2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie koncepcji ekspozycji, projektów technicznych oraz kosztorysów w ramach projektu pn. Modernizacja i rozbudowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach wraz ze stworzeniem zagospodarowania edukacyjnego w jego otoczeniu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. Opracowanie koncepcji ekspozycji, projektów technicznych oraz kosztorysów w ramach projektu pn. Modernizacja i rozbudowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach wraz ze stworzeniem zagospodarowania edukacyjnego w jego otoczeniu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia), Załączniku nr 2 do SWZ (Wyciąg z dokumentacji projektowej budowlanej oraz pozostałe dokumenty) oraz Załączniku nr 3 do SWZ (Wzór umowy), w tym w szczególności: 2.1 Zadanie I: wykonanie Wstępnej Koncepcji Ekspozycji, 2.2 Zadanie II: wykonanie Koncepcji Ekspozycji, 2.3 Zadanie III: wykonanie Projektu Szczegółowego wraz z projektami wykonawczymi, kosztorysami oraz opisem przedmiotu zamówienia, 2.4 Zadanie IV: nadzór autorski w ramach prawa opcji. Zamawiający dopuszcza zastosowanie alternatywnych rozwiązań aranżacyjnych lub narracyjnych, po uprzednim uzyskaniu akceptacji Zamawiającego na etapie wykonywania prac koncepcyjnych. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje także wsparcie Zamawiającego w toku postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na opracowywanie szczegółowych projektów technicznych i branżowych na roboty budowlane, zamówienia publicznego na roboty budowlane oraz zamówienia publicznego na realizację ekspozycji, w szczególności poprzez: 3.1. udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców dotyczących sporządzonej dokumentacji projektowej; 3.2. udzielanie wyjaśnień technicznych Zamawiającemu w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych; 3.3. wprowadzanie niezbędnych modyfikacji (poprawek i uzupełnień) dokumentacji projektowej, jeżeli konieczność ich wprowadzenia wynika z pytań wykonawców lub wniesionych odwołań; 3.4. dwukrotną aktualizację kosztorysów; 3.5. udział w konsultacjach i spotkaniach związanych z postępowaniem, na wezwanie Zamawiającego; 3.6. sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac wykonywanych na podstawie opracowanej dokumentacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Interne Kennung: UD.37.3.3.2026.26.MSA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79421200 Projektgestaltung, außer Projektgestaltung von Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79932000 Innenarchitektendienste, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. Opracowanie koncepcji ekspozycji, projektów technicznych oraz kosztorysów w ramach projektu pn. Modernizacja i rozbudowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach wraz ze stworzeniem zagospodarowania edukacyjnego w jego otoczeniu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia), Załączniku nr 2 do SWZ (Wyciąg z dokumentacji projektowej budowlanej oraz pozostałe dokumenty) oraz Załączniku nr 3 do SWZ (Wzór umowy), w tym w szczególności: 2.1 Zadanie I: wykonanie Wstępnej Koncepcji Ekspozycji, 2.2 Zadanie II: wykonanie Koncepcji Ekspozycji, 2.3 Zadanie III: wykonanie Projektu Szczegółowego wraz z projektami wykonawczymi, kosztorysami oraz opisem przedmiotu zamówienia, 2.4 Zadanie IV: nadzór autorski w ramach prawa opcji. Zamawiający dopuszcza zastosowanie alternatywnych rozwiązań aranżacyjnych lub narracyjnych, po uprzednim uzyskaniu akceptacji Zamawiającego na etapie wykonywania prac koncepcyjnych. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje także wsparcie Zamawiającego w toku postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na opracowywanie szczegółowych projektów technicznych i branżowych na roboty budowlane, zamówienia publicznego na roboty budowlane oraz zamówienia publicznego na realizację ekspozycji, w szczególności poprzez: 3.1. udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców dotyczących sporządzonej dokumentacji projektowej; 3.2. udzielanie wyjaśnień technicznych Zamawiającemu w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych; 3.3. wprowadzanie niezbędnych modyfikacji (poprawek i uzupełnień) dokumentacji projektowej, jeżeli konieczność ich wprowadzenia wynika z pytań wykonawców lub wniesionych odwołań; 3.4. dwukrotną aktualizację kosztorysów; 3.5. udział w konsultacjach i spotkaniach związanych z postępowaniem, na wezwanie Zamawiającego; 3.6. sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac wykonywanych na podstawie opracowanej dokumentacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami;