2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju napędowego do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego w ilości do 175.000 litrów „Ekodiesel” produkcji PKN ORLEN S.A. lub „równoważnego” w rozumieniu zapisów SWZ. U W A G A: Zamawiający dopuszcza składanie oferty „równoważnej” w rozumieniu art. 99 ust. 5 u.p.z.p. w zakresie przedmiotu zamówienia opisanego dot. oleju napędowego typu „Eko-diesel” produkcji PKN ORLEN S.A. Za ofertę „równoważną” Zamawiający uzna ofertę na dostawę oleju napędowego dla którego dany Wykonawca korzystający z uprawnienia do założenia oferty „równoważnej” zadeklaruje w sposób jednoznaczny w treści swojej oferty przetargowej, że korzysta z prawa do złożenia oferty „równoważnej” podając w sposób jednoznaczny zarówno źródło pochodzenia/produkcji oferowanego przez niego jako „równoważny” oleju napędowego oraz załączy przedmiotowe środki dowodowe, które w sposób jednoznaczny potwierdzą, że oferowany jako „równoważny” olej spełnia minimalne, wymagania Zamawiającego opisane część II SWZ. Brak jednoznacznej deklaracji/oświadczenia danego wykonawcy co do skorzystania przez niego z prawa do złożenia oferty „równoważnej” będzie równoznaczne z przyjęciem, że Wykonawca ten oferuje i zobowiązuje się, że będzie dostarczał przez cały okres obowiązywania jego umowy z Zamawiającym, olej napędowy „Ekodiesel” produkcji PKN ORLEN S.A. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2722/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zdecydował o skorzystaniu z możliwości skrócenia terminu składania ofert, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Potrzeba ta wynika z konieczności zapewnienia nieprzerwanych dostaw paliwa, które jest niezbędne do realizacji zadań statutowych Zamawiającego, tj. zagospodarowania odpadów. Obecnie obowiązująca umowa na dostawy paliwa kończy się 18.04.2026 roku, a zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert, w połączeniu z nie-zbędnym czasem na badanie i ocenę ofert, niesie ze sobą realne ryzyko powstania prze-rwy w dostawach, oraz w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego, życiu i zdrowiu obywateli oraz ochronie środowiska. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zapewnienia ciągłości pracy zakładu, którego głównym zadaniem jest przetwarzanie odpadów. Brak paliwa uniemożliwiłby realizację zadań. Jednocześnie, z uwagi na standardowy charakter przedmiotu zamówienia (dostawy paliw płynnych o określonych parametrach), skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji, gdyż wykonawcy działający na tym rynku są w stanie przygotować ofertę w oparciu o ogólnodostępne parametry cenowe w skróconym czasie. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 u.p.z.p., a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Według opinii doktryny przesłanką pilnej potrzeby udzielenia zamówienia mogą być względy społeczne, organizacyjne lub ważny interes zamawiającego. W wyroku z dnia 14 lipca 2023 r., KIO 1844/23, Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu przepisu art. 138 ust. 2 ustawy Pzp z, było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert - w tym również przypadków, które zamawiający mógł przewidzieć lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada zamawiający. Skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości w nim udziału.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego „Ekodiesel” produkcji PKN ORLEN S.A. lub „równoważnego” w rozumieniu art. 99 ust 5 u.p.z.p. oraz zapisów SWZ, do pojazdów, maszyn i urządzeń Zamawiającego w ilości: do 175.000 litrów. U W A G A: Zamawiający dopuszcza składanie oferty „równoważnej” w rozumieniu art. 99 ust. 5 u.p.z.p. w zakresie przedmiotu zamówienia opisanego dot. oleju napędowego typu „Eko-diesel” produkcji PKN ORLEN S.A. Za ofertę „równoważną” Zamawiający uzna ofertę na dostawę oleju napędowego dla którego dany Wykonawca korzystający z uprawnienia do założenia oferty „równoważnej” zadeklaruje w sposób jednoznaczny w treści swojej oferty przetargowej, że korzysta z prawa do złożenia oferty „równoważnej” podając w sposób jednoznaczny zarówno źródło pochodzenia/produkcji oferowanego przez niego jako „równoważny” oleju napędowego oraz załączy przedmiotowe środki dowodowe, które w sposób jednoznaczny potwierdzą, że oferowany jako „równoważny” olej spełnia minimalne, wymagania Zamawiającego opisane część II SWZ. Brak jednoznacznej deklaracji/oświadczenia danego wykonawcy co do skorzystania przez niego z prawa do złożenia oferty „równoważnej” będzie równoznaczne z przyjęciem, że Wykonawca ten oferuje i zobowiązuje się, że będzie dostarczał przez cały okres obowiązywania jego umowy z Zamawiającym, olej napędowy „Ekodiesel” produkcji PKN ORLEN S.A. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.