2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych w ramach lokalnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi zorganizowanego przez Celowy Związek Gmin SGO5”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych w ramach lokalnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi zorganizowanego przez Celowy Związek Gmin SGO5”, nr SGO5.271.7.2025.AF (dalej również: „Postępowanie”), na potrzeby, którego sporządzono niniejszy dokument zamówienia, jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych w ramach systemu gospodarki odpadami komunalnymi zorganizowanego przez Celowy Związek Gmin SGO5 (dalej również: „CZG SGO5”) – z terenu gmin członkowskich Celowego Związku Gmin SGO5 - w okresie 36 następujących po sobie miesięcy, przy zastrzeżeniu, że okres ten może: 1) ulec skróceniu, w tym w przypadku kwotowego wyczerpania się zakresu zamówienia, tj. wcześniejszego niż w okresie 36 miesięcy osiągnięcia limitu wydatków, wynikającego z wysokości maksymalnego wynagrodzenia należnego wykonawcy tytułem należytego wykonania zamówienia, 2) ulec wydłużeniu, w tym w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z uprawnienia do skorzystania z prawa opcji. 2. Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych cyklicznie i systematycznie „u źródła” od właścicieli nieruchomości pozostających w systemie odbioru odpadów komunalnych zapewnianym przez CZG SGO5 z podziałem na wyróżnione przez Zamawiającego frakcje, 2) odbieranie odpadów komunalnych w ramach zorganizowanych akcji odbiorowych (tzw. „zbiórek mobilnych”) z podziałem na wyróżnione przez Zamawiającego frakcje, 3) odbieranie przeterminowanych leków z aptek, 4) odbieranie odpadów komunalnych z PSZOK z podziałem na wyróżnione przez Zamawiającego frakcje, 5) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa powyżej w pkt 1) - 4) (dalej również: ,,odpady komunalne” lub „odpady”), w celu przekazania ich do miejsca zbierania odpadów (z uwzględnieniem ustanowionych w dokumentach zamówienia ograniczeń) lub z miejsca zbierania odpadów do miejsca zagospodarowania odpadów , 6) zapewnienie zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym przez podmiot trzeci względem Wykonawcy, w instalacji zapewnionej przez Wykonawcę, 7) zapewnienie pojemników i worków przeznaczonych do deponowania odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 powyżej - wszystkim właścicielom nieruchomości pozostającym w systemie odbioru odpadów komunalnych zapewnianym przez CZG SGO5, z uwzględnieniem zakresu w jakim system ten przewiduje pojemnikową lub workową metodę deponowania odpadów komunalnych, 8) zapewnienie pojemników do deponowania przeterminowanych leków w aptekach o których mowa w pkt 3 powyżej, 9) zapewnienie pojemników i kontenerów przeznaczonych do deponowania odpadów komunalnych w PSZOK o których mowa w pkt 4 powyżej, 10) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1-9 i wynikających z dokumentów zamówienia - dalej i powyżej łącznie zwanymi również: „Usługami” a każda z nich odrębnie „Usługą”
Interne Kennung: SGO5.271.7.2025.AF
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych w ramach lokalnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi zorganizowanego przez Celowy Związek Gmin SGO5”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych w ramach lokalnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi zorganizowanego przez Celowy Związek Gmin SGO5”, nr SGO5.271.7.2025.AF (dalej również: „Postępowanie”), na potrzeby, którego sporządzono niniejszy dokument zamówienia, jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych w ramach systemu gospodarki odpadami komunalnymi zorganizowanego przez Celowy Związek Gmin SGO5 (dalej również: „CZG SGO5”) – z terenu gmin członkowskich Celowego Związku Gmin SGO5 - w okresie 36 następujących po sobie miesięcy, przy zastrzeżeniu, że okres ten może: 1) ulec skróceniu, w tym w przypadku kwotowego wyczerpania się zakresu zamówienia, tj. wcześniejszego niż w okresie 36 miesięcy osiągnięcia limitu wydatków, wynikającego z wysokości maksymalnego wynagrodzenia należnego wykonawcy tytułem należytego wykonania zamówienia, 2) ulec wydłużeniu, w tym w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z uprawnienia do skorzystania z prawa opcji. 2. Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych cyklicznie i systematycznie „u źródła” od właścicieli nieruchomości pozostających w systemie odbioru odpadów komunalnych zapewnianym przez CZG SGO5 z podziałem na wyróżnione przez Zamawiającego frakcje, 2) odbieranie odpadów komunalnych w ramach zorganizowanych akcji odbiorowych (tzw. „zbiórek mobilnych”) z podziałem na wyróżnione przez Zamawiającego frakcje, 3) odbieranie przeterminowanych leków z aptek, 4) odbieranie odpadów komunalnych z PSZOK z podziałem na wyróżnione przez Zamawiającego frakcje, 5) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa powyżej w pkt 1) - 4) (dalej również: ,,odpady komunalne” lub „odpady”), w celu przekazania ich do miejsca zbierania odpadów (z uwzględnieniem ustanowionych w dokumentach zamówienia ograniczeń) lub z miejsca zbierania odpadów do miejsca zagospodarowania odpadów , 6) zapewnienie zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym przez podmiot trzeci względem Wykonawcy, w instalacji zapewnionej przez Wykonawcę, 7) zapewnienie pojemników i worków przeznaczonych do deponowania odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 powyżej - wszystkim właścicielom nieruchomości pozostającym w systemie odbioru odpadów komunalnych zapewnianym przez CZG SGO5, z uwzględnieniem zakresu w jakim system ten przewiduje pojemnikową lub workową metodę deponowania odpadów komunalnych, 8) zapewnienie pojemników do deponowania przeterminowanych leków w aptekach o których mowa w pkt 3 powyżej, 9) zapewnienie pojemników i kontenerów przeznaczonych do deponowania odpadów komunalnych w PSZOK o których mowa w pkt 4 powyżej, 10) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1-9 i wynikających z dokumentów zamówienia - dalej i powyżej łącznie zwanymi również: „Usługami” a każda z nich odrębnie „Usługą”.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji. Szczegółowe zasady, sposób oraz zakres w jakim Zamawiający ma prawo do skorzystania przez Zamawiającego z opcji określa §7 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. 2. Zamawiający stosownie do art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zwiększeniu lub zmniejszenia ilości odpadów podlegających zamówieniu w podstawowym okresie realizacji zamówienia wraz z możliwością odpowiedniego zwiększenia lub obniżenia łącznego maksymalnego wynagrodzenia za wykonanie zwiększonego zakresu prac na warunkach określonych w umowie. Maksymalne zmniejszenie ilości odpadów i kwoty wynagrodzenia może wynieść 20 %. 3. Prawo opcji może być wykonane poprzez zobowiązanie Wykonawcy do realizacji usług: 1) przez okres dodatkowych maksymalnie 12 miesięcy, względem podstawowego okresu świadczenia usług (okres dodatkowy) lub 2) w większym wymiarze ilościowym (mierzonym wielkością strumienia odpadów), jednakże niepowodującym wzrostu wynagrodzenia o więcej niż: a) 20% w okresie podstawowym i b) 40 % w okresie dodatkowym, - lub, 3) w zwiększonej częstotliwości odbiorów w okresie od 1 listopada do 31 marca w danym roku trwania umowy (opcja „Dodatkowe odbiory”) – wartość maksymalna opcji 7 %. 4. Łączna wartość opcji nie może przekroczyć 67 % kwoty wynagrodzenia wskazanego w ofercie za okres podstawowy.