90563-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. Modernizacja dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w formule „wybuduj”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. Modernizacja dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w formule „wybuduj”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. Modernizacja dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zadanie polega na wykonaniu remontu i przebudowy dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wraz z remontem i przebudową sceny oraz istniejącej infrastruktury, a także na budowie instalacji zewnętrznych oraz elementów malej architektury i plakatu elektronicznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji zamówienia określają niżej wymienione dokumenty: - Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ, - Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 4 do SWZ wraz z załącznikami. UWAGA: ze względu na dużą objętość dokumentacji projektowej - załączniki do Opisu przedmiotu zamówienia są dostępne na stronie Zamawiającego pod adresem: https://cloud.zamek.szczecin.pl/s/52tzBqSLGbgTLFF 3. Inwestycja zostanie sfinansowana z dotacji celowej dla inwestycji ujętej w Wieloletnim Planie Finansowym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2016-2038 dla zadania pn.: Modernizacja i remont dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Przedmiotowy projekt został uwzględniony w Programie Realizacyjnym Polityki Kulturalnej Województwa Zachodniopomorskiego. 4. Zamawiający planuje wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego w ramach funduszy europejskich na lata 2021-2027. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w łącznej wysokości 15% wartości zamówienia podstawowego w zakresie: 1) roboty ziemne wykonane zostaną zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 4 do SWZ) co do sposobu realizacji. Rozliczenie finansowe nastąpi według aktualnych na dzień składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia z wolnej ręki, średnich cen rynkowych wskazanych w dostępnej na rynku publikacji Sekocenbud, a w przypadku braku w tej publikacji ceny jednostkowej danego sprzętu lub materiału według cen wskazanych kolejno w publikacji Intercenbudu, Orgbud oraz Wacetob. W przypadku braku danych cen materiałów i sprzętu w publikacjach zostaną one przyjęte na podstawie ogólnie dostępnych katalogów, w tym również cen dostawców na stronach internetowych, ofert handlowych itp., lub 2) roboty izolacyjne wykonane zostaną zgodnie z opisem zawartym zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienie (załącznik nr 4 do SWZ) co do sposobu realizacji. Rozliczenie finansowe nastąpi według aktualnych na dzień składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia z wolnej ręki, średnich cen rynkowych wskazanych w dostępnej na rynku publikacji Secocenbud, a w przypadku braku w tej publikacji ceny jednostkowej danego sprzętu lub materiału według cen wskazanych kolejno w publikacji Intercenbudu, Orgbud oraz Wacetob. W przypadku braku danych cen materiałów i sprzętu w publikacjach zostaną one przyjęte na podstawie ogólnie dostępnych katalogów, w tym również cen dostawców na stronach internetowych, ofert handlowych itp. lub 3) roboty sanitarne wykonane zostaną zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienie (załącznik nr 4 do SWZ) co do sposobu realizacji. Rozliczenie finansowe nastąpi według aktualnych na dzień składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia z wolnej ręki, średnich cen rynkowych wskazanych w dostępnej na rynku publikacji Sekocenbud, a w przypadku braku w tej publikacji ceny jednostkowej danego sprzętu lub materiału według cen wskazanych kolejno w publikacji Intercenbudu, Orgbud oraz Wacetob. W przypadku braku danych cen materiałów i sprzętu w publikacjach zostaną one przyjęte na podstawie ogólnie dostępnych katalogów, w tym również cen dostawców na stronach internetowych, ofert handlowych itp. lub 4) roboty budowlane wykonane zostaną zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienie (załącznik nr 4 do SWZ) co do sposobu realizacji. Rozliczenie finansowe nastąpi według aktualnych na dzień składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia z wolnej ręki, średnich cen rynkowych wskazanych w dostępnej na rynku publikacji Sekocenbud, a w przypadku braku w tej publikacji ceny jednostkowej danego sprzętu lub materiału według cen wskazanych kolejno w publikacji Intercenbudu, Orgbud oraz Wacetob. W przypadku braku danych cen materiałów i sprzętu w publikacjach zostaną one przyjęte na podstawie ogólnie dostępnych katalogów, w tym również cen dostawców na stronach internetowych, ofert handlowych itp.
Interne KennungZP.2320.9.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszej specyfikacji warunków zamówienia (SWZ). 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. W sprawach nieuregulowanych w SWZ mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. 4. Poza podstawami unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia określonymi w art. 255 ustawy Pzp zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. 6. Zamawiający informuje, iż w odniesieniu do przedmiotowego zamówienia nie przeprowadzono wstępnych konsultacji rynkowych. 7. W niniejszym postępowaniu komunikacja zamawiającego z wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej. Wszystkie informacje dotyczące składania ofert oraz wymaganych dokumentów znajdują się w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. Modernizacja dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zadanie polega na wykonaniu remontu i przebudowy dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wraz z remontem i przebudową sceny oraz istniejącej infrastruktury, a także na budowie instalacji zewnętrznych oraz elementów malej architektury i plakatu elektronicznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji zamówienia określają niżej wymienione dokumenty: - Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ, - Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 4 do SWZ wraz z załącznikami.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.