See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług oświetlenia drogowego przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego
Beschreibung: TAURON Nowe Technologie S.A. jest prawnym właścicielem urządzeń oświetlenia drogowego oraz zgodnie z art. 140 Kodeksu Cywilnego „W granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego właściciel może, z wyłączeniem innych osób, korzystać z rzeczy zgodnie ze społeczno- gospodarczym przeznaczenie swego prawa, w szczególności może pobierać pożytki i inne dochody z rzeczy. W tych samych granicach może rozporządzać rzeczą.” Zgodnie z prawem spółka może jako jedyny podmiot prowadzić eksploatację swojego majątku w ramach zawartych umów z zarządcą terenu. Orzecznictwo Sadu Najwyższego i Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukształtowało pogląd, iż Gminy nie są uprawnione do zlecania innym podmiotom wykonywania usług związanych ze świadczeniem serwisu sieci i urządzeń oświetlenia stanowiących własność przedsiębiorstw energetycznych.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232000 Wartung von öffentlichen Beleuchtungseinrichtungen und Verkehrsampeln
5. Los
Los: LOT-0001