2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi związane z naprawami blacharsko-lakierniczymi oraz likwidacją szkód w pojazdach służbowych należących do KSP
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie napraw blacharskolakierniczych oraz likwidacji szkód w pojazdach służbowych należących do KSP, zwanych dalej „usługą”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX SWZ oraz załącznik nr 6 do SWZ (odpowiednio do zadania). 3. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy. 4. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: a) czynności mających na celu przywrócenie pełnej sprawności pojazdu; b) wymianę zużytych lub uszkodzonych części/ zespołów na sprawne technicznie; c) kontrolę i naprawę układów elektrycznych. 7. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 23 kwietnia 2016 r. Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Stołeczny Policji; 2) nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych sprawuje inspektor ochrony danych osobowych: adres: ul. Nowolipie 2, 00150 Warszawa; adres email: iod@ksp. policja.gov.pl. 7. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną przyznane. 8. Rodzaj i zakres zmian umowy wskazane zostały w Rozdz. XIX SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 650152-2025
Interne Kennung: WZP-2717/25/186/T
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy, oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. 2. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. O udzielenie przedmiotowego zamówienia, mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 7, 8, 10 ustawy oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111 z 8.4.2022 str. 1).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112100 Reparatur von Personenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50112110 Karosseriereparatur für Fahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie napraw blacharsko-lakierniczych oraz likwidacji szkód w pojazdach służbowych należących do KSP, zwanych dalej „usługą”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX SWZ oraz załącznik nr 6 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy dotyczących: 1) zdolności zawodowej - Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że należycie wykonał, nie wcześniej niż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert min. jedną usługę (w ramach jednej umowy) w zakresie napraw blacharsko-lakierniczych o wartości minimum 200 000,00 zł brutto. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie usługę zrealizowaną jednorazowo lub sukcesywne usługi w ramach jednej umowy, w tym umowy ramowej lub realizowaną obecnie z tym, że do dnia składania ofert w przedmiotowym postępowaniu zrealizowana część musi obejmować usługę o wartości min. 200 000,00 PLN brutto. W przypadku wykazywania usług zrealizowanych lub zrealizowanych na podstawie umowy ramowej, Wykonawca może wykazać się sumą wszystkich usług zrealizowanych w ramach jednej umowy ramowej albo poszczególnymi umowami wykonawczymi na podstawie tej umowy ramowej – Wykonawca nie może jednocześnie wykazać się zsumowanymi usługami na podstawie jednej umowy ramowej oraz osobno umowami wykonawczymi na podstawie tej umowy ramowej. 2) zdolności zawodowej – Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że dysponuje minimum nw. osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: a) 2 osobami posiadającymi kwalifikacje mechanika; b) 2 osobami posiadającymi kwalifikacje blacharza; c) 2 osobami posiadającymi kwalifikacje lakiernika; d) 1 osobą posiadającą kwalifikacje elektryka (elektromechanika). 3) zdolności technicznej - Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że dysponuje stacją obsługi serwisowej wyposażoną w: a) min. 5 wydzielonych stanowisk naprawczych pozwalających wykonywać naprawy blacharskie, b) min. 2 stanowiska do przygotowywania pojazdów do lakierowania przypisanych na jedną kabinę lakierniczą dla pojazdów o wysokości min. 3 metry, c) min. 3 stanowiska do pozostałych napraw (np. mechanicznych, elektrycznych, itp.), d) urządzenie kontrolno-diagnostyczne z aktualnymi bazami danych i aktualnym oprogramowaniem producenta, urządzenia do ustawiania geometrii pojazdu oraz inne urządzenia umożliwiające przeprowadzenie usług zgodnie z wymaganiami producenta pojazdu, e) min. 2 specjalistyczne kabiny lakiernicze, w tym jedna pozwalająca na wjazd pojazdom o wysokości min. 3 metrów i długości co najmniej 7 metrów, f) program Audatex do kosztorysowania napraw pojazdów wraz z licencją na jego użytkowanie, g) dysponuje terenem do przechowywania pojazdów oczekujących na naprawę w sposób umożliwiający ich ewentualne zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych tj. - ogrodzonym, o utwardzonej nawierzchni (poprzez utwardzenie należy rozumieć: wyasfaltowanie, wybetonowanie, wysypanie żwirem, tłuczniem itp.), o powierzchni umożliwiającej na jednoczesne przechowywanie min. 40 pojazdów, - strzeżonym całodobowo lub monitorowanym za pomocą kamer z możliwością rejestracji zapisu przez co najmniej 30 dni oraz oświetlonym, gwarantującym zabezpieczenie pojazdów przed osobami postronnymi.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji