8720-2026 - Wettbewerb
Polen – Berufsausbildung – Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży budowlanej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży budowlanej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
BeschreibungZamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży budowlanej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży budowlanej dla uczniów - uczestników projektu pn. „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Postępowanie zostało podzielone na pięć części: Część I Organizacja i przeprowadzenie kursu operatora koparkoładowarki; Część II Organizacja i przeprowadzenie kursu operatora wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia; Część III Organizacja i przeprowadzenie kursu AutoCAD wraz z egzaminem zewnętrznym; Część IV Organizacja i przeprowadzenie kursu bezpiecznego usuwania azbestu; Część V Organizacja i przeprowadzenie kursu kosztorysowania w budownictwie. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY: 1. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, sporządzoną, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. Razem z ofertą wykonawca składa pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy jeśli umocowanie do reprezentowania wykonawcy nie wynika z innych dokumentów (patrz pkt X ppkt 8 SWZ), sporządzone w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. 2. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na każdą część zamówienia.
Interne KennungZP.272.47.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zm./, zwanej w dalszej części SWZ „ustawą Pzp”. Ze względu na charakter zamówienia - zamówienie na usługi społeczne, zgodnie z art. 359 pkt 1) ustawy Pzp przy udzieleniu zamówienia zamawiający stosuje przepisy art. 360 pkt 2) – pkt 4) ustawy Pzp. W związku z czym zamawiający nie stosuje przepisów ustawy dotyczących: 1) obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, na formularzu jednolitego dokumentu; 2) minimalnych terminów składania ofert; 3) obowiązku żądania dokumentów jako podmiotowego środka dowodowego. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Postępowanie zostało podzielone na pięć części. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę: wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia lub część/części zamówienia dowolnie przez siebie wybraną/wybrane. Maksymalna liczba części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy: pięć. Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I: Organizacja i przeprowadzenie kursu operatora koparkoładowarki
BeschreibungCzęść I: Organizacja i przeprowadzenie kursu operatora koparkoładowarki Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie trzech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 47 osób. Kurs obejmuje 134 godziny zajęć, dla każdej grupy, w tym 52 godziny zajęć teoretycznych (1 godzina zajęć = 45 minut), oraz 82 godziny zajęć praktycznych (1 godzina zajęć = 60 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Miejsce przeprowadzenia kursu - teren miasta Nowy Sącz lub teren powiatu nowosądeckiego. W przypadku organizacji kursu na terenie miejscowości innej niż miejscowość, w której zlokalizowana jest szkoła Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu uczestników kursu z danej szkoły do miejsca prowadzenia zajęć i z powrotem. Zamówienie należy wykonać w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy realizującej kurs. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie trzech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 47 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu (w podziale na grupy, o których mowa powyżej) niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 30, a maksymalnie 47 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 47 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zarówno liczby uczniów w poszczególnych grupach, jak i liczby utworzonych grup z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 30, a maksymalnie 47 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść II Organizacja i przeprowadzenie kursu operatora wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia
BeschreibungCzęść II Organizacja i przeprowadzenie kursu operatora wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 40 osób. Przewiduje się utworzenie czterech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej, Grupa 4: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 62 osób. Kurs obejmuje 38 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut) dla każdej grupy, w tym 25 godzin zajęć teoretycznych oraz 13 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia teoretyczne: dla grupy 1 w Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój, dla grupy 2 w Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku, 33-390 Łącko 26, dla grupy 3 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej Podkamienne 8, 33-335 Nawojowa, dla grupy 4 w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie ul. Armii Krajowej 19, 33-330 Grybów; Zajęcia praktyczne: teren miasta Nowy Sącz lub teren powiatu nowosądeckiego. Zamówienie należy wykonać w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy realizującej kurs. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungCzęść II
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 40 osób. Przewiduje się utworzenie czterech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej, Grupa 4: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 62 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu (w podziale na grupy, o których mowa powyżej) niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 40, a maksymalnie 62 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 62 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zarówno liczby uczniów w poszczególnych grupach, jak i liczby utworzonych grup z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 40, a maksymalnie 62 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0003
TitelCzęść III Organizacja i przeprowadzenie kursu AutoCAD wraz z egzaminem zewnętrznym
BeschreibungCzęść III Organizacja i przeprowadzenie kursu AutoCAD wraz z egzaminem zewnętrznym Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie trzech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 51 osób. Kurs obejmuje 45 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut) dla każdej grupy, w tym 9 godzin zajęć teoretycznych oraz 36 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: dla Grupy 1: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, ul. Armii Krajowej 19, 33-330 Grybów, dla Grupy 2: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz, dla Grupy 3: Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku, 33-390 Łącko 26. Zamówienie należy wykonać w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungCzęść III
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie trzech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 51 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu (w podziale na grupy, o których mowa powyżej) niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 30, a maksymalnie 51 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 51 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zarówno liczby uczniów w poszczególnych grupach, jak i liczby utworzonych grup z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 30, a maksymalnie 51 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0004
TitelCzęść IV Organizacja i przeprowadzenie kursu bezpiecznego usuwania azbestu
BeschreibungCzęść IV Organizacja i przeprowadzenie kursu bezpiecznego usuwania azbestu Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 20 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 30 osób. Kurs obejmuje 32 godziny zajęć teoretycznych (1 godzina zajęć = 45 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica – Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungCzęść IV
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 20 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 30 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 20, a maksymalnie 30 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 30 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 20, a maksymalnie 30 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0005
TitelCzęść V Organizacja i przeprowadzenie kursu kosztorysowania w budownictwie
BeschreibungCzęść V Organizacja i przeprowadzenie kursu kosztorysowania w budownictwie Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 20 osób. Kurs obejmuje 36 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 7 godzin zajęć teoretycznych oraz 29 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungCzęść V
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 20 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 10, a maksymalnie 20 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 20 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zarówno liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 10, a maksymalnie 20 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.