2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont i budowa Centrum Kompetencji Mikroelektronika i Fotonika II” w ramach Inwestycji A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej oraz realizacji robót budowlanych tj. przebudowy, rozbudowy i remontu części istniejących budynków w kompleksie „Instytutu Fizyki PAN”, użytkowanych przez Zamawiającego wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach zamierzenia inwestycyjnego pn. „Remont i budowa Centrum Kompetencji Mikroelektroniki i Fotoniki II”, zlokalizowanego w kompleksie budynków laboratoryjnych Instytutu Fizyki PAN przy al. Lotników 32/46 w Warszawie na działkach ewidencyjnych nr 2/1, 2/2 obręb 1-04-04 (dzielnica Mokotów) (dalej jako „Inwestycja”). Teren, na którym znajduje się przedmiotowa nieruchomość wg MPZP (Uchwała Nr LVI/1705/2009 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 18 czerwca 2009 r.) oznaczono symbolem Ł111 U-N. Szczegółowe wymagania Zamawiającego co do zakresu Umowy określa Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowiący załącznik do niniejszej Umowy i będący jej integralną częścią (dalej jako „PFU”). Wykonawca jest zobowiązany w celu prawidłowej realizacji Umowy spełnić wszystkie wymagania określone w PFU. Obszar Inwestycji został określony w Planie Zagospodarowania Terenu, który stanowi załącznik do PFU. Na działce objętej PFU zlokalizowane są budynki wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacją pieszo-jezdną. W zakresie przedmiotowych budynków wyszczególnia się budynki: nr 4, 7, 12 oraz 13. 2. Całość przedmiotu zamówienia podlega wykonaniu zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowy zakres czynności związanych z realizacją zamówienia i sposobu współpracy Wykonawcy z Zamawiającym określone zostały w części III do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia z załącznikami oraz we Wzorze umowy, stanowiącym część II do SWZ. 4. Wskazane w dokumentach zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, patenty, pochodzenie stanowią wzorzec jakościowy, funkcjonalny, techniczny i technologiczny dotyczący przedmiotu zamówienia i należy rozumieć je jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny”. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały, urządzenia użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji lub ich pochodzenie, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych i walorach estetycznych, przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami, urządzeniami. Użyte w dokumentacji zamówienia nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z producentem lub firmą, nie mają na celu preferowanie rozwiązań danego producenta lecz wskazanie na rozwiązanie, które powinno posiadać cechy techniczne, technologiczne nie gorsze od podanych w dokumentacji technicznej. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych, funkcjonalnych, technicznych i technologicznych. 5. Jeżeli w dokumentacji postępowania użyto nazw producentów należy przyjąć, że wskazano je jedynie w celu przykładowym a Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne. Przez rozwiązanie równoważne należy rozumieć oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w dokumentacji technicznej ani do zmiany ceny ani do naruszenia przepisów prawa. 6. Ilekroć niniejsza specyfikacja opisuje przedmiot zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a każdemu występującemu w dokumentach zamówienia takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” (należy każdorazowo dodać do odniesienia wyrazy „lub równoważne”). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę któregokolwiek z kluczowych zadań dotyczących zamówień na roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia 8. Zamawiający, stosownie do brzmienia art. 95 Ustawy wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących: a) osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu Umowy, obejmujące prace biurowe w zakresie czynności wykonywanych (przy łącznym spełnieniu poniższych przesłanek): a) na rzecz pracodawcy (Wykonawcy lub Podwykonawcy) b) pod kierownictwem pracodawcy c) w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, d) za wynagrodzeniem płatnym przez pracodawcę Obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy. Szczegółowe warunki określa Umowa. 9. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy. 10. Okres realizacji Zamówienia: 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Termin realizacji przedmiotu zamówienia stanowi kryterium oceny ofert. 11. Kody i nazwy opisujące przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Główny przedmiot zamówienia: 45000000-7 Roboty budowlane Dodatkowe przedmioty: 45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę 45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiek
Vorherige Bekanntmachung: 626587-2025
Interne Kennung: ŁUKASIEWICZ–IMIF/KPO/7/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W celu złożenia oferty należy zarejestrować/zalogować się na Platformie dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1098137 oraz postępując zgodnie z instrukcją złożyć ofertę w systemie za pośrednictwem „Formularza do składania ofert”. 2. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 4. JEDZ musi być złożony pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (sporządzony w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej) 5. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać wymogi Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku. 6. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. 7. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB, natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB. 8. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa” a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część należy ten plik zaszyfrować. 9. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 10. Wykonawca, za pośrednictwem Platformy może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę. Sposób dokonywania zmiany lub wycofania oferty zamieszczono w instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 11. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45214000 Bauarbeiten für Schulen oder Forschungsanstalten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71220000 Architekturentwurf, 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont i budowa Centrum Kompetencji Mikroelektronika i Fotonika II” w ramach Inwestycji A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.”