See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bělá a Staříč, PŠ 2024 - projektová dokumentace
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je vypracování projektových dokumentací pro potřeby vydání povolení stavby (dále jen „DPoS“) a dokumentací pro provádění stavby (dále jen „DPS“), zajištění potřebných souvisejících průzkumů a činností (geodetické zaměření, geologické, biologické a jiné průzkumy, návrh koncepce, hydrotechnické výpočty, posouzení EIA apod.), inženýrská činnost a projednání dokumentací s dotčenými orgány a organizacemi, vypracování majetkoprávních podkladů, zajištění vydání povolení pro provedení staveb, provádění autorského dozoru při provádění jednotlivých staveb na vodních tocích Bělá a Staříč. Předmět veřejné zakázky bude realizován pro dotčené území vodních toků Bělá v ř. km 0,000-30,700 a Staříč v ř. km 0,000-8,450, které jsou ve správě zadavatele. Předmět veřejné zakázky zahrnuje všechny příslušnými právními předpisy požadované úkony, které vedou k vydání povolení pro provedení jednotlivých staveb, které budou zhotovitelem navrženy na vodních tocích v uvedených dotčených úsecích. Předmět veřejné zakázky je blíže specifikován včetně technických podmínek v přílohách zadávací dokumentace a ostatních částech zadávacích podmínek, zejména v Technických specifikacích (příloha č. 1), Termínové a cenové specifikaci (příloha č. 2) a v Obchodních podmínkách - návrhu smlouvy o dílo (příloha č. 4 - dále také „Smlouva“). Předmět veřejné zakázky bude financován prostřednictvím dotačního programu 129 373 „Odstranění následků povodní roku 2024“ jehož správcem je Ministerstvo zemědělství České republiky. Zadavatel je povinen se při plnění veřejné zakázky řídit závaznými Pravidly pro poskytování dotací vyhotovené poskytovatelem dotace.
Interne Kennung: 1752
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: § 56 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71351000 Geologische, geophysikalische und sonstige wissenschaftliche Prospektionstätigkeiten, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Změna ceny v důsledku změny DPH - v případě, že v období mezi předložením nabídky účastníka a podpisem smlouvy o dílo, případně v průběhu plnění předmětu smlouvy dojde ke změnám sazeb DPH, upraví se nabídkové ceny s DPH. V takovém případě bude cena plnění upravena podle výše sazeb DPH platných v době plnění předmětu veřejné zakázky. 2. Veškeré termíny dle smlouvy (Příloha č. 4 ZD) mohou být po dohodě (pouze písemným dodatkem ke smlouvě) přiměřeně prodlouženy v důsledku mimořádných nepředvídatelných a nepřekonatelných překážek vzniklých nezávisle na vůli stran smlouvy, a to max. o dobu trvání takových překážek. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z této smlouvy. Prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu ve smyslu § 100 zákona. Za takové překážky se považují zejména, nikoliv však výlučně: a) překážky ze strany dotčených orgánů státní správy, ze strany vlastníků nebo správců dotčených parcel či staveb, ze strany vlastníků (správců) sítí veřejné a technické infrastruktury, popř. vlastníků dotčených objektů, které objektivně znemožňují nebo podstatně omezují provádění díla, a kterým zhotovitel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit. Zhotovitel je povinen při jednání s těmito subjekty postupovat aktivně a bezodkladně. V případě vzniku prodlevy ze strany těchto subjektů musí být zhotovitel schopen písemně doložit, že nebylo v jeho možnostech projednat a zajistit příslušné doklady od těchto subjektů nejpozději v daných termínech podle smlouvy o dílo. b) překážky v podobě opatření přijatých orgány veřejné moci za účelem předejití nebo omezení šíření nakažlivé choroby znemožňující nebo podstatně omezující provádění díla. 3. Termíny pro předání jednotlivých částí díla mohou být přiměřeně prodlouženy v případě, že dojde ke změně sjednaného rozsahu díla postupem v souladu s touto smlouvou, a to o dobu nezbytně nutnou k provedení takové změny. Takové prodloužení bude provedeno pouze formou písemného dodatku ke smlouvě. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z této smlouvy. Toto prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu ve smyslu § 100 zákona. 4. Pokud z jakýchkoliv důvodů na straně zadavatele bude nemožné termín předpokládaného zahájení veřejné zakázky dodržet (zejména prodloužením doby trvání zadávacího řízení) a předpokládaný termín zahájení veřejné zakázky se zpozdí o více než 30 dnů, je účastník, s nímž bude uzavřena smlouva oprávněn požadovat změnu doby plnění tak, že termíny dokončení díla budou upraveny o dobu shodnou, po kterou nebylo možné plnění veřejné zakázky zahájit po uplynutí této 30 denní lhůty. Dojde-li k důvodům na straně zadavatele, pro které bude zadavatelem změněn předpokládaný termín zahájení, bude smlouva mezi zadavatelem a vybraným dodavatelem obsahovat již termíny upravené podle skutečného termínu zahájení.