2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa nowej linii tramwajowej w ul. Nowowęglowej od ul. Tramwajowej do włączenia w ul. Kopcińskiego wraz z przebudową wiaduktu na ul. Kopcińskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa, przebudowa i rozbudowa układu torowo-drogowego w ul. Nowowęglowej od ul. Tramwajowej do włączenia w ul. Kopcińskiego wraz z przebudową wiaduktu na ul. Kopcińskiego w ramach projektu „Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi (Projekt fazowany – II Faza)”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Priorytet FENX.03 Transport miejski, działanie FENX.03.01 Transport miejski. Przedmiot zamówienia stanowi część projektu, którego głównym celem jest poprawa oferty transportu publicznego na terenie miasta Łodzi poprzez budowę nowej i przebudowę istniejącej infrastruktury. Celem nadrzędnym projektu jest zmniejszenie zatłoczenia motoryzacyjnego, poprawa płynności ruchu, bezpieczeństwa i ograniczenie negatywnego wpływu transportu indywidualnego na środowisko naturalne w mieście i obszarze funkcjonalnym, zwiększenie mobilności mieszkańców oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej poprzez budowę nowych linii tramwajowych. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: BZZ.261.43.2025.AJM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Główne aspekty procedury: 1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2.Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1)Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ (…).2)Formularz cenowy sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1a do SWZ (…).3)Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (…) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ (...). 4)Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ (...). 5)Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ (...). 6)Stosowne pełnomocnictwo (a) osób podpisujących ofertę (…), jeżeli oferta jest podpisywana przez pełnomocnika. 7)W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (...). 8) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...) 9)W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ (...). 10)Dowód wniesienia wadium wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia (…) 4. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (zwany dalej: „Jednolity Dokument” lub „JEDZ”) i podmiotowe środki dowodowe składa, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 5.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 5.2. oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 1616 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ; 5.3. informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru; 5.4. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (...); w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.5. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (...); w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.6. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp; 5.7. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w: art. 108 ust. 1 pkt 3) 6 ) ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków (...). 6. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 2 SWZ i podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale 6 pkt 3.2.1., 3.2.3.-3.2.7 SWZ, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu. 7. Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale 5 i 6 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest budowa, przebudowa i rozbudowa układu torowo-drogowego w ul. Nowowęglowej od ul. Tramwajowej do włączenia w ul. Kopcińskiego wraz z przebudową wiaduktu na ul. Kopcińskiego w ramach projektu „Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi (Projekt fazowany – II Faza)”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Priorytet FENX.03 Transport miejski, działanie FENX.03.01 Transport miejski. Przedmiot zamówienia stanowi część projektu, którego głównym celem jest poprawa oferty transportu publicznego na terenie miasta Łodzi poprzez budowę nowej i przebudowę istniejącej infrastruktury. Celem nadrzędnym projektu jest zmniejszenie zatłoczenia motoryzacyjnego, poprawa płynności ruchu, bezpieczeństwa i ograniczenie negatywnego wpływu transportu indywidualnego na środowisko naturalne w mieście i obszarze funkcjonalnym, zwiększenie mobilności mieszkańców oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej poprzez budowę nowych linii tramwajowych. 2.Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45221111 Bau von Straßenbrücken, 45221112 Bau von Eisenbahnbrücken, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45233129 Bau von Querstraßen, 45233140 Straßenarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45316213 Installation von Verkehrsleiteinrichtungen, 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45234126 Bauarbeiten für Straßenbahnlinien, 45255600 Rohrschlangenbohrung, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45316200 Installation von Signalanlagen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen