See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Patrolowanie dróg, działania interwencyjne w tym usuwanie skutków zdarzeń drogowych, zbieranie martwych zwierząt, naprawy i działania bieżące na drogach krajowych Rejonu GDDKiA w Nysie w okresie 33 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Patrolowanie dróg, działania interwencyjne w tym usuwanie skutków zdarzeń drogowych, zbieranie martwych zwierząt, naprawy i działania bieżące na drogach krajowych Rejonu GDDKiA w Nysie w okresie 33 miesięcy. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie prac i usług bieżącego utrzymania dróg krajowych w zakresie patrolowania dróg, prowadzenia działań interwencyjnych, w tym usuwanie skutków zdarzeń drogowych, zbieranie martwych zwierząt, napraw i działań bieżących, itp. na drogach krajowych w utrzymaniu Rejonu GDDKiA w Nysie. Zamówienie obejmuje odcinki dróg na dzień ogłoszenia o nr 38, 38a, 40, 40a, 40b, 40c, 41, 41a, 41b, 45, 46, 46c, 46i, 46g i 46k, a także inne drogi lub zmiany przebiegu, które będą w administracji Rejonu w trakcie trwania umowy. W przypadku konieczności usuwania nagłych zdarzeń zamówienie obejmuje również drogi innych Rejonów, na polecenie Dyrektora Oddziału, wg zasad określonych w umowie. Polecenie Dyrektora Oddziału w przypadkach kryzysowych może być wydane ustnie, telefonicznie lub mailowo, a następnie potwierdzone pisemnie.
Vorherige Bekanntmachung: 470212-2025
Interne Kennung: OOP.D-3.2421.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający pnie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71631480 Inspektion von Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90918000 Entleerung von Abfallbehältern, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 90524300 Beseitigung von biologischen Abfällen, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie prac i usług bieżącego utrzymania dróg krajowych w zakresie patrolowania dróg, prowadzenia działań interwencyjnych, w tym usuwanie skutków zdarzeń drogowych, zbieranie martwych zwierząt, napraw i działań bieżących, itp. na drogach krajowych w utrzymaniu Rejonu GDDKiA w Nysie. Zamówienie obejmuje odcinki dróg na dzień ogłoszenia o nr 38, 38a, 40, 40a, 40b, 40c, 41, 41a, 41b, 45, 46, 46c, 46i, 46g i 46k, a także inne drogi lub zmiany przebiegu, które będą w administracji Rejonu w trakcie trwania umowy. W przypadku konieczności usuwania nagłych zdarzeń zamówienie obejmuje również drogi innych Rejonów, na polecenie Dyrektora Oddziału, wg zasad określonych w umowie. Polecenie Dyrektora Oddziału w przypadkach kryzysowych może być wydane ustnie, telefonicznie lub mailowo, a następnie potwierdzone pisemnie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Pozostałe informacje dotyczące opcji zawarte są w dalszych Tomach SWZ.