89193-2026 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie drogi technicznej w sezonie 2025/2026 znajdującej się przy barierze na granicy RP
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie drogi technicznej w sezonie 2025/2026 znajdującej się przy barierze na granicy RP
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: - w zakresie części I: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Mielniku, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ, - w zakresie części II: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Czeremsze, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1b do SWZ - w zakresie części III: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1c do SWZ - w zakresie części IV: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Białowieży zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1d do SWZ, - w zakresie części V: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Narewce w zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1e do SWZ - w zakresie części VI: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Michałowie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1f do SWZ - w zakresie części VII: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Krynkach zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1g do SWZ, - w zakresie części VIII: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Szudziałowie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1h do SWZ - w zakresie części IX: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Kuźnicy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1i do SWZ - w zakresie części X: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Nowym Dworze zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1j do SWZ, - w zakresie części XI: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Lipsku zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1k do SWZ - w zakresie części XII: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Płaskiej zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1l do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 755110-2025
Interne Kennung: 47/ZP/WTiZ/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z trwającą budową drogi technicznej, przebiegającej wzdłuż bariery fizycznej zlokalizowanej na lądowej granicy z Republiką Białorusi na odcinku 186,25 km oraz planowanym oddaniem całej inwestycji do użytku w grudniu 2025r., konieczne jest zapewnienie bieżącego utrzymania zimowego drogi już w obecnym sezonie zimowym. Część drogi jest już użytkowana przez pojazdy służbowe Straży Granicznej oraz innych służb realizujących zadania związane z ochroną granicy państwowej, co powoduje realne ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji związanych z opadami śniegu, oblodzeniem nawierzchni oraz ograniczoną widocznością. W okresie zimowym nieodśnieżenie lub opóźnione odśnieżenie drogi bezpośrednio zagraża życiu i zdrowiu funkcjonariuszy, ograniczając możliwość szybkiego dotarcia do miejsca nielegalnego przekroczenia granicy, ponieważ droga ta stanowić będzie kluczowy ciąg komunikacyjny wykorzystywany przez Straż Graniczną oraz wojsko w celu ochrony granicy państwowej. Czas reakcji w sytuacjach kryzysowych ma ogromne znaczenie każda minuta opóźnienia może decydować o skutkach podejmowanych działań przez służby. Pilność zamówienia wynika z warunków pogodowych, które mogą w każdej chwili ulec pogorszeniu. Skrócenie terminu nie ograniczy realnie konkurencji ani nie utrudni przygotowania ofert z uwagi na fakt, iż przedmiot zamówienia dotyczy usług o standardowym zakresie, a potencjalni wykonawcy z branży zimowego utrzymania dróg są w pełnej gotowości organizacyjnej i technicznej, ponieważ w tym samym okresie składają oferty w analogicznych postępowaniach dla innych instytucji zarządzających drogami. Z uwagi na powyższe okoliczności, skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione i niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników drogi, a także dla uniknięcia negatywnych skutków wynikających z opóźnienia w udzieleniu zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mielnik
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: w zakresie części I: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Mielniku, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ
Interne Kennung: część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zlecenie większego zakresu usług wraz z możliwością odpowiedniego zwiększenia łącznego maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy do 40% wartości umowy za wykonanie zwiększonego zakresu usług zimowego utrzymania dróg w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, obligujących Zamawiającego do zlecenia większej ilości usług zimowego utrzymania dróg w okresie zamówienia Informacje związane z prawem opcji zawarte są w § 6 projektu umowy (załącznik nr 5 do SWZ)
Los: LOT-0002
Titel: Czeremcha
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: w zakresie części II: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Czeremsze, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1b do SWZ
Interne Kennung: część II
Los: LOT-0003
Titel: Dubicze Cerkiewne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: w zakresie części III: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1c do SWZ
Interne Kennung: część III
Los: LOT-0004
Titel: Białowieża
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: w zakresie części IV: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Białowieży zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1d do SWZ
Interne Kennung: część IV
Los: LOT-0005
Titel: Narewka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: w zakresie części V: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Narewce w zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1e do SWZ
Interne Kennung: część V
Los: LOT-0006
Titel: Michałowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: w zakresie części VI: zimowe utrzymanie drogi technicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu Placówki SG w Michałowie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1f do SWZ
Interne Kennung: część VI