See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej" w 2025 r. - Narodowa Strategia Onkologiczna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu do diagnostyki Patomorfologicznej w 2025 r. – Narodowa Strategia Onkologiczna . 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierają załączniki nr 1.1. – 1.3 (formularze asortymentowo-cenowe) do Formularza ofertowego. 3. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem, spełniać wymagania polskich i europejskich norm, być oznaczony znakiem CE, oraz posiadać dokumenty wystawione przez uprawnione jednostki, wymagane polskimi przepisami prawa (np.: znak CE, Deklarację Zgodności, niezbędne świadectwa, atesty, certyfikaty), zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (tj. Dz. U. 2022 poz. 974). Jednocześnie, Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia, na każde żądanie Zamawiającego, odpowiedniego dokumentu. 4. Nie spełnienie wymaganych parametrów określonych w Załączniku nr 1.1-1.3 do Formularza ofertowego daje podstawę Zamawiającemu do odrzucenia oferty. 5. Nie dopuszcza się dostaw częściowych poszczególnych elementów przedmiotu zamówienia. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być kompletny, oznakowany, posiadań niezbędne instrukcje, gwarancje, odpowiednie opakowania zapewniające należyte zabezpieczenie jakościowe sprzętu przez czynnikami pogodowymi, uszkodzeniem itp. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Jeżeli specyfikacja wskazywałaby w odniesieniu do niektórych sprzętów znaki towarowe lub pochodzenie, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy P.z.p., dopuszcza oferowanie „produktów równoważnych”. Wszelkie „produkty równoważne” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. W przypadku oferowania „produktów równoważnych”, Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających ten sprzęt. Dokumenty te będą podlegały ocenie Zamawiającego i będą podstawą decyzji Zamawiającego o akceptacji „równoważników” lub odrzuceniu oferty z powodu ich „nierównoważności”. 8. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie przez jednego Wykonawcę więcej niż jednej oferty lub oferty zawierającej alternatywy powoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę. 9. Oferty będą oceniane na podstawie kryteriów opisanych w rozdziale XVIII niniejszej SWZ. 10. Wykonawca zobowiązany jest do doręczenia Zamawiającemu faktury najpóźniej do dnia 19.12.2025 r. 11. Kody CPV przewidziane w ramach niniejszego zamówienia: 33100000-1 urządzenia medyczne
Vorherige Bekanntmachung: 779796-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zastosowano procedurę przyspieszoną ze względu na konieczność wydatkowania środków dotacyjnych do końca roku 2025, przyznanych na realizację zamówienia przez Ministerstwo Zdrowia. Zastosowanie procedury udzielenia zamówienia bez skróconego terminu składania ofert w związku z zachowaniem niezbędnego okresu rozliczenia finansowego projektu, skutkowałoby brakiem możliwości wyłonienia Wykonawcy i zawarcia ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Zatapiarka, mikrotom, barwiarka, nakrywarka
Beschreibung: Szczegółowy opis został określony w Załączniku nr 1.1 do Formularza ofertowego
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Procesor tkankowy, nakrywarka
Beschreibung: Szczegółowy opis został określony w Załączniku nr 1.2 do Formularza ofertowego
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Drukarki
Interne Kennung: Część 3