89404-2025 - Ergebnis
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – „Montaż instalacji PV oraz pomp ciepła w budynkach użyteczności publicznej będących własnością Miasta Łowicza”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Montaż instalacji PV oraz pomp ciepła w budynkach użyteczności publicznej będących własnością Miasta Łowicza”
Beschreibung: 3.2.1. W ramach projektu i wykonawstwa należy ująć zakres prac obejmujących 8 instalacji o parametrach określonych w programie funkcjonalno-użytkowym („PFU”) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 3.2.2. Do wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest używać wyłącznie materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, odpowiadających wymaganiom wynikającym z przepisów prawa, zgodnych z przepisami o badaniach i certyfikacji, dopuszczonych do stosowania na podstawie przepisów w sprawie aprobat i kryteriów technicznych. 3.2.3. Wykaz obiektów objętych zadaniem: • „Montaż instalacji fotowoltaicznej, powietrznych pomp ciepła typu powietrze-powietrze na potrzeby budynku Schroniska dla zwierząt w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Pływalni Miejskiej w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu – Hala I ul. Jana Pawła II 3” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu – Hala II ul. Topolowa 2” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Przedszkola nr 1 "Stokrotka" w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Przedszkola integracyjnego nr 6 "Pod świerkami" w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kard. Karola Wojtyły - Papieża Polaka w Łowiczu”
Vorherige Bekanntmachung: 487775-2024
Interne Kennung: IR.271.2.4.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: opisana w Specyfikacji Warunków Zamówienia . 2.1 Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm), zwanej dalej ustawą Pzp. 2.2 Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45000000 Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45100000 Baureifmachung, 45400000 Baufertigstellung, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 42511110 Wärmepumpen, 42511110 Wärmepumpen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.2.3. Wykaz obiektów objętych zadaniem: • „Montaż instalacji fotowoltaicznej, powietrznych pomp ciepła typu powietrze-powietrze na potrzeby budynku Schroniska dla zwierząt w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Pływalni Miejskiej w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu – Hala I ul. Jana Pawła II 3” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu – Hala II ul. Topolowa 2” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Przedszkola nr 1 "Stokrotka" w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Przedszkola integracyjnego nr 6 "Pod świerkami" w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu” • „Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kard. Karola Wojtyły - Papieża Polaka w Łowiczu” 3.2.4. Szczegółowy zakres prac obejmuje m.in.: • wykonanie niezbędnej dokumentacji technicznej (po 3 egz.) dla każdej lokalizacji i uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień, zgód i pozwoleń oraz opinii (w tym opinie i uzgodnienia w zakresie ochrony przeciwpożarowej) niezbędnych do prawidłowego sporządzenia dokumentacji technicznej. • Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania dokumentacji technicznej zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej dla każdej lokalizacji • .przekazanie Zamawiającemu po 2 egz. uzgodnionej i zaakceptowanej dokumentacji technicznej, • dokonanie ewentualnych modyfikacji założeń tylko w uzgodnieniu z Zamawiającym jeżeli będzie to prowadzić do lepszego wykorzystania możliwości technicznych stwarzanych przez zaplanowane do montażu urządzenia, • dokonanie ewentualnych modyfikacji, konfiguracja projektowanego okablowania tak, aby doprowadzić do optymalnego wykorzystania możliwości technicznych stwarzanych przez zaplanowane do montażu urządzenia, • dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu (jeśli dotyczy) • montaż inwerterów i pozostałych urządzeń, • montaż kompletnego okablowania, • montaż zabezpieczeń przepięciowych, • doprowadzenie przewodów AC do miejsca istniejącej tablicy bezpiecznikowej budynku oraz przystosowanie jej do podłączenia nowego obwodu, • przeprowadzenie pomiarów kontrolnych, prób wydajności instalacji, uruchomienie technologiczne i regulacja instalacji, • zastosowanie optymalizatorów mocy, • wykonanie instalacji odgromowej (IO) zabezpieczającą wykonane instalacje fotowoltaiczne przed negatywnymi skutkami wyładowań atmosferycznych (jeśli jest możliwość, należy w tym celu rozbudować instalację odgromową), • sporządzenie dokumentacji powykonawczej (w 2 egz.) • przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych instalacji fotowoltaicznych wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi, • przekazanie użytkownikowi 1 egzemplarza dokumentacji powykonawczej wraz z instrukcją obsługi i kompletem kart gwarancyjnych, • podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej wraz ze zgłoszeniem przyłączenia mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej PGE . na podstawie wytycznych dostępnych na stronie internetowej zakładu, • monitorowanie statusu złożonego zgłoszenia co najmniej do momentu przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej (w razie potrzeby –opracowanie poprawek dla złożonych dokumentów zgłoszeniowych), • konfiguracja aplikacji systemu nadzoru i monitorowania umożliwiającego zdalny odczyt danych obejmujących, m.in.: ilość wyprodukowanej energii. • Wykonanie i montaż tablic informacyjnych o dofinansowaniu zadania, (Program Inwestycji Strategicznych : Polski Ład) zgodnie z Rozporządzeniem RM z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych. 3.2.1. W ramach projektu i wykonawstwa należy ująć zakres prac obejmujących 8 instalacji o parametrach określonych w programie funkcjonalno-użytkowym („PFU”) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 3.4. Oferty częściowe: Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z następujących względów: Stosownie do treści art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ jakość wykonywania prac musi być spójna w całym obszarze realizacji zamówienia. Jeżeli podział spowodowałby potrzebę koordynowania działań różnych wykonawców istniałoby ryzyko niewykonania części zamówienia a tym samym prawidłowego i oczekiwanego efektu realizacji prac. Specyfikacja prac charakteryzuje się pewnym powtarzalnym schematem prac, które muszą być wykonywane w pewnym zakresie jednocześnie, jak również o określonej porze roku. Udzielenie zamówienia częściowego różnym wykonawcom spowodowałyby zbędne powtarzanie czynności tego samego rodzaju i o podobnym przeznaczeniu przez tych wykonawców. Podział zamówienia na części znacznie zwiększyłby też koszty wykonywania zamówienia: − wynikający z konieczności ponoszenia wydatków na posiadanie przez kilku Wykonawców tych samych specjalistycznych narzędzi oraz sprzętu używanego do wykonania prac, − związane z utrudnieniami w obsłudze realizacji zamówienia w związku z koniecznością zaangażowania wielu osób nadzorujących realizację danych części zamówienia lub osób wykonujących zamówienie. Reasumując, Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charak
Interne Kennung: IR. 271.2.4.2024
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45400000 Baufertigstellung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 71336000 Unterstützende technische Tätigkeiten, 42511110 Wärmepumpen
Menge: 8 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje