2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup paliwa płynnego – oleju napędowego w systemie sprzedaży bezgotówkowej na podstawie kart flotowych dla potrzeb WPK Sp. z o.o. we Włocławku
Beschreibung: 1. Zakup paliwa płynnego - oleju napędowego w systemie sprzedaży bezgotówkowej na podstawie kart flotowych dla potrzeb WPK Sp. z o.o. we Włocławku. 2. Maksymalna szacunkowa ilość dostawy oleju napędowego: 377 000 litrów, w tym ilość oleju napędowego stanowiąca zamówienie podstawowe wynosi: 290 000 litrów i ilość oleju napędowego w ramach prawa opcji (30%) wynosi: 87 000 litrów. 3. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia 1) Olej napędowy powinien spełniać wszystkie wymagania jakościowe określone w Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024r., poz. 1018 ze zm.), powinien być zdatny do użytku zarówno w warunkach letnich jak i zimowych. 2) Cena jednostkowa za l litr oleju napędowego w trakcie trwania umowy będzie ustalana jako cena oleju napędowego obowiązująca na stacji/ach paliw zadeklarowanej/nych przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, w dniu tankowania plus podatek VAT z uwzględnieniem stałego upustu oferowanego przez Wykonawcę w ofercie cenowej. 3) Rozliczenia pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym dokonywane będą w oparciu o faktycznie zakupioną przez Zamawiającego ilość oleju napędowego. 4) Dostawa realizowana będzie sukcesywnie, w miarę potrzeb Zamawiającego i będzie polegała na: a) zapewnieniu bezgotówkowej sprzedaży oleju napędowego na stacji/ach paliw Wykonawcy zlokalizowanych w odległości nie więcej niż 10 km. od bazy transportowej Zamawiającego, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, b) zapewnieniu ciągłości dostaw, c) zapewnieniu pełnej blokady karty paliwowej w całej sieci sprzedaży od momentu zgłoszenia jej utraty, d) prowadzeniu przez Wykonawcę ewidencji zakupionego oleju napędowego z podaniem: daty tankowania, numeru rejestracyjnego pojazdu, miejsca tankowania, godziny tankowania, ilości zatankowanego oleju napędowego, ceny jednostkowej za 1 litr oleju napędowego, wartości zakupu. Zestawienie to będzie dołączone do faktur. 5) Wykonawca wyda i dostarczy Zamawiającemu elektroniczne karty flotowe lub równoważne, wystawione na numer rejestracyjny pojazdu, lub okaziciela umożliwiające Zamawiającemu bezgotówkowy zakup oleju napędowego na terenie całego miasta. Na dzień zawarcia umowy Zamawiający wymaga kart flotowych dla 21 pojazdów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera rozdział III SWZ.
Interne Kennung: WPK.ZP.03/04/12/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl., z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia. Korzystanie z platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 2) Sposób sporządzenia i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452 ze zm.), zwanym dalej Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415 ze zm.). 3) Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. Zamawiający zaleca przesyłanie danych w formacie .pdf 4) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia. gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 5) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia link: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu. 15) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 6) Korespondencja w postępowaniu prowadzona jest w języku polskim. Oznacza to, że wszelka korespondencja w języku obcym winna być złożona wraz z tłumaczeniem na język polski. 7) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Oferta musi być sporządzona w formie elektronicznej i podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 8) Zamawiający nie posługuje się interaktywnym formularzem oferty przewidzianym przez Platformę e-Zamówienia. 9) Ofertę złożyć należy na Formularzu oferty (wzór formularza oferty stanowi Załącznik nr 1 do SWZ). 10) Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. 2022r., poz. 1233 ze zm.), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Zarówno załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa jak i uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa należy dodać w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Wykonawca zobowiązany jest, wraz z przekazaniem tych informacji, wykazać spełnienie przesłanek określonych w art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zaleca się, aby uzasadnienie zastrzeżenia informacji jako tajemnicy przedsiębiorstwa było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie. Zastrzeżenie przez Wykonawcę tajemnicy przedsiębiorstwa bez uzasadnienia, będzie traktowane przez Zamawiającego jako bezskuteczne ze względu na zaniechanie przez Wykonawcę podjęcia niezbędnych działań w celu zachowania poufności objętych klauzulą informacji zgodnie z postanowieniami art. 18 ust. 3 ustawy Pzp. 11) Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. 12) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.13) Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 14) Szczegółowe informacje dotyczące korespondencji elektronicznej oraz składania dokumentów zostały określone w Rozdziale XVI, oraz w przypadku składania ofert - w Rozdziale XVII SWZ oraz regulaminach i instrukcjach tam wskazanych. 15) Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga złożenia wraz ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ). Zamawiający działając w trybie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp będzie żądał złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu przedmiotu zamówienia przy zastosowaniu prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. zwiększenia w okresie realizacji umowy ilości oleju napędowego o 30% w stosunku do ilości stanowiącej przedmiot zamówienia podstawowego. Wykonawca zobowiązuje się w takim przypadku umożliwić Zamawiającemu zakup dodatkowych ilości oleju napędowego na takich samych zasadach jak dostawy objęte zamówieniem podstawowym.