2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu medycznego na potrzeby Powiatowego Centrum Zdrowia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa rezonansu magnetycznego z wyposażeniem oraz z adaptacją pomieszczeń na potrzeby Powiatowego Centrum Zdrowia SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNYCH, ul. Szpitalna 6a, 87 800 Włocławek. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Wypełniony i podpisany załącznik nr 1a do SWZ – Zestawienie parametrów techniczno-użytkowych wykonawca załączy do oferty na potrzeby oceny ofert w dodatkowym kryterium oceny ofert – Parametry techniczne oraz na potwierdzenie spełniania przez oferowane dostawy minimalnych parametrów techniczno-użytkowych. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 3. Okres gwarancji minimum 24 miesiące. Minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące z zastrzeżeniem, że okres gwarancji nie może być krótszy od okresu gwarancji udzielonej przez producenta. 4. Rok produkcji: 2024 5. Oferowany przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych, kompletny i po zamontowaniu/zainstalowaniu/ustawieniu gotowy do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem, bez konieczności ponoszenia przez zamawiającego dodatkowych nakładów finansowych, organizacyjnych, technicznych. 6. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach ochrony zdrowia na terenie RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem UE. Musi posiadać aktualne polskie lub obowiązujące w UE certyfikaty / świadectwa dopuszczenia do stosowania w podmiotach leczniczych – jeśli dotyczy. 7. Przedmiot zamówienia (rezonans magnetyczny) będzie wyrobem medycznym w rozumieniu ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych i spełni wszelkie wymogi określone w tej ustawie i przepisach na jej podstawie wydanych. 8. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej i ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe, w tym w zakresie instalacji, obsługi serwisowej, kalibracji, przeglądów, które będą wykonane przez osoby upoważnione zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych. 9. Przedmiot umowy wykonany będzie zgodnie z polskimi normami oraz przepisami prawa. Prace adaptacyjne muszą być wykonane zgodnie z zachowaniem wymagań i obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, przepisami dotyczącymi BHP przy wykonywaniu tego typu prac oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, dokumentacją, należytą starannością w ich wykonaniu, dobrą jakością i właściwą organizacją pracy. 10. Wykonawca będzie dysponował należytą wiedzą, doświadczeniem kwalifikacjami, specjalizacją, narzędziami oraz oprogramowaniem niezbędnymi do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia i nie istnieją żadne przeszkody prawne lub faktyczne uniemożliwiające lub utrudniające mu wykonywanie tych obowiązków, jak również posiada wszelkie prawa, w tym licencje, do oprogramowania przy pomocy, którego będzie go realizował. 11. Wykonawca zapewni przeszkolenie pracowników zamawiającego celem prawidłowej eksploatacji i konserwacji przedmiotu zamówienia. 12. Przedmiot zamówienia winien uwzględniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 13. Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazł się żaden znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, ma to wyłącznie charakter informacyjny. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 101 ust. 5 i 6 pzp. Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element przedmiotu zamówienia certyfikatów wydanych przez określoną jednostkę oceniającą zgodność, Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element przedmiotu zamówienia certyfikatów wydanych przez jednostki oceniające zgodność lub sprawozdań z badań przeprowadzonych przez te jednostki, Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element przedmiotu zamówienia certyfikatów wydanych przez jednostki oceniające zgodność lub sprawozdań z badań przeprowadzonych przez te jednostki, Zamawiający akceptuje również dok. tech. producenta.
Vorherige Bekanntmachung: 767993-2024
Interne Kennung: ZP.272.1.16.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111610 Magnet-Resonanz-Anlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33113110 Nuklear-Magnet-Resonanz-Scanner
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Zakup i dostawa sprzętu medycznego na potrzeby Powiatowego Centrum Zdrowia”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa rezonansu magnetycznego z wyposażeniem oraz z adaptacją pomieszczeń na potrzeby Powiatowego Centrum Zdrowia SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNYCH, ul. Szpitalna 6a, 87 800 Włocławek. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Wypełniony i podpisany załącznik nr 1a do SWZ – Zestawienie parametrów techniczno-użytkowych wykonawca załączy do oferty na potrzeby oceny ofert w dodatkowym kryterium oceny ofert – Parametry techniczne oraz na potwierdzenie spełniania przez oferowane dostawy minimalnych parametrów techniczno-użytkowych. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 3. Okres gwarancji minimum 24 miesiące. Minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące z zastrzeżeniem, że okres gwarancji nie może być krótszy od okresu gwarancji udzielonej przez producenta. 4. Rok produkcji: 2024 5. Oferowany przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych, kompletny i po zamontowaniu/zainstalowaniu/ustawieniu gotowy do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem, bez konieczności ponoszenia przez zamawiającego dodatkowych nakładów finansowych, organizacyjnych, technicznych. 6. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach ochrony zdrowia na terenie RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem UE. Musi posiadać aktualne polskie lub obowiązujące w UE certyfikaty / świadectwa dopuszczenia do stosowania w podmiotach leczniczych – jeśli dotyczy. 7. Przedmiot zamówienia(rezonans magnetyczny) będzie wyrobem medycznym w rozumieniu ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych i spełni wszelkie wymogi określone w tej ustawie i przepisach na jej podstawie wydanych. 8. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej i ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe, w tym w zakresie instalacji, obsługi serwisowej, kalibracji, przeglądów, które będą wykonane przez osoby upoważnione zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych. 9. Przedmiot umowy wykonany będzie zgodnie z polskimi normami oraz przepisami prawa. Prace adaptacyjne muszą być wykonane zgodnie z zachowaniem wymagań i obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, przepisami dotyczącymi BHP przy wykonywaniu tego typu prac oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, dokumentacją, należytą starannością w ich wykonaniu, dobrą jakością i właściwą organizacją pracy. 10. Wykonawca będzie dysponował należytą wiedzą, doświadczeniem kwalifikacjami, specjalizacją, narzędziami oraz oprogramowaniem niezbędnymi do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia i nie istnieją żadne przeszkody prawne lub faktyczne uniemożliwiające lub utrudniające mu wykonywanie tych obowiązków, jak również posiada wszelkie prawa, w tym licencje, do oprogramowania przy pomocy, którego będzie go realizował. 11. Wykonawca zapewni przeszkolenie pracowników zamawiającego celem prawidłowej eksploatacji i konserwacji przedmiotu zamówienia. 12. Przedmiot zamówienia winien uwzględniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 13. Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazł się żaden znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, ma to wyłącznie charakter informacyjny. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 101 ust. 5 i 6 pzp. Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element przedmiotu zamówienia certyfikatów wydanych przez określoną jednostkę oceniającą zgodność, Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element przedmiotu zamówienia certyfikatów wydanych przez jednostki oceniające zgodność lub sprawozdań z badań przeprowadzonych przez te jednostki, Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element przedmiotu zamówienia certyfikatów wydanych przez jednostki oceniające zgodność lub sprawozdań z badań przeprowadzonych przez te jednostki, Zamawiający akceptuje również dok. tech. producenta.