88694-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Buchprüfung – Udbud af kontrakt vedrørende revisionsydelser
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kontrakt vedrørende revisionsydelser
BeschreibungRevisionsydelser, herunder lovpligtig revision samt tilkøbsydelser for økonomisk rådgivning. Der henvises til bilag 1, kravspecifikationen for revision, for en nærmere beskrivelse af den ydelse, som leverandøren skal levere.
Interne KennungEU udbud ift. Udbudsloven
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase. For nærmere oplysninger om udbudsprocessen, herunder retningslinjerne for afgivelse af tilbud, kommunikationen mellem tilbudsgiver og ordregiver samt øvrige forhold vedrørende udbuddet, henvises der til udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212100 Buchprüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen, 79210000 Rechnungslegung und -prüfung
5. Los
LosLOT-0000