See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa agregatów prądotwórczych wraz z zestawami przyłączeniowymi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa 8 sztuk agregatów prądotwórczych wraz z zestawami przyłączeniowymi min. 50 m. Szczegółowy zakres zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2. Postępowanie zostało podzielone na 8 części. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in: 1) dostarczenie i rozładunek tych urządzeń w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, 2) próbne uruchomienie urządzeń, 3) całkowite napełnienie zbiorników agregatów paliwem, 4) przeprowadzenie szkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi urządzeń, 5) dostarczenie dokumentacji (Instrukcji eksploatacji, DTR, warunków gwarancji oraz karty gwarancyjnej). 4. Wymagania ogólne agregatów prądotwórczych dotyczące wszystkich części zamówienia: 1) Dostarczone agregaty muszą być fabrycznie nowe, pełnowartościowe, wolne od wad, wykonane zgodnie z normami branżowymi, w stanie kompletnym i zdatnym do używania, tj.: gwarantującym stosowanie ich zgodnie z przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych zakupów elementów i akcesoriów; 2) Dostarczone agregaty muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 roku; 3) Dostarczone agregaty muszą być dopuszczone do pracy na terenie Polski oraz pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Unii Europejskiej, EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu) lub EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego); 4) Dostarczone agregaty muszą spełniać zapisy dyrektywy 2006/42/CE – Bezpieczeństwo Maszyn; 5) Dostarczone agregaty muszą spełniać zapisy dyrektywy 2014/30/UE – Kompatybilność Elektromagnetyczna; 6) Dostarczone agregaty powinny spełniać wymagania pod względem BHP, były zgodne z obowiązującymi przepisami w tym zakresie; 7) Na moment dostawy agregaty powinny być zatankowane paliwem na minimum 10% pojemności zbiornika, po wykonanych testach rozruchowych w celu dokonania odbioru agregat powinien zostać wypełniony w pełni dedykowanym paliwem; 8) Wskazane wymagania w ramach niniejszego zamówienia stanowią minimalne parametry. Sprzęt dostarczony przez Wykonawcę może posiadać parametry lepsze niż wskazane. 5. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) Przestrzegania zarządzeń wewnętrznych i instrukcji dotyczących zasad wchodzenia i przebywania na terenie obiektów podmiotu, do którego dostarczone zostaną urządzenia, oraz stosowania się do poleceń ochrony obiektów i pracowników obiektów; 2) Przeprowadzenia testów rozruchowych przed dokonaniem odbioru urządzeń; 3) Dostarczenia dokumentacji (w tym: Instrukcji eksploatacji, DTR, warunków gwarancji oraz karty gwarancyjnej); 4) Zapewnienia serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego na terenie Polski; 5) Wykonywania przeglądów serwisowych oraz utrzymaniowych dostarczonych agregatów na okres gwarancji zgodnie z zaleceniami producenta; 6) Zapewnienia czasu reakcji dla zgłoszonej awarii i przywrócenia funkcjonowania agregatu do 5 dni roboczych (bez wymiany komponentów); 7) Przeprowadzenia szkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi urządzeń. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ oraz w załącznikach do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 596436-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający/Przeprowadzający postepowanie, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, w niniejszym postępowaniu skraca termin składania ofert z uwagi na spełnienie przesłanki pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, przy jednoczesnym spełnieniu wymogu uzasadnienia takiego działania. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy dostaw w zakresie środków obrony cywilnej objętych finansowaniem w ramach rządowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zatwierdzonego uchwałą nr 72 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2025 r. w sprawie zatwierdzenia Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (M. P. z 2025 r. poz. 541). Program stanowi o finansowaniu zadań wynikających z ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1907), określa zakres, rodzaj i wysokość finansowania ze środków budżetu państwa oraz mechanizmy wsparcia organów administracji i podmiotów wykonujących zadania z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej (OLiOC). Realizacja programu ma doprowadzić do wzmocnienia zdolności do współpracy w podnoszeniu gotowości i odporności na zagrożenia, budowania odporności społecznej w sytuacjach kryzysowych, poprawy wytrzymałości infrastruktury i zasobów poprzez zapewnienie ciągłości funkcjonalności i ustalenia sposobów jej przywracania w razie uszkodzenia lub zniszczenia. Z uwagi na ostateczny termin wydatkowania środków pochodzących z dotacji, który upływa 31 grudnia 2025r. Zamawiający/Przeprowadzający postępowanie dysponuje zbyt krótkim czasem na przeprowadzenie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego z ustawowym 30 dniowym terminem składania ofert, udzielenie zamówienia i jego realizację w terminie i zakresie pozwalającym na ostateczne rozliczenie dotacji w wymaganym terminie. Zachodzi więc pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, która wynika przede wszystkim z konieczności realizacji polityki rządu dotyczącej ochrony ludności i obrony cywilnej wyrażonej w ww. programie, w zakresie objętym przyznaną zamawiającemu dotacją i narzuconym terminie. Pilność udzielenia zamówienia, tj. jak najszybsze doprowadzenie do zawarcia umów z wykonawcami by uprawdopodobnić realizacje zamówienia maksymalnie do dnia 8 grudnia 2025r. wynika również z zagrożenia utratą dofinansowania w przypadku nierozliczenia dotacji do 31 grudnia 2025r. Zgodnie z treścią art. 138 ust. 2 pkt 2 uPzp zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy, ale nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W niniejszym postępowaniu i opisanych powyżej okolicznościach zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i w związku z tym konieczność skrócenia terminu składania ofert, bowiem tylko w taki sposób zamawiający ma szansę zrealizować zamówienie w terminie i nie utracić środków z dotacji. Obiektywnie więc, istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest niezbędnym i w tym przypadku dopuszczalnym narzędziem służącym zaspokojeniu tej potrzeby. Nadto, zamawiający ustalił warunki zamówienia w taki sposób, aby przygotowanie oferty było możliwie proste, a przebieg postępowania sprawny: - Zamawiający nie opisał warunków udziału w postępowaniu - nie ustanowił wadium, ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy - mając do tego podstawy (ponieważ opis przedmiotu zamówienia odnosi się do co najmniej głównych elementów) nie ustanowił pozacenowych kryteriów oceny ofert - komunikacja w postępowaniu w całości odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, co wyjściowo już pozwalało skrócić termin 35 dni na składanie ofert do 30 dni - strona prowadzonego postępowania mieści się na platformie zakupowej, która umożliwia złożenie oferty bardzo sprawnie. Szczegółowe uzasadnienie znajduje się w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32421000 Netzverkabelung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 30kW / napięciu 230/400V, wraz z zestawem przyłączeniowym oraz z przyczepką transportową
Beschreibung: Część 1 – 1 agregat o mocy min 30kW: Agregat dostarczyć wraz z przyczepką transportową. • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 37,5kVA (30kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 230/400V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla. Wymagania dla przyczep transportowych: • Dostawa przyczepy z zamontowanym na niej agregatem prądotwórczym umożliwiającej natychmiastowe uruchomienie (konieczne jedynie zalanie paliwem). • Przystosowana do przewozu agregatu prądotwórczego zatankowanego w 100% paliwem. • Konstrukcja wykonana ze stali o podwyższonej wytrzymałości, ocynkowana.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 100kW / napięciu 230/400V, wraz z zestawem przyłączeniowym oraz z przyczepką transportową
Beschreibung: 2. Część 2 - 1 agregat o mocy min 100kW: Agregat dostarczyć wraz z przyczepką transportową. • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 125kVA (100kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 230/400V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla. Wymagania dla przyczep transportowych: • Dostawa przyczepy z zamontowanym na niej agregatem prądotwórczym umożliwiającej natychmiastowe uruchomienie (konieczne jedynie zalanie paliwem). • Przystosowana do przewozu agregatu prądotwórczego zatankowanego w 100% paliwem. • Konstrukcja wykonana ze stali o podwyższonej wytrzymałości, ocynkowana.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 100kW / napięciu 230/400V, wraz z zestawem przyłączeniowym
Beschreibung: Część 3 - 1 agregat o mocy min 100kW: • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 125kVA (100kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 230/400V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla.
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 100kW / napięciu 230/400V, wraz z zestawem przyłączeniowym
Beschreibung: 4. Część 4 - 1 agregat o mocy min 100kW: • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 125kVA (100kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 230/400V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla.
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 200kW / napięciu 230/400V, wraz z zestawem przyłączeniowym
Beschreibung: 5. Część 5 - 1 agregat o mocy min 200kW: • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 250kVA (200kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 230/400V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla.
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 300kW / napięciu 230/400V, wraz z zestawem
Beschreibung: 6. Część 6 - 1 agregat o mocy min 300kW: • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 375kVA (300kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 230/400V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla.
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 600kW / napięciu 230/400V, wraz z zestawem przyłączeniowym
Beschreibung: 7. Część 7 - 1 agregat o mocy min 600kW: • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 750kVA (600kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 230/400V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla.
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8 - 1 nowy agregat prądotwórczy o mocy znamionowej nie mniejszej niż 600kW / napięciu 400/690V, wraz z zestawem przyłączeniowym
Beschreibung: 8. Część 8 - 1 agregat o mocy min 600kW: • Silnik wysokoprężny o wysokiej trwałości, napędzany olejem napędowym, • Prądnica synchroniczna, 3 fazowa, samowzbudna, bezszczotkowa, samoregulująca, odporna na obciążenia asymetryczne do 30 % z wewnętrznym regulatorem napięcia, • Automatyczny układ stabilizacji napięcia AVR (pełna stabilizacja napięcia), • Minimalna moc znamionowa agregatu – 750kVA (600kW) • Częstotliwość 50 Hz • Napięcie: 400/690V • Stopień ochrony prądnicy co najmniej IP 23 • Klasa izolacji uzwojeń prądnicy – H (180o C) • Elektroniczny regulator obrotów silnika, • Automatyczny układ startu w przypadku zaniku zasilania, realizujący funkcję samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), • Mikroprocesorowy panel sterowania, sygnalizacji i monitorowania z funkcją kontroli sieci i z automatycznym rozruchem. Panel sterowania i sygnalizacji z wyświetlaczem LCD i klawiaturą: realizuje zadania w zakresie automatycznego wyłączenia i wyłączenia agregatu oraz kontroli stanów pracy agregatu i sieci elektroenergetycznej, nadzoruje parametry urządzenia, monitoruje i wyświetla podstawowe parametry pracy agregatu wytwarzanego napięcia, zasilania agregatu. Wyświetla wskazania napięcia, prądu, częstotliwości, poboru mocy i energii, paliwa, temperatury, przepracowane motogodziny (licznik motogodzin), napięcie akumulatora, wartości zadane. Informacje i zabezpieczenia przed stanami awaryjnymi, wyłączenia agregatu podczas przekroczenia parametrów krytycznych, rejestruje historię zdarzeń z możliwością eksportu pliku rejestracji do komputera PC, generuje sygnały alarmowe po przekroczeniu parametrów krytycznych pracy agregatu, informuje o konieczności dokonywania okresowych przeglądów. Umożliwia konfigurację, zdalny monitoring i nadzór nad agregatem przez sieć LAN na PC z funkcją załączania i wyłączania ze stanowiska komputerowego, dodatkowo sterownik posiada opcję ręcznego sterowania agregatu – menu w języku polskim + oprogramowanie do sterownika, • Układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy) zintegrowany ze sterownikiem agregatu, wyposażony w podwójną blokadę elektryczno-mechaniczną uniemożliwiającą podanie napięcia do sieci. SZR realizuje przełączenie zasilania po zaniku napięcia sieciowego na agregat i po jego powrocie na sieć, • Tablica rozdzielcza z osprzętem pomiarowym i zabezpieczeniami od przeciążeń, przepięć i porażeń, • Zabezpieczenia termiczne i przeciążeniowe, • Wyłącznik główny przeciążeniowy i awaryjny, • Wyłączniki bezpieczeństwa awaryjne, działające przy niskim poziomie oleju, wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej, zbyt wysokich obrotach, zbyt wysokim i niskim napięciu, przeciążeniu i przegrzaniu generatora, przy wycieku płynu chłodzącego, • Akumulatory rozruchowe, • Automatyczna ładowarka buforowa baterii akumulatorów zasilania z sieci, • Sygnalizator optyczny i akustyczny sygnalizujący awarię agregatu zamontowany na zewnątrz obudowy, • Samoczynne urządzenia gaśnicze (układ automatycznego gaszenia pożaru), • Zaciski ochronne (uziomowe), • Podgrzewanie bloku silnika, • Układ podgrzewania cieczy chłodzącej umożliwiającej rozruch przy niskich temperaturach, • Podgrzewacz paliwa, • Kompletna instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia z chłodnicą, • Rozrusznik elektryczny, • Zbiornik paliwa zintegrowany na min. 12 godz. • Obudowa agregatu wyciszona i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy na zewnątrz, • Uchwyt na dachu do przenoszenia dźwigiem, • Wszystkie drzwi oraz wlew paliwa zabezpieczone kluczykiem • Wymienne filtry powietrza, paliwa, oleju. • Zestaw przyłączeniowy – min. 50m kabla.