92563-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur von Lastwagen – RAMMEAFTALE OM OPBYGNING AF 2, 3 & 4 AKSLEDE LASTBILSCHASSISER
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRAMMEAFTALE OM OPBYGNING AF 2, 3 & 4 AKSLEDE LASTBILSCHASSISER
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på en rammeaftale med på 2, 3 og 4 akslede lastbilchassiser, som skal opbygges med forskellige opbygninger som kran og lad, flakbil, kroghejs osv.
Interne Kennung2025-0403273
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOpgaver vurderet til over DKK. 100.000,0 kr. vil komme i miniudbud blandt de 3 leverandører på aftalen.Opgaver under DKK 100.000,00 vil blive udført efter en kaskademodel hvor 1 leverandør har forrang til opgaven såfremt denne kan overholde de fastsatte leveringskrav. Såfremt denne leverandør tilbagemelder de ikke kan overholde de fastsatte leveringskrav vil opgaven under DKK 100.000 gå til næste leverandør på aftalen..
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50114100 Reparatur von Lastwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34134000 Pritschen- und Kipplastwagen, 34134100 Pritschenlastwagen, 34134200 Kipplastwagen, 34142100 Lastwagen mit Hebeplattform, 34211300 Karosserien für Lastwagen, 34330000 Ersatzteile für Lastkraftwagen, Lieferwagen und Personenkraftwagen, 50114000 Reparatur und Wartung von Lastwagen, 50114200 Wartung von Lastwagen
5. Los
LosLOT-0000