See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi leśne w Nadleśnictwie Dretyń w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji do wykonania na terenie Nadleśnictwa Dretyń w roku 2026. Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 5 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ wraz z załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung: 726189-2025
Interne Kennung: Z.270.08.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2024 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 617428-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 77211500 Baumpflege, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Wykonywanie usług leśnych na terenie leśnictw Tursko i Dretyń
Beschreibung: Przedmiotowe usługi z zakresu gospodarki leśnej będą realizowane na terenie Nadleśnictwa Dretyń, w szczególności na terenie leśnictw Tursko i Dretyń. Zamawiający dopuszcza zlecenie prac na terenie innych leśnictw
Interne Kennung: Pakiet nr 1-leśnictwo Tursko i Dretyń
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77210000 Holzgewinnung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa Opcji. Wielkość prawa opcji zostanie uwzględniona w ogłoszeniu o zamówienia oraz w dokumentach zamówienia. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Wykonywanie usług leśnych na terenie leśnictw Kowalewice i Okunino
Beschreibung: Przedmiotowe usługi z zakresu gospodarki leśnej będą realizowane na terenie Nadleśnictwa Dretyń, w szczególności na terenie leśnictw Kowalewice i Okunino. Zamawiający dopuszcza zlecenie prac na terenie innych leśnictw
Interne Kennung: Pakiet nr 2 - leśnictwo Kowalewice i Okunino
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Wykonywanie usług leśnych na terenie leśnictw Bożanka, Węgorzyno i Plewiska
Beschreibung: Przedmiotowe usługi z zakresu gospodarki leśnej będą realizowane na terenie Nadleśnictwa Dretyń, w szczególności na terenie leśnictw Bożanka, Węgorzyno i PLewiska. Zamawiający dopuszcza zlecenie prac na terenie innych leśnictw
Interne Kennung: Pakiet nr 3 - leśnictwa Bożanka, Węgorzyno i Plewiska
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Wykonywanie usług leśnych na terenie leśnictw Trzcinno i Wałdowo
Beschreibung: Przedmiotowe usługi z zakresu gospodarki leśnej będą realizowane na terenie Nadleśnictwa Dretyń, w szczególności na terenie leśnictw Trzcinno i Wałdowo. Zamawiający dopuszcza zlecenie prac na terenie innych leśnictw
Interne Kennung: Pakiet nr 4 - leśnictwa Trzcinno i Wałdowo
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Prace szkółkarskie na szkółce leśnej, nasiennictwo i selekcja w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotowe usługi z zakresu szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji będą realizowane na terenie Nadleśnictwa Dretyń, w szczególności na terenie szkółki leśnej w m. Bożanka 15. Zamawiający dopuszcza zlecenie prac na terenie innych leśnictw
Interne Kennung: Pakiet nr 5 - Szkółka, nasiennictwo i selekcja
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft