2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa drogi pieszo-rowerowej wzdłuż brzegów Jeziora Żywieckiego w miejscowości Zarzecze (w korytarzu RTR 614)” oraz „Budowa obiektów inżynierskich w ciągu drogi pieszo-rowerowej w Zarzeczu”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadań inwestycyjnych w ramach projektu pn. „Rozwój zeroemisyjnej mobilności nad Jeziorem Żywieckim i Międzybrodzkim” – w podziale na 2 części zamówienia, a mianowicie: 1.1. Część nr 1 zamówienia – Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa drogi pieszo-rowerowej wzdłuż brzegów Jeziora Żywieckiego w miejscowości Zarzecze (w korytarzu RTR 614). 1.2. Część nr 2 zamówienia – Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa obiektów inżynierskich w ciągu drogi pieszo-rowerowej w Zarzeczu”.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp – tj. JEDZ. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub okoliczności wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 507); 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)2) i 4)5)6)7) § 8 ust. 1 pkt 3 i4; §9 ust. 1 pkt 1,2,3 Rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w formularzu ogłoszenia, wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia (SWZ).
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 45243300 Bau von Seedeichen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45221111 Bau von Straßenbrücken, 45221113 Bau von Fußgängerbrücken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 zamówienia – Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa drogi pieszo-rowerowej wzdłuż brzegów Jeziora Żywieckiego w miejscowości Zarzecze (w korytarzu RTR 614).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa drogi pieszo-rowerowej wzdłuż brzegów Jeziora Żywieckiego w miejscowości Zarzecze (w korytarzu RTR 614) z obiektami inżynierskimi, o łącznej długości 1379 m, w tym odcinek nr 1 o długości ok. 83 m przez „wyspę” od projektowanej kładki (kładka wg odrębnego opracowania) do odcinka nr 2 oraz odcinek nr 2 o długości ok. 1296 m - od „wyspy” do granicy z Gminą Czernichów. 2. Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń oraz prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę (PnB) lub zaświadczenia właściwego organu o braku sprzeciwu do wykonywania robót budowlanych w przypadku zgłoszenia budowy/wykonywania robót budowlanych, a także budowie drogi pieszo-rowerowej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli zajdzie konieczność).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 45243300 Bau von Seedeichen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 zamówienia – Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa obiektów inżynierskich w ciągu drogi pieszo-rowerowej w Zarzeczu”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa ciągu obiektów inżynierskich nad zatoką Jeziora Żywieckiego, składających się z dwóch kładek w postaci pochylni, czterech kładek oraz pochylni z koszy siatkowo-kamiennych. Zadanie polega na wykonaniu robót budowlanych dla nw. obiektów inżynierskich: a) kładek pochylni K1 i K2; b) kładek K3, K4, K5, K6; c) pochylni (od strony wyspy) z koszami siatkowo-kamiennymi.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221111 Bau von Straßenbrücken, 45221113 Bau von Fußgängerbrücken