92096-2025 - Wettbewerb
Polen – Hilfskesselanlagen – Dostawa i zabudowa palników biomasy wraz z instalacją technologiczną i sterowaniem na terenie Zakładu Jastrzębie-Zdrój.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i zabudowa palników biomasy wraz z instalacją technologiczną i sterowaniem na terenie Zakładu Jastrzębie-Zdrój.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie kompletnej instalacji dwóch palników biomasy wraz z przynależnymi rurociągami, armaturą, AKPiA i elementami pomocniczymi na przedniej ścianie komory paleniskowej kotła CFB. Miejscem zabudowy palników są odpowiednio do tego przygotowane (sloty) – analogiczne do istniejących palników zabudowanych w miejscu doprowadzonego powietrza wtórnego na tylnej ścianie kotła. Dla dwóch nowych palników na przedniej ścianie kotła potrzeba przebudować instalację transportu w miejscu rozdziału z dwóch ścieżek transportowych na cztery ścieżki transportowe w rejonie kotła OP-140 K3 z wykonaniem nowych rur transportowych i kolan z materiałów trudnościeralnych. Należy także zoptymalizować system (sterownika) instalacji biomasy. Potrzebna jest zabudowa elementów systemu zabezpieczeń przed wybuchem w tym tłumienia wybuchu HRD na nowych rurociągach transportowych wraz z modyfikacją/optymalizacją centrali systemowej. Należy wprowadzić sterowanie nowymi napędami odcinającymi do systemów w układach PLC i DCS Ovation instalacji biomasy. Dodatkowo na poziomie systemów PLC i DCS Ovation należy zmodyfikować oprogramowanie w kontekście aktualizacji układów zabezpieczeń oraz umożliwienia pracy niezależnie wszystkimi czterema rurociągami biomasy do kotła CFB. Do obowiązków Wykonawcy będzie należało: 1) Wykonanie inwentaryzacji obiektowej. 2) Opracowanie kompletnej dokumentacja budowlanej i technicznej, w tym uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji i uzgodnień administracyjnych i innych (jeśli wymagane - w tym np. decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę, pozwolenie na użytkowanie). 3) Opracowanie dokumentacji projektowej/wykonawczej dla każdej z branż. 4) Wykonanie wszelkich niezbędnych uzgodnień z UDT i/lub TUV / CLDT w zakresie opracowanej dokumentacji, a także przeprowadzenie całego procesu funkcjonalnego odbioru poszczególnych układów zabezpieczeń. 5) Wykonawca zapewni na czas realizacji Inwestycji nadzór autorski nad projektami, sprawowany przez wykonawców projektów. 6) Zatrudnienie Kierownika Budowy – jeśli wymagane. 7) Zakup, dostawa, wyładunek, posadowienie i montaż, przekazanie do użytkowania elementów i instalacji wchodzących w skład Przedmiotu Zamówienia. 8) Wykonanie niezbędnych demontaży, wyburzeń, przekładek w celu realizacji zakresu inwestycji. 9) Wykonanie wszelkich przyłączy elektrycznych, wpięć z miejsc wskazanych przez Zamawiającego niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 10) Wykonanie wszelkich prac w celu prawidłowej realizacji inwestycji 11) Zagospodarowania wszelkich odpadów wytworzonych w trakcie realizacji inwestycji zgodnie z przepisami ustawy o odpadach. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyrywkowych kontroli w obszarze prowadzenia prawidłowej gospodarki odpadami przez Wykonawcę. 12) Wykonawca dostarczy fabrycznie nowe (nie starsze niż 12 miesięcy licząc od daty zawarcia Umowy) urządzenia, instalacje, wyposażenie i materiały składające się na kompletne instalacje. 13) Wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, jakościowej, dokumentacji DTR, harmonogramu czynności konserwacyjnych, remontowych, serwisowych. 14) Opracowanie instrukcji eksploatacji. 15) Szkolenie personelu Zamawiającego. 16) Przekazanie całości instalacji do eksploatacji. Wykonawca gwarantuje wykonanie wszelkich zobowiązań wynikających z umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa odpowiednimi do przedmiotu umowy, w tym prawa budowlanego, przepisami ochrony środowiska, przepisami o ochronie przeciwpożarowej, BHP, przepisami o dozorze technicznym oraz instrukcjami i procedurami ZSZ obowiązującego w PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. Miejsce realizacji zamówienia: PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A., Zakład Jastrzębie-Zdrój, ul. Rybnicka 6c, 44-335 Jastrzębie-Zdrój Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zostanie określony przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), która zostanie przekazana Wykonawcom dopuszczonym do udziału w niniejszym postępowaniu wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: 1/I/ZS/25
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sektorowym z uwagi na potrzebę zwiększenia produkcji bloku CFB ze spalaniem biomasy, niezbędna jest dobudowa przedmiotowych palników biomasy w jak najkrótszym terminie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42164000 Hilfskesselanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42522000 Nicht für den Hausgebrauch bestimmte Ventilatoren, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 45251200 Bau von Heizzentralen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45262400 Baustahlmontagearbeiten, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 31213100 Verteilerkästen, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie kompletnej instalacji dwóch palników biomasy wraz z przynależnymi rurociągami, armaturą, AKPiA i elementami pomocniczymi na przedniej ścianie komory paleniskowej kotła CFB. Miejscem zabudowy palników są odpowiednio do tego przygotowane (sloty) – analogiczne do istniejących palników zabudowanych w miejscu doprowadzonego powietrza wtórnego na tylnej ścianie kotła. Dla dwóch nowych palników na przedniej ścianie kotła potrzeba przebudować instalację transportu w miejscu rozdziału z dwóch ścieżek transportowych na cztery ścieżki transportowe w rejonie kotła OP-140 K3 z wykonaniem nowych rur transportowych i kolan z materiałów trudnościeralnych. Należy także zoptymalizować system (sterownika) instalacji biomasy. 2. Potrzebna jest zabudowa elementów systemu zabezpieczeń przed wybuchem w tym tłumienia wybuchu HRD na nowych rurociągach transportowych wraz z modyfikacją/optymalizacją centrali systemowej. Należy wprowadzić sterowanie nowymi napędami odcinającymi do systemów w układach PLC i DCS Ovation instalacji biomasy. Dodatkowo na poziomie systemów PLC i DCS Ovation należy zmodyfikować oprogramowanie w kontekście aktualizacji układów zabezpieczeń oraz umożliwienia pracy niezależnie wszystkimi czterema rurociągami biomasy do kotła CFB. 3. Do obowiązków Wykonawcy będzie należało: 1) Wykonanie inwentaryzacji obiektowej. 2) Opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej i technicznej, w tym uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji i uzgodnień administracyjnych i innych (jeśli wymagane - w tym np. decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę, pozwolenie na użytkowanie). 3) Opracowanie dokumentacji projektowej/wykonawczej dla każdej z branż. 4) Wykonanie wszelkich niezbędnych uzgodnień z UDT i/lub TUV / CLDT w zakresie opracowanej dokumentacji, a także przeprowadzenie całego procesu funkcjonalnego odbioru poszczególnych układów zabezpieczeń. 5) Wykonawca zapewni na czas realizacji Inwestycji nadzór autorski nad projektami, sprawowany przez wykonawców projektów. 6) Zatrudnienie Kierownika Budowy – jeśli wymagane. 7) Zakup, dostawa, wyładunek, posadowienie i montaż, przekazanie do użytkowania elementów i instalacji wchodzących w skład Przedmiotu Zamówienia. 8) Wykonanie niezbędnych demontaży, wyburzeń, przekładek w celu realizacji zakresu inwestycji. 9) Wykonanie wszelkich przyłączy elektrycznych, wpięć z miejsc wskazanych przez Zamawiającego niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 10) Wykonanie wszelkich prac w celu prawidłowej realizacji inwestycji 11) Zagospodarowania wszelkich odpadów wytworzonych w trakcie realizacji inwestycji zgodnie z przepisami ustawy o odpadach. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyrywkowych kontroli w obszarze prowadzenia prawidłowej gospodarki odpadami przez Wykonawcę. 12) Wykonawca dostarczy fabrycznie nowe (nie starsze niż 12 miesięcy licząc od daty zawarcia Umowy) urządzenia, instalacje, wyposażenie i materiały składające się na kompletne instalacje. 13) Wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, jakościowej, dokumentacji DTR, harmonogramu czynności konserwacyjnych, remontowych, serwisowych. 14) Opracowanie instrukcji eksploatacji. 15) Szkolenie personelu Zamawiającego. 16) Przekazanie całości instalacji do eksploatacji. Wykonawca gwarantuje wykonanie wszelkich zobowiązań wynikających z umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa odpowiednimi do przedmiotu umowy, w tym prawa budowlanego, przepisami ochrony środowiska, przepisami o ochronie przeciwpożarowej, BHP, przepisami o dozorze technicznym oraz instrukcjami i procedurami ZSZ obowiązującego w PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. Miejsce realizacji zamówienia: PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A., Zakład Jastrzębie-Zdrój, ul. Rybnicka 6c, 44-335 Jastrzębie-Zdrój Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zostanie określony przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), która zostanie przekazana Wykonawcom dopuszczonym do udziału w niniejszym postępowaniu wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Część I