See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wsparcie wydajnego gospodarowania zasobami wodnymi w Gminie Lgota Wielka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie inteligentnego systemu monitorowania i zarządzania infrastrukturą wodociągową obejmującego: 1) system monitoringu sieci wodociągowej polegający na wyposażeniu przyłączy wodociągowych, w budynkach mieszkalnych, obiektach prowadzenia działalności gospodarczej, obiektach użyteczności publicznej i stacji wodociągowej, w inteligentne urządzenia pomiarowe z modułami komunikacyjnymi, umożliwiające kompleksową analizę stanu sieci wodociągowej; Elementy systemu: wodomierz jednostrumieniowy suchobieżny, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu, DN15 – 35 sztuk; wodomierz jednostrumieniowy suchobieżny, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu, DN20 - 1327 sztuk; wodomierz; ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN25 – 6 sztuk; wodomierz ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN32 – 6 sztuk; wodomierz ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN50 – 1 sztuka; wodomierz ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN80 – 2 sztuki, wodomierz ultradźwiękowy wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN150 - 1 sztuka, studzienki wodomierzowe – 50 sztuk, moduły radiowe do wodomierza DN15/DN20, DN25/DN32 DN50/ DN80/ DN150,oprogramowanie do odczytu i zarządzania danymi (aplikacja mobilna i platforma zarządzająca ) wraz z zestawem odczytowym (smartfon, skaner, anteny, głowica); 2) system do inteligentnego zarządzania siecią wodociągową typu SCADA polegający na opomiarowaniu kluczowych odcinków sieci oraz istotnych punktów, takich jak ujęcia wody co prowadzić będzie min do: optymalizacji przesyłu wody i szybkiego wykrywanie obszarów nadmiernego zużycia oraz miejsc potencjalnych awarii, efektywności działania sieci i szybszego usuwania problemów, zapewnienia jej odpowiedniego ciśnienia i jakości. Na system składa się: zestaw telemetryczny kpl. 9; system monitorowania; 3) system informacji przestrzennej (GIS) umożliwiający centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej, co pozwoli na efektywne zarządzanie zasobami wodnymi, prowadzenie ewidencji, śledzenie zmian, planowanie konserwacji, oraz szybką wizualizacje i lokalizacje obiektów i zdarzeń na sieci, co znacząco zwiększy dostępność i wiedzę o infrastrukturze wodociągowej. System GIS jako zorganizowane środowisko obejmować będzie oprogramowanie serwerowe, z dostępem wielostanowiskowym (desktop) poprzez przeglądarkę internetową (www) z centralną bazą danych, do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych przestrzennych i opisowych umożliwiających centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej, takimi jak lokalizacja rur, parametry techniczne, historie napraw czy dane dotyczące jakości wody; 4) model matematycznego systemu dystrybucji wody jako wirtualne odwzorowanie sieci pozwoli wykorzystać otrzymane dane podczas podejmowania decyzji dotyczących np. rozbudowy lub modernizacji sieci, co z kolei zoptymalizuje warunki pracy sieci i wygeneruje oszczędności, np. przez redukcję kosztów produkcji wody. Posiadanie informacji o pracy sieci systemu wodociągowego jest podstawą do poprawnego, skutecznego i zbilansowanego gospodarowania wodą w gminie. Model bazuje na grafie sieci, który jest utrzymywany na podstawie przestrzennej bazy danych w systemie GIS. Dzięki wbudowanym narzędziom analitycznym systemu GIS, w którym buduje się model, możliwe będzie np: wsparcie w analizowaniu pracy sieci w warunkach poboru wody na cele przeciwpożarowe (symulacje ppoż); zasymulowanie jak zachowa się sieć po podłączeniu nowego odbiorcy w oparciu o jego rozbiór; zasymulowanie stanu sieci po zamknięciu jej fragmentu podczas awarii (wg obszary wskazanego z analizie zasuw); oszacowanie wieku wody w sieci; 5) montaż urządzeń zapewniających dostęp do wody pitnej w budynku Urzędu Gminy w Lgocie Wielkiej, budynku Szkoły Podstawowej w Lgocie Wielkiej oraz budynku Szkoły Podstawowej w Woli Blakowej; Urządzenia zapewniające dostęp do wody pitnej winny być włączone w system wodociągowy budynków, w których będą zamontowane. Urządzenia te będą dostarczać filtrowaną wodę o jakości zgodnej z aktualnymi normami, będą wyposażone w filtry oraz wodomierze, co pozwoli na monitorowanie zużycia wody. Specyfikacja: materiał korpusu: stal nierdzewna, zestaw filtrów, zestaw pomiarowy umożliwiający monitorowanie i rejestrację zużycia wody w czasie rzeczywistym. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę oraz montaż w /w urządzeń. 6) Zakup i instalacja dualnej instalacji kanalizacyjnej umożliwiającej użycie wody szarej w toaletach w budynku Urzędu Gminy w Lgocie Wielkiej zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia. 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Wewnętrzny identyfikator postepowania - AIZ.271.1.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler
5. Los
Los: LOT-0001