90646-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Udbud af grave - og smedarbejder for EWII Varme A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af grave - og smedarbejder for EWII Varme A/S
BeschreibungUdbuddet omfatter udførelse af jord - og betonarbejder, dræn- og afløbsarbejder, belægningsarbejder samt svejse - og muffearbejder i relation til EWIIs varmedistributionssystem i EWIIs forsyningsområde. Udbuddet er opdelt i to (2) delaftaler, der begge udbydes som fagentrepriser. Udbuddet omfatter to delaftaler, hvoraf den ene omfatter mindre driftsopgaver, herunder opgravning og håndtering af brud på alle dimensioner og tidspunkter på døgnet, etablering af flyvestik, nye stik, omlægninger af stik samt brøndrenoveringer, samt større projekter som udførelse af erhvervsstik, byggemodninger, gaskonverteringer samt renovering af ledningsnet, dog med undtagelse af smede- og muffearbejder. Den anden delaftale omfatter smede- og muffearbejder i forbindelse med ovenstående opgaver. Delaftale 1 løber over 8 år. Delaftale 2 løber over 8 år. Hver delaftale vil blive evalueret for sig og en delaftale vil blive indgået med den/de vindende tilbudsgivere på hver af de udbudte delaftaler. Der henvises til det fulde udbudsmateriale for en mere detaljeret beskrivelse af opgaverne.
Interne Kennung635313
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOrdregiver forventer at gennemføre 2. forhandlingsrunde. Ordregiver forbeholder sig ret til at ændre på antallet af forhandlingsrunder. Dette vil til enhver tid ske ved forudgående underretning til samtlige tilbudsgivere. Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele Rammeaftalen på baggrund af et indledende forhandlingstilbud. Ordregiver forbeholder sig ret til at reducere antallet af tilbudsgivere efter 1. forhandlingsrunde. Ordregiver vil i så fald reducere antallet af tilbudsgivere på baggrund af det senest indleverede tilbud ud fra en vurdering af det i udbudsbetingelserne anførte tildelingskriterium.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 71550000 Schmiedearbeiten, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Grave- og belægningsarbejder
BeschreibungDelkontrakten omfatter mindre driftsopgaver, herunder opgravning og håndtering af brud på alle dimensioner og tidspunkter på døgnet, etablering af flyvestik, nye stik, omlægninger af stik samt brøndrenoveringer, samt større projekter som udførelse af erhvervsstik, byggemodninger, gaskonverteringer samt renovering af ledningsnet, dog med undtagelse af smede- og muffearbejder.
Interne Kennung635631
Optionen
Beschreibung der OptionenDer kan forlænges med 2 års varighed af 3 omgange.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Smede- og muffearbejder
BeschreibungDelaftalen omfatter smede- og muffearbejder i forbindelse med mindre driftsopgaver, etablering af flyvestik, nye stik, omlægninger af stik samt brøndrenoveringer, samt større projekter som udførelse af erhvervsstik, byggemodninger, gaskonverteringer samt renovering af ledningsnet.
Interne Kennung635662
Beschreibung der OptionenAftalen kan forlænges med 2 års varighed af 3 omgange.