2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gemeente Laarbeek - Ontwerpteam herontwikkeling Ontmoetingscentrum Beek en Donk
Beschreibung: De overeenkomst bestaat uit het opstellen van een integraal ontwerp voor de nieuwbouw van het ontmoetingscentrum in Beek en Donk op de huidige locatie. Het bestaande gebouw wordt daarbij gesloopt om de nieuwbouw mogelijk te kunnen maken. Ten behoeve van deze nieuwbouw wil de gemeente nu als eerste stap een ontwerpteam selecteren wat een ontwerp maakt op basis waarvan definitieve besluitvorming (vrijgave krediet) in de raad plaats kan vinden. Aansluitend moet bij positieve besluitvorming in de raad een ontwerp gemaakt worden op basis waarvan mogelijk te maken en tenslotte dit gebouw aanbesteed en gerealiseerd kan worden. De aanbestedende dienst heeft de opdracht bewust samengevoegd. Het ontwerpteam gaat in fasen een integraal ontwerp maken en werkt dit verder uit in een integraal bestek. Dit betekent dat de architect niet enkel bouwkundig ontwerpt, maar ook verantwoordelijk is voor het installatieconcept, de bouwfysica, de akoestiek etc. Daarnaast is de architect verantwoordelijk voor alle overige zaken die geregeld moeten worden om de bouw mogelijk te maken. Hierbij valt te denken aan het (laten) uitvoeren van onderzoeken, de aanvraag voor de omgevingsvergunning etc. De opdracht is dus op het gebied van disciplines en werkzaamheden samengevoegd. Omdat de opdrachtgever bewust één aanspreekpunt verantwoordelijk wil maken voor het gehele integrale ontwerp ligt een verdeling van de opdracht in percelen niet voor de hand. Dit zou zorgen voor, voor de opdrachtgever, ongewenste overdracht momenten en maakt het moeilijker om tot een samenhangend integraal ontwerp te komen. Daarbij komt de verantwoordelijkheid voor een correcte overdracht ook bij de opdrachtgever te liggen terwijl zij hiervoor niet de benodigde kennis en ervaring in huis heeft. De beoogde samenwerkingsvorm is in de ogen van de opdrachtgever een gebruikelijke constructie bij ontwerpopdrachten en de grootte van de opdracht maakt deze bij uitstek geschikt voor het midden en klein bedrijf. Daarom is in haar ogen een verdeling in percelen ook niet noodzakelijk en kiest zij hier niet voor. De overeenkomst wordt aangegaan voor de duur van het ontwerptraject inclusief aanbesteding en uiteindelijke realisatie. Het tijdspad wat de opdrachtgever hierbij voor ogen heeft is uitgewerkt en toegelicht in hoofdstuk 2.
Interne Kennung: BIZOB-2022-LAA-DTI-00592
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71312000 Beratung im Hochbau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71325000 Planung von Fundamenten, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 71328000 Dienstleistungen für die Prüfung der Tragwerksplanung
5. Los
Los: LOT-0000