymi regulacjami oraz celami określonymi w WPGO dla Województwa Zachodniopomorskiego.
Interne Kennung: IP.271.2025.08