See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyłonienie Wykonawcy w zakresie usług sadzenia roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w roku 2024 oraz usługami pielęgnacji w latach 2024 – 2025, odpowiednio w odniesieniu od 1 do 2 części zamówienia, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie usług sadzenia roślin wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w roku 2024 oraz usługami pielęgnacji w latach 2024 – 2025, odpowiednio w odniesieniu od 1 do 2 części zamówienia, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Postępowanie nr NP.26.2.2.24.BT 1.1. Przedmiotem zamówienia jest w szczególności dostawa oraz sadzenie drzew i krzewów, przygotowanie podłoża pod nasadzenia, wykończenie, jak również pielęgnacja nasadzeń, na terenie Gminy Miejskiej Kraków (dalej GMK), dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie (dalej ZZM), w odniesieniu od jednej do dwóch części zamówienia, obejmujące w szczególności zakres opisany w niżej zamieszczonym Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) z podziałem na części odpowiadające odpowiednio wyszczególnionym obszarom od 1 – 2 oraz opisany w załącznikach do SWZ (kosztorysach ofertowych i planszach graficznych), tj.: 1.1.1. Część 1 zamówienia – obejmuje sadzenie drzew i krzewów wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2024 roku oraz pielęgnację w latach 2024-2025 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy I, II, III, IX, XIII, XIV, XV, XVIII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych. 1.1.2. Część 2 zamówienia – obejmuje sadzenie drzew i krzewów wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2024 roku oraz pielęgnację w latach 2024-2025 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy IV, V, VI, VII, VIII, X, XI, XII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych. 1.2. Zamawiający informuje i podkreśla, że ogranicza liczbę zadań (części), na które może złożyć ofertę Wykonawca, a w konsekwencji dopuszcza składanie jednej oferty częściowej przez Wykonawcę wyłącznie na 1 wybrane zadanie (część) odpowiednio z wyszczególnionych dwóch części zamówienia. Złożenie oferty częściowej przez jednego Wykonawcę ponad dopuszczalną liczbę (jedna część), będzie skutkować odrzuceniem każdej oferty częściowej złożonej przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, jako niezgodnej z przepisami ustawy (art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy Pzp). Zamawiający wskazuje, iż ograniczenie możliwości złożenia ofert częściowych przez jednego Wykonawcę jest celowe i uzasadnione zakresem, wartością i czasem realizacji każdej z części, jak też dotychczasowym doświadczeniem Zamawiającego wynikającym z realizacji poprzednich zamówień na analogiczny zakres przedmiotowy, a także umożliwieniem udziału w postępowaniu i realizacji zamówienia małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego też, Zamawiający zwraca również uwagę, iż Wykonawca składając ofertę na wybraną część zamówienia nie tylko nie może złożyć samodzielnie oferty na więcej niż dopuszczalna liczba zadań, ale nie może także przyjąć równocześnie roli podwykonawcy u Wykonawcy składającego ofertę na inne części zamówienia w tym postępowaniu. Zamawiający zwraca uwagę, iż w przypadku zaistnienia okoliczności złożenia ofert przez Wykonawców z udziałem podwykonawców, którzy również złożyli oferty jako Wykonawcy na inne zadania, nastąpi odrzucenie ofert obu Wykonawców, którzy wykorzystując taki mechanizm, w ten sposób będą próbować obejść przepisy prawa i wymagania oraz warunki wynikające z treści SWZ. Zaznaczyć również należy, iż w tym postępowaniu Zamawiający nie zakazuje co do zasady korzystania przez Wykonawców z zaangażowania potencjału podwykonawców, zarówno dla wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, jak i przy wykonywaniu zamówienia w przypadku podpisania umowy. Niemniej Zamawiający nie dopuszcza możliwości, aby Wykonawca był zarazem podwykonawcą u innego Wykonawcy przy składaniu ofert i realizacji zamówień w tym postępowaniu. 2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz zamieścić za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem. 3. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 107024-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03451300 Sträucher, 03452000 Bäume, 03451000 Pflanzen, 77211500 Baumpflege
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia
Beschreibung: Część 1 zamówienia – obejmuje sadzenie drzew i krzewów wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2024 roku oraz pielęgnację w latach 2024-2025 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy I, II, III, IX, XIII, XIV, XV, XVIII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne Kennung: NP.26.2.2.24.BT - część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia
Beschreibung: Część 2 zamówienia – obejmuje sadzenie drzew i krzewów wraz z dostawą materiału roślinnego na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2024 roku oraz pielęgnację w latach 2024-2025 na terenie parków, zieleńców, ogródków jordanowskich, pasów drogowych, terenów osiedlowych w Dzielnicy IV, V, VI, VII, VIII, X, XI, XII. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisany jest w załączonych do SWZ zestawieniach tabelarycznych do wyliczenia ceny oferty (kosztorysach) i planszach graficznych.
Interne Kennung: NP.26.2.2.24.BT - część 2