See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz wszystkich izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz wszystkich izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej oraz podległych im jednostek, a także na rzecz Krajowej Szkoły Skarbowości, usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, doręczania przesyłek pocztowych (listów, paczek) oraz odbioru przesyłek z punktów odbioru jednostek nadawczych Zamawiającego, a także zwroty niedoręczonych przesyłek rejestrowanych po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 1A – 1C, szczegółowy wykaz przesyłek oraz ich szacowane ilości znajdują się w Zestawieniu ilościowym – załącznik nr 2. Przedmiotowe dokumenty zostały przekazane Wykonawcy zaproszonemu do negocjacji. 3. Stosownie do art. 95 ust. 1 pzp Zamawiający wymaga przez cały okres obowiązywania umowy zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy, osób doręczających pocztę (listonoszy) oraz pracowników jednostek Wykonawcy wydających przesyłki awizowane, którzy będą rzeczywiście zaangażowani w wykonywanie zadań związanych z realizacją przedmiotu zamówienia niniejszego postępowania, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. 4. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 9), które zostały przekazane Wykonawcy zaproszonemu do negocjacji. 5. Planowany termin świadczenia usług: od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. 6. Zarządzeniem Ministra Finansów z dnia 25 kwietnia 2025 r. Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu została wyznaczona do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz udzielenia zamówienia publicznego na świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz wszystkich izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Szkoły Skarbowości. Wykaz jednostek biorących udział w zamówieniu wspólnym: 1) Izba Administracji Skarbowej Białymstoku, ul. J.K. Branickiego 9, 15-085 Białystok, 2) Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, ul. Dr. Emila Warmińskiego 18, 85-950 Bydgoszcz, 3) Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, ul. Długa 75/76, 80-831 Gdańsk, 4) Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, ul. Damrota 25, 40-022 Katowice, 5) Izba Administracji Skarbowej w Kielcach, ul. Sandomierska 105, 25-324 Kielce, 6) Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, ul. Wiślna 7, 31-007 Kraków, 7) Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, ul. T. Szeligowskiego 24, 20-883 Lublin, 8) Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, al. Tadeusza Kościuszki 83, 90-436 Łódź, 9) Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 59A, 10-950 Olsztyn 10) Izba Administracji Skarbowej w Opolu, ul. płk. Witolda Pileckiego 2, 45-331 Opole, 11) Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu, ul. Dolna Wilda 80A, 61-501 Poznań, 12) Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, ul. Geodetów 1, 35-959 Rzeszów, 13) Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie, ul. Roosevelta 1,2, 70-525 Szczecin, 14) Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, ul. A. Felińskiego 2B, 01-513 Warszawa, 15) Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 24,26, 53-333 Wrocław, 16) Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, ul. Generała Władysława Sikorskiego 2, 65-454 Zielona Góra, 17) Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała, 18) Krajowa Szkoła Skarbowości, ul. Stefana Okrzei 4, 03-710 Warszawa. 7. Zamówienie nie jest podzielone na części.
Vorherige Bekanntmachung: 705308-2025
Interne Kennung: 3001-ILZ.260.22.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64110000 Postdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64112000 Briefpostdienste, 64113000 Paketpostdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Na podstawie art. 441 Pzp Zamawiający przewiduje prawo opcji, jako maksymalnie 100% wartości wynagrodzenia wskazanego w § 6 ust. 1 umowy. 2. Uruchomienie prawa opcji, w przypadku zwiększenia potrzeb, którejkolwiek z jednostek biorących udział w zamówieniu wspólnym, następuje automatycznie w sytuacji przekroczenia kwoty wynagrodzenia wskazanej w § 6 ust. 1 umowy, która to kwota traktowana jest jako zamówienie podstawowe. W sytuacji kiedy nie dojdzie do uruchomienia prawa opcji lub po uruchomieniu prawa opcji w wyniku przekroczenia kwoty wynagrodzenia wskazanej w § 6 ust. 1 umowy, Zamawiający nie wykorzystają pełnej wartości uruchomionego prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie względem Zamawiających. 3. Usługi objęte umową realizowane z uruchomionego prawa opcji mogą być świadczone tylko i wyłącznie w okresie obowiązywania umowy. 4. Do usług świadczonych w ramach prawa opcji mają zastosowanie odpowiednio jak dla zamówienia podstawowego zapisy umowy. Wynagrodzenie należne Wykonawcy z tytułu realizowania usług świadczonych w ramach uruchomionego przez Zamawiającego prawa opcji naliczane będzie zgodnie z zapisami umowy jak dla usług świadczonych w ramach zamówienia podstawowego. 5. Wskazane prawo opcji dotyczy wszystkich usług świadczonych przez Wykonawcę w ramach łączącej strony umowy.