2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ CZYNNEJ DLA GRUPY ZAKUPOWEJ NA LATA 2026-2027 WRAZ Z USŁUGĄ ODKUPU ENERGII ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej wraz z usługą odkupu energii ze źródeł odnawialnych przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie wskazanym w OPZ; w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2027 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), a przeprowadzenie postępowania w imieniu i na rzecz Zamawiających zostało powierzone Pełnomocnikowi – Gmina Jakubów, ul. Mińska 15, 05-306 Jakubów, NIP 8222146582.
Interne Kennung: BiF.271.12.2025.AW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Prognoza zużycia energii elektrycznej wskazana przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania, w wyniku, którego zawarta została umowa oraz w załączniku nr 1 do Umowy stanowi jedynie szacunkową wartość. Faktyczne zużycie energii elektrycznej uzależnione będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń, jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający pobierze/odda inną, niż prognozowana ilość energii elektrycznej. Zamawiający deklaruje, że zmniejszenie ilości pobranej/oddanej energii nastąpi o nie więcej niż 20% pierwotnego zakresu wskazanego w Załączniku nr 1 do Umowy. Powyższa okoliczność tj. zmniejszenie ilości pobranej/oddanej energii do wskazanego procentu nie będzie wpływała na zmianę wysokości cen jednostkowych wyliczonych zgodnie z zapisami § 6 umowy. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie (np. odszkodowanie) z tytułu nie pobrania/ nie oddania przez Zamawiającego, podanych w Załączniku nr 1 do Umowy, ilości energii elektrycznej. 2. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, iż w trakcie wykonywania umowy ilości energii elektrycznej pobranej z sieci/oddanej do sieci mogą ulec zwiększeniu do 20% w stosunku do prognoz zawartych w Załączniku nr 1 do Umowy wraz z odpowiednim zwiększeniem szacunkowego wynagrodzenia wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust. 1 w zdaniu pierwszym. Rozliczenia za zwiększony zakres zamówienia będą odbywały się analogicznie do podstawowego zakresu zamówienia, po cenach jednostkowych, ustalonych zgodnie z zapisami § 6 umowy. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z opisanego powyżej prawa opcji w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej z sieci (zakupionej)/oddanej do sieci wskazany w Załączniku nr 1 do Umowy, w okresie realizacji Umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne. Zamawiający nie będzie zobligowany do skorzystania z zastrzeżonego w umowie prawa opcji a Wykonawca nie będzie uprawniony, aby dochodzić z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Opcja zostanie uruchomiona automatycznie w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej z sieci (zakupionej)/oddanej do sieci w Załączniku nr 1 do Umowy, w okresie realizacji umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne.