2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu miasta Golubia-Dobrzynia
Beschreibung: Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych. Liczba mieszkańców: wg danych z deklaracji wynosi ok. 10 000 mieszkańców, z czego ok. 3 500 w zabudowie jednorodzinnej (budynki do czterech lokali), a ok. 6 500 w zabudowie wielorodzinnej (budynkach powyżej czterech lokali). Prognozowana ilość odpadów komunalnych do przyjęcia i zagospodarowania w okresie 23 miesięcy: 20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne–5690,58 Mg 20 01 01 Papieru i tektury–371,96Mg 20 01 39 Tworzyw sztucznych–489,32Mg 20 01 02 Szkło–271,56 Mg 20 02 01 Odpady ulegające biodegradacji–1096,06 Mg 20 01 35 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki–0,92Mg Mg 20 01 36 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35–13,16Mg 20 03 07 Odpady wielkogabarytowe–242,70Mg 17 09 04 Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03-44,64Mg 20 01 32 Leki inne niż wymienione w 20 01 31–1,00 Mg 16 01 03 Zużyte opony–4,84 Mg 17 01 01 Odpady z betonu oraz gruzu, beton z rozbiórek i remontów–6,92 Mg 20 01 34 Baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33–0,28 Mg 20 01 11 Tekstylia–6,88 Mg 17 03 80 Odpadowa papa–1,08 Mg 17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06-2,8 Mg Wymienione ilości odpadów są ilością prognozowaną do przyjęcia przez Wykonawcę w okresie objętym zamówieniem. Wykonawca zobowiązuje się do przyjęcia rzeczywistej ilości odpadów, różniącej się w dół, lub w górę od prognozowanej. Szacunkowa ilość pojemników: 1) Pojemniki do odpadów komunalnych zmieszanych: -120 l lub 240 l – 2000 szt. -1100 l – 400 szt. -KP7 – 4 szt. 2) Pojemniki do segregacji odpadów: -120 l lub 240 l – 5000 szt. (w tym 1250 szt. koloru zielonego, 1250 szt. koloru niebieskiego, 1250 szt. koloru żółtego i 1250 szt. koloru brązowego) -1100 l – 1200 szt. (w tym 300 koloru zielonego, 300 szt. koloru niebieskiego, 300 szt. koloru żółtego i 300 szt. koloru brązowego) -KP7 – 2 szt. -120l na popiół – ok. 1000 szt. – dopuszcza się także innej pojemności. -pojemniki na odzież i tekstylia – około 10 szt. Oznaczenie pojemników do segregacji : -kolor niebieski – papier -kolor żółty – tworzywa sztuczne, metale -kolor zielony – szkło, -kolor brązowy – bioodpady Wykonawca jest zobowiązany do zaopatrzenia we wszystkie wymagane pojemniki wszystkich właścicieli nieruchomości na terenie miasta. Koszt zaopatrzenia w pojemniki należy uwzględnić w cenie ofertowej za realizację przedmiotu zamówienia. Wykonawca winien przewidzieć zwiększenie ilości pojemników do segregacji o 50%, które będą wynikać z powstania nowej zabudowy, zmian wynikających ze złożonej deklaracji, oraz zmian przepisów prawa. W takim przypadku wartość wynagrodzenia nie ulega zmianie ( ewentualny wzrost należy uwzględnić w cenie oferty). W trakcie obowiązywania umów Wykonawca jest zobowiązany, na wniosek Zamawiającego, do dostarczenia pojemników na odpady tekstylne i odzież w ilości co najmniej 10 szt. Częstotliwość odbioru stałych odpadów komunalnych odbieranych przez Wykonawcę: 1) od właściciela nieruchomości należy odebrać każdą zebraną przez niego ilość odpadów komunalnych, 2) odbieranie odpadów komunalnych od właściciela nieruchomości będzie prowadzone: a) w zabudowie zagrodowej i jednorodzinnej oraz zabudowie śródmiejskiej: -odpady niesegregowane (zmieszane) – nie rzadziej niż co 2 tygodnie; -zbierane selektywnie papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metale oraz opakowania wielomateriałowe – co 2 tygodnie, każda z wymienionych frakcji osobno; -bioodpady - co tydzień; -popioły – w okresie od 1 października do 31 marca co 2 tygodnie. b) w zabudowie wielorodzinnej: -odpady zmieszane – dwa razy w tygodniu, -zbierane selektywnie papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metale oraz opakowania wielomateriałowe – co tydzień, każda z wymienionych frakcji osobno, -bioodpady – co tydzień, -popioły – w okresie od 1 października do 31 marca co dwa tygodnie. c) z terenów nieruchomości niezamieszkałych przez mieszkańców (w tym cmentarzy): -niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne–wg zadeklarowanej ilości, nie rzadziej dwa razy na miesiąc; -zbierane selektywnie papier i tektura, szkło i tworzywa sztuczne–co 2 tygodnie; -tekstylia i odzież–co tydzień; -bioodpady–co tydzień. d) z terenów zabudowanych domkami letniskowymi lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe: -niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: w okresie od 1 kwietnia do 30 września – co 2 tygodnie, w okresie od 1 października do 31 marca – 1 w miesiącu, -odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone: w okresie od 1 kwietnia do 30 września – co 2 tygodnie, w okresie od 1 października do 31 marca – 1 w miesiącu. -papier i tektura, szkło i tworzywa sztuczne oraz metale i opakowania wielomateriałowe: w okresie od 1 kwietnia do 30 września – co 2 tygodnie , w okresie od 1 października do 31 marca – 1 w miesiącu. e) z koszy ulicznych oraz parków i przystanków odpady komunalne zmieszane odbierane są dwa razy w tygodniu – od jednostki zajmującej się utrzymaniem czystości i porządku w mieście. Ustala się następującą częstotliwość odbierania pozostałych selektywnie zbieranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości: 1) przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe, chemikalia i zużyte opony, odzież i tekstylia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowanych produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek – na zgłoszenie; 2) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i odpady wielkogabarytowe – na zgłoszenie oraz dodatkowo dwa razy do roku z terenów nieruchomości (ogłoszona zbiórka w danym terminie).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Niniejsze postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2) Zamawiający nie przewiduje wyboru ofert z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 3) Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące zamawiania usług. 4) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o realizację zamówienia (konsorcja, spółka cywilna): a) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. b) W przypadku, o którym mowa w pkt a, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wzór pełnomocnictwa stanowi załącznik nr 9 do niniejszej SWZ. 5. Komunikacja w postępowaniu: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej lub za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1217929. Szczegółowe informacje dotyczące przyjętego w postępowaniu sposobu komunikacji, znajdują się w rozdziale 10 niniejszej SWZ. b) Ilekroć w dalszej części SWZ jest mowa o „Platformie Zakupowej” – należy przez to rozumieć narzędzie umożliwiające realizację procesu związanego z udzielaniem zamówień publicznych w formie elektronicznej służące szczególności do przekazywania ofert, oświadczeń, zwane dalej „Platformą” lub „Systemem”. c) Uwaga! Przed przystąpieniem do składania oferty, wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z Instrukcją korzystania z Platformy zakupowej. Instrukcja została zamieszona bezpośrednio na ww. Platformie. c) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. d) Jeżeli w postępowaniu zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców. e) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, formularz JEDZ, o którym mowa w art. 125 ust. 2, składa każdy z wykonawców.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy