89662-2026 - Wettbewerb
Polen – Forschungslabordienste – Wyłonienie Wykonawcy na wykonanie usługi syntezy aptamerów dla Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics (JCET)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWyłonienie Wykonawcy na wykonanie usługi syntezy aptamerów dla Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics (JCET)
Beschreibung1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wykonanie usługi syntezy aptamerów dla Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics (JCET). 2. Przedmiot zamówienia finansowany w ramach zadania badawczego „Spersonalizowana diagnostyka śródbłonka naczyniowego w terapii onkologicznej; w kierunku nowoczesnej waskulo-onkologii”, [akronim: ADEVASCO (Aptamer-Based Diagnosis of Endothelium in Vasculooncology)] finansowane ze środków Funduszu Polskiej Nauki w ramach Wirtualnego Instytutu Badawczego - nr umowy UoF/03-WIB-3/2023-003. 3. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji dla etapu 2, etapu 3 i etapu 4 opisanych w załączniku B. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia w formie pisemnej lub elektronicznej od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać w stosunku do konkretnego etapu. Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać do 12 miesięcy od podpisania umowy.
Interne Kennung80.272.447.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73111000 Forschungslabordienste
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji dla etapu 2, etapu 3 i etapu 4 opisanych w załączniku B. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia w formie pisemnej lub elektronicznej od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać w stosunku do konkretnego etapu. Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać do 12 miesięcy od podpisania umowy. Zamówienie w ramach prawa opcji: a) Etap 2: do 11 miesięcy od podpisania umowy b) Etap 3 i 4: do 12 miesięcy od podpisania umowy. Zamówienie w ramach prawa opcji: Etap 2: Wygenerowanie aptamerów ssDNA przeciwko peptydom: ELDP i CT-proET1 metodą Capture-SELEX - Projektowanie, synteza i kontrola jakości biblioteki DNA dedykowanej Capture-SELEX - Selekcja in vitro w procesie Capture-SELEX - Analiza sekwencji DNA (NGS, analiza bioinformatyczna) - Screening pojedynczych klonów aptamerów - Raport końcowy z wynikami. Etap 3: Charakterystyka i optymalizacja aptamerów - Charakterystyka jakościowa i ilościowa aptamerów - Oznaczenie parametrów wiązania (np. KD) różnymi metodami (SPR, MST, ITC) - Optymalizacja (trunkacja) sekwencji wybranych aptamerów - Raport końcowy obejmujący wszystkie wyniki badań. Realizacja kolejnych etapów (WP1 → WP2 → WP3) uzależniona jest od zakończenia poprzedniego etapu oraz zatwierdzenia jego wyników przez Zamawiającego. Etap 4: Prawa własności intelektualnej Aptamery skierowane przeciwko jednemu celowi, które spełniają wymagania techniczne, ale nie są przeznaczone do komercjalizacji: a. Aptamery klasy B (na cel) b. Aptamery klasy A (na cel) Aptamery przeciwko jednemu celowi spełniające wymagania dotyczące komercjalizacji a. Aptamery klasy B (na cel) b. Aptamery klasy A (na cel) Zamawiający pozostawia sobie prawo do decyzji czy dane aptamery będzie chciał wykorzystać do celów komercyjnych czy naukowych, z możliwością ich przydzielenia do odpowiedniej kategorii (aptamery skierowane przeciwko jednemu celowi, które spełniają wymagania techniczne, ale nie są przeznaczone do komercjalizacji lub aptamery przeciwko jednemu celowi spełniające wymagania dotyczące komercjalizacji). Wyniki zostaną przekazane w formie raportów końcowych ,obejmujących m.in. sekwencje DNA, dane NGS oraz wyniki analiz jakościowych i ilościowych. - Wszystkie materiały i próbki pozostają własnością Zamawiającego.