87460-2025 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Ogłoszenie Testowe „Instalacje OZE ”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ogłoszenie Testowe „Instalacje OZE ”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Instalacje OZE Zadanie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomienia: 30 szt. instalacji fotowoltaicznych 104 szt. instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii 42 szt. instalacji powietrznych pomp ciepła 10 szt. instalacji powietrznych pomp ciepła do grzania CWU o wielkościach i w lokalizacjach wskazanych w załącznikach nr 1 i 2 do Programu funkcjonalno użytkowego. Zamówienie podzielono na dwie części. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia. Zamawiający nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy.
Interne Kennung: ZP.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: mawiający zastosuje do badania i oceny ofert procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Test Część 1 zamówienia – zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych
Beschreibung: Zakres prac projektowych obejmuje: 1) opracowanie dokumentacji technicznej dla wszystkich branż zgodnie z wymogami obowiązującego Prawa Budowlanego i PFU (Zamawiający wymaga dostarczenia dokumentacji wydrukowanej na papierze ekologicznym) 2) uzgodnienie przyjętych rozwiązań projektowych z rzeczoznawcą ds. p. pożarowych 3) opracowanie dokumentacji powykonawczej zawierającej m.in. potwierdzenie zgłoszenia instalacji do PSP, wyniki wykonanego badania termowizyjnego Zakres prac instalacyjnych obejmuje: 1) montaż konstrukcji wsporczych pod moduły PV 2) montaż modułów PV na konstrukcjach wsporczych 3) ułożenie tras kablowych i kabli od modułów PV do rozdzielnicy elektrycznej 4) montaż rozdzielnicy elektrycznej z zabezpieczeniami po stronie AC (zmiennoprądowej) i DC (stało prądowej) 5) montaż licznika energii na potrzeby pomiaru energii produkowanej i monitoringu instalacji 6) montaż inwertera PV 7) montaż magazynu energii (tylko we wskazanych lokalizacjach) 8) wykonanie zintegrowanego z inwerterem systemu monitorującego pracę instalacji PV 9) weryfikację istniejących wraz z uziomieniem ograniczników przepięć o oporności maksymalnej 10 Ω 11) wykonanie prób instalacji oraz pomiarów sprawdzających prawidłowe działanie aparatury 12) uruchomienie układu i regulacje 13) szkolenie Użytkowników. Zakres prac budowlanych obejmuje: 1) wykonanie niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń, 2) zamurowanie otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń, 3) wykonanie przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody, 4) uszczelnienie przepustów, 5) wykonanie wszelkich prac dostosowujących pomieszczenie do montażu magazynu energii np. odbojników w przypadku montażu w garażu (tylko we wskazanych lokalizacjach) Mikroinstalacja fotowoltaiczna składać się musi przede wszystkim z następujących elementów: 1) modułów fotowoltaicznych 2) konstrukcji wsporczej 3) inwertera DC/AC 4) magazynu energii (tylko we wskazanych lokalizacjach) 5) instalacji prądu stałego i przemiennego wraz z niezbędnymi zabezpieczeniami 6) układu pomiarowego mierzącego energię produkowaną z instalacji fotowoltaicznej Zamawiający wymaga, aby inwertery montowane w ramach niniejszego zamówienia pochodziły od jednego producenta tj. nie dopuszcza się dostawy i montażu inwerterów pochodzących od różnych producentów. Zakres prac związanych z podłączeniem do systemu Aktywny Prosument obsługiwanego przez lokalnego OSD 1) Zaproponowany przez Wykonawcę inwerter musi udostępniać interfejs elektryczny dla zewnętrznego sterownika którego zadaniem będzie zarządzanie pracą tego inwertera. Podłączenie i użycie zewnętrznego sterownika nie może powodować utraty gwarancji na zamontowane inwerter (sterownik dostarczany i montowany będzie przez operatora OSD wraz z systemem zarządzania zamontowanymi instalacjami). 2) Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić na etapie opracowania dokumentacji technicznej test dostępności usług operatorów sieci komórkowych. W przypadku braku dostępności usług zapewniających stabilną komunikację Wykonawca uwzględni w projekcie konieczność wyprowadzenia przewodu antenowego o niskim tłumieniu od miejsca instalacji inwertera na zewnątrz budynku celem montażu anteny dookólnej lub kierunkowej (montaż przewodu antenowego oraz anteny nie wchodzi w zakres niniejszego zamówienia).
Interne Kennung: ZP.271.1.2025 -1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia – zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji powietrznych pomp ciepła
Beschreibung: Powietrzne pompy ciepła do co i grzania c.w.u Zakres prac projektowych obejmuje: 1) opracowanie dokumentacji technicznej dla wszystkich branż zgodnie z wymogami obowiązującego Prawa Budowlanego i PFU (Zamawiający wymaga dostarczenia dokumentacji wydrukowanej na papierze ekologicznym) 2) opracowanie dokumentacji powykonawczej zawierającej m.in. wyniki wykonanego badania termowizyjnego Zakres prac instalacyjnych obejmuje: 1) montaż pompy ciepła 2) montaż bufora c.o. 3) montaż zasobnika pojemnościowego c.w.u. 4) montaż instalacji rurowych, 5) płukanie i przeprowadzenie prób szczelności całej instalacji 6) izolacja termiczna rurociągów i armatury 7) napełnienie instalacji dolnego źródła czynnikiem niezamarzającym 8) montaż zasilania elektrycznego, automatyki i sterowania układu 9) wykonanie zasilania elektrycznego 10) montaż pomp obiegowych co i cwu wraz z niezbędną armaturą 11) uruchomienie układu automatyki oraz przeszkolenie przyszłych użytkowników Zakres prac budowlanych obejmuje: 1) demontaż starego kotła, wyniesienie z budynku i zdeponowanie w miejscu wskazanym przez właściciela w obrębie nieruchomości 2) wykonanie niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń 3) zamurowanie otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń 4) wykonanie przepustów w miejscach przejść tras przewodów przez ściany, dach lub inne przeszkody 5) odtworzenie nawierzchni zewnętrznych uszkodzonych podczas wykonywania dolnego źródła ciepła W skład systemu będzie wchodzić: 1) powietrzna pompa ciepła typu monoblok 2) zbiornik buforowy instalacji grzewczej 3) pojemnościowy podgrzewacz c.w.u. 4) zawory bezpieczeństwa 5) system zabezpieczający przed wzrostem ciśnienia w instalacji 6)s
Interne Kennung: ZP.271.1.2025-2
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45330000 Installateurarbeiten