92569-2025 - Wettbewerb
Polen – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Świadczenie usługi wynajmu autobusów wraz z kierowcami do realizacji przewozów w ramach Małopolskich Linii Dowozowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi wynajmu autobusów wraz z kierowcami do realizacji przewozów w ramach Małopolskich Linii Dowozowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi wynajmu na rzecz Zamawiającego autobusów wraz z kierowcami celem zapewnienia obsługi Małopolskich Linii Dowozowych do linii kolejowych Zamawiającego na terenie województwa małopolskiego. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji wykonanie usług Małopolskich Linii Dowozowych obejmujących regularny przewóz świadczony na liniach komunikacyjnych na obszarze określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zamawiający jest upoważniony do wskazania lub zmiany linii komunikacyjnych do obsługi Wykonawcy, zachowując obszar zakresu funkcjonowania linii na terenie powiatów. Wykonawca zapewni pojazdy wraz z kierowcami dla Zamawiającego w liczbie, miejscach, dniach i godzinach wskazanych przez Zamawiającego. Szczegółowe warunki wykonania zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca musi dysponować dokumentem uprawniającym do świadczenia usług w zakresie krajowego transportu drogowego osób, tj. licencją lub zezwoleniem na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydanym zgodnie z właściwymi przepisami prawa. Wykonawca zapewni pojazdy w pełni sprawne. Zamawiający wymaga, aby pojazdy spełniały wszelkie wymagania techniczne i bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wykonawca oświadcza, iż autobusy, którymi będzie wykonywał usługę stanowiącą Przedmiot zamówienia, są ubezpieczone, zgodnie z wymaganiami wynikającymi z przepisów prawa. Wykonawca zamontuje na swój koszt przekazane przez Zamawiającego niezbędne urządzenia pokładowe w pojazdach na przykład: tablet do sprzedaży, drukarkę fiskalną, kasowniki, urządzenia do walidacji biletów, terminale itp. Wykonawca będzie dbał o powierzone urządzenia jak o swoje własne, a wszelkie usterki urządzeń będzie niezwłocznie zgłaszał Zamawiającemu. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność materialną za zamontowane urządzenia w przypadku ich utraty lub uszkodzenia. Szczegółowe zasady odpowiedzialności Wykonawcy zostaną określone w odrębnym porozumieniu do Umowy. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z awarią pojazdów i jej usuwaniem. Na etapie realizacji Umowy Zamawiający dopuszcza możliwość świadczenia Usługi autobusami innymi niż wskazane w załączniku nr 4 do Umowy (Wykaz pojazdów, załącznik składany wraz z ofertą) pod warunkiem, iż pojazdy te będą spełniały warunki techniczne wskazane w załączniku nr 2 do Umowy (Warunki techniczne, jakie muszą spełniać autobusy). Zamawiający jest uprawniony do wprowadzania certyfikacji pojazdów skierowanych do realizacji usługi pod kątem spełnienia wszystkich wymagań technicznych. Do obsługi połączeń mogą być dopuszczone wyłącznie pojazdy posiadające certyfikat, wystawiony przez Zamawiającego. Zamawiający może odstąpić od wymogu certyfikowania, o czym powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z wynagrodzeniami kierowców oraz wszelkie koszty związane z zaniedbaniami i uchybieniami kierowców. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wyposażenia kierowców we wszystkie wymagane polskimi przepisami prawa dokumenty (w szczególności wypis z licencji lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika, dokumenty potwierdzające uprawnienia do wykonywania transportu drogowego osób, publicznego transportu zbiorowego oraz ważność badań technicznych pojazdu i ubezpieczeń). Warunki stawiane kierowcom, którym Wykonawca powierzy prowadzenie pojazdów: 1.kierowca musi spełniać wymagania określone w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami; 2.kierowca nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, a także za przestępstwa, o których mowa w art. 59 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii; 3.kierowca musi posiadać odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdami skierowanymi do realizacji Umowy, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami; 4.kierowca nie może mieć przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; 5.kierowca musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie okresowe, w szczególności o których mowa w przepisach ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym; 6.kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; 7.kierowca musi mieć aktualne badania psychologiczne potwierdzające brak przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy; 8.wobec kierowcy nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy; 9.kierowca musi cechować się wysoką kulturą osobistą, otwartością na klienta, spostrzegawczością, zdolnościami do koncentracji i podzielności uwagi, opanowaniem w sytuacji stresowej; 10.kierowca musi się porozumiewać się w języku polskim (minimum B2 zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework of Reference for Languages), Zamawiający jest uprawniony sprawdzić umiejętności językowe kierowcy w postaci wewnętrznego egzaminu; 11.kierowca musi znać zapisy Regulaminu Przewozu oraz warunki stosowania Taryfy Zamawiającego; 12.Zamawiający może weryfikować, czy kierowcy posiadają wiedze w stopniu wystarczającym oraz kierować ich do odbycia szkolenia z zakresu znajomości przepisów i taryf, koszt wynagrodzenia kierowcy za czas szkolenia pokrywa Wykonawca. Zamawiający jest uprawniony wprowadzić certyfikację kierowców skierowanych do realizacji usługi, pod kątem spełnienia wymagań określonych w dokumentacji. Wykonawca oświadcza, iż jest świadomy tego, że Organizatorem usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie województwa małopolskiego w transporcie drogowym w ramach Małopolskich Linii Dowozowych jest Województwo Małopolskie.
Interne KennungDZ.26.12.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60170000 Vermietung von Fahrzeugen zur Personenbeförderung mit Fahrer, 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi wynajmu autobusów wraz z kierowcami na rzecz Zamawiającego celem zapewnienia obsługi „Małopolskich Linii Dowozowych” Zamawiającego. W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat tarnowski, powiat dąbrowski, powiat nowosądecki, miasto Nowy Sącz, miasto Tarnów, powiat gorlicki, powiat brzeski. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 1 590 184,00 wzkm. Zamawiający zastrzega, że w przypadku skorzystania z prawa opcji maksymalna praca eksploatacyjna w okresie opcjonalnym będzie stanowiła 2 067 239,20 wzkm. Wykonawca do wykonania usługi zapewni pojazdy o stanie technicznym spełniającym warunki dopuszczenia do ruchu drogowego zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 16 autobusami. Do zadań Wykonawcy należy: 1.wykonywanie usługi przewozu osób na liniach regularnych Zamawiającego zgodnie z zaplanowanym rozkładem jazdy; 2.ułożenie planu obiegów na każdy dzień obsługi oraz przekazanie planu Zamawiającemu nie później niż 1 dzień roboczy przed początkiem obowiązywania planu. Obieg można zmienić wyłącznie w przypadku okoliczności, których nie można było przewidzieć. Zmianę obiegu Wykonawca i Zamawiający muszą niezwłocznie ustalić, na żądanie Zamawiającego również w formie pisemnej; 3.bieżące wykonywanie, rozpowszechnianie i aktualizowanie informacji dla pasażerów; 4.zapewnienie miejsc postojowych i parkingowych dla pojazdów Wykonawcy. Wszelkie ewentualne koszty Wykonawca jest zobowiązany pokryć we własnym zakresie; 5.codzienne mycie pojazdów wewnątrz oraz co najmniej dwukrotne czyszczenie wewnątrz wszystkich użytkowanych pojazdów. Ponadto wymaga się mycia zewnętrznego pojazdów według bieżących potrzeb, nie rzadziej jednak niż 2 razy w tygodniu. Przez czyszczenie wewnątrz rozumie się pozamiatanie podłogi pojazdu oraz uprzątnięcie zalegających śmieci z pojazdu. Przez mycie wewnątrz rozumie się czyszczenie wewnątrz oraz dodatkowo umycie podłogi pojazdu. Przez mycie zewnętrzne rozumie się zmycie brudu ze ścian: czołowej, bocznych i tylnej pojazdu oraz umycie wszystkich szyb; 6.udostępnienie pojazdów celem umożliwienia montażu dodatkowych urządzeń pokładowych na czas realizacji Umowy; 7.zapewnienie eleganckiego, schludnego i zadbanego ubioru dla kierowców wykonujących usługę, tzn.: eleganckie spodnie materiałowe w kolorze czarnym lub granatowym, (gładkie, bez oznakowania innego niż uzgodnionego z Zamawiającym), w przypadku kobiet dopuszcza się ubiór spódnicy w kolorze czarnym lub granatowym, koszula z długim rękawem koloru białego, ewentualnie w okresie letnim (od maja do końca września) koszulka polo lub koszula z krótkim rękawem w kolorze szarym lub białym, w okresie zimowym kurtka softshell w kolorze granatowym (gładkie, bez oznakowania innego niż uzgodnionego z Zamawiającym). Elementy odzieży bez widocznych napisów i logotypów. Wszyscy kierowcy muszą być wyposażeni w ten sam rodzaj odzieży zaakceptowany przez Zamawiającego; 8.Zamawiający nie dopuszcza stosowania przez Kierowców dodatkowych elementów garderoby, np. nakrycia głowy. W zakresie sprzedaży biletów, na zasadach określonych w przepisach obowiązujących w transporcie drogowym, Wykonawca ma obowiązek: 1.Honorowania wszystkich ustawowych uprawnień do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego w regularnych przewozach osób w transporcie drogowym, właściwych dla danego rodzaju komunikacji; 2.sprzedaży i wydania każdemu pasażerowi biletu niezwłocznie po jego wejściu do autobusu, z wyłączeniem przypadków gdy pasażer posiada już ważny bilet i okaże go bezpośrednio po wejściu do pojazdu; 3.każdorazowego sprawdzania dokumentu uprawniającego pasażera do zakupu i przejazdu na podstawie biletu ulgowego; 4.pobierania należności za przejazd zgodnie z obowiązującą taryfą przekazaną przez Zamawiającego; 5.wydawania biletów, które zawierać będą wszystkie informacje i dane wymagane przepisami prawa; 6.przechowywania i udostępniania następujących dokumentów: 6.1.ewidencji prowadzonej sprzedaży biletów, 6.2.dokumentów rozliczeniowych, 6.3.elektronicznych nośników z zapisanymi danymi dotyczącymi sprzedaży wszystkich biletów wygenerowanych z programów kas rejestrujących, 6.4.wydruków z kas rejestrujących. Wykonawca zobowiązany jest na każdorazowe żądanie Zamawiającego umieszczać w pojazdach informacje związane z rozkładami jazdy, objazdami, taryfą i innymi informacjami dla podróżnych w trybie bezzwłocznym. W tym celu Zamawiający przesyła Wykonawcy wszelkie materiały drogą elektroniczną, pocztą lub przekazuje osobiście. Bez pisemnej zgody Zamawiającego Wykonawca nie może umieszczać w pojazdach wykorzystywanych do realizacji przewozów objętych niniejszą Umową żadnych reklam i innych informacji. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia wykazu kursów niezrealizowanych w części lub całości, zgodnie z załącznikiem do Umowy Wykonawczej. Ponadto obowiązkiem Wykonawcy jest sporządzanie i przekazywanie wykazu kursów niezrealizowanych każdorazowo nie później niż do godziny 07:00 w dniu następnym roboczym po zaistnieniu takiego faktu. Pojazd wykonujący usługę przewozu powinien być podstawiony na przystanek początkowy najpóźniej 10 minut przed planowanym odjazdem. W przypadku braku zgody podmiotu zarządzającego przystankiem, lub gdy wynika to z założonego planu obiegów, dopuszcza się podstawienie pojazdu w czasie krótszym. Wykonawca zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania Regulaminu przewozu Zamawiającego, umiejscowionego na stronie internetowej Zamawiającego.
Interne KennungZadanie nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiającemu przysługuje prawo opcji polegające na przedłużeniu okresu świadczenia usług na zasadach określonych w Umowie. Zamawiający w ramach prawa opcji może przedłużyć okres świadczenia usług na podstawie Umowy z Wykonawcą, o okres do 10 miesięcy, jednak nie dłużej niż do 31.12.2026 roku. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania prawa opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Wykonawca nie może odmówić wykonania Umowy w zakresie objętym opcją, o ile tylko Zamawiający złoży oświadczenie (pisemne albo w postaci elektronicznej – opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, pod rygorem nieważności) o skorzystaniu z niej, na co najmniej 1 miesiąc przed upływem terminu obowiązywania Umowy, z określeniem zakresu (okresu przedłużonego świadczenia) realizacji zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, niewykorzystującym pełnego zakresu prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane niniejszą Umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji lub złożenie zamówienia w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, aniżeli objęty prawem opcji okres maksymalny. W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego wartości Umowy Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi wynajmu autobusów wraz z kierowcami na rzecz Zamawiającego celem zapewnienia obsługi „Małopolskich Linii Dowozowych” Zamawiającego. W ramach zawartej umowy wykonawca będzie obsługiwał linie komunikacyjne Zamawiającego na następującym obszarze: powiat tarnowski, powiat dąbrowski, powiat nowosądecki, miasto Nowy Sącz, miasto Tarnów, powiat gorlicki, powiat brzeski. Planowana do wykonania praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania Umowy wynosi 653 942,00 wzkm. Wykonawca do wykonania usługi zapewni pojazdy o stanie technicznym spełniającym warunki dopuszczenia do ruchu drogowego zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami. Do realizacji zamówienia wymaga się dysponowania 6 autobusami. Do zadań Wykonawcy należy: 1.wykonywanie usługi przewozu osób na liniach regularnych Zamawiającego zgodnie z zaplanowanym rozkładem jazdy; 2.ułożenie planu obiegów na każdy dzień obsługi oraz przekazanie planu Zamawiającemu nie później niż 1 dzień roboczy przed początkiem obowiązywania planu. Obieg można zmienić wyłącznie w przypadku okoliczności, których nie można było przewidzieć. Zmianę obiegu Wykonawca i Zamawiający muszą niezwłocznie ustalić, na żądanie Zamawiającego również w formie pisemnej; 3.bieżące wykonywanie, rozpowszechnianie i aktualizowanie informacji dla pasażerów; 4.zapewnienie miejsc postojowych i parkingowych dla pojazdów Wykonawcy. Wszelkie ewentualne koszty Wykonawca jest zobowiązany pokryć we własnym zakresie; 5.codzienne mycie pojazdów wewnątrz oraz co najmniej dwukrotne czyszczenie wewnątrz wszystkich użytkowanych pojazdów. Ponadto wymaga się mycia zewnętrznego pojazdów według bieżących potrzeb, nie rzadziej jednak niż 2 razy w tygodniu. Przez czyszczenie wewnątrz rozumie się pozamiatanie podłogi pojazdu oraz uprzątnięcie zalegających śmieci z pojazdu. Przez mycie wewnątrz rozumie się czyszczenie wewnątrz oraz dodatkowo umycie podłogi pojazdu. Przez mycie zewnętrzne rozumie się zmycie brudu ze ścian: czołowej, bocznych i tylnej pojazdu oraz umycie wszystkich szyb; 6.udostępnienie pojazdów celem umożliwienia montażu dodatkowych urządzeń pokładowych na czas realizacji Umowy; 7.zapewnienie eleganckiego, schludnego i zadbanego ubioru dla kierowców wykonujących usługę, tzn.: eleganckie spodnie materiałowe w kolorze czarnym lub granatowym, (gładkie, bez oznakowania innego niż uzgodnionego z Zamawiającym), w przypadku kobiet dopuszcza się ubiór spódnicy w kolorze czarnym lub granatowym, koszula z długim rękawem koloru białego, ewentualnie w okresie letnim (od maja do końca września) koszulka polo lub koszula z krótkim rękawem w kolorze szarym lub białym, w okresie zimowym kurtka softshell w kolorze granatowym (gładkie, bez oznakowania innego niż uzgodnionego z Zamawiającym). Elementy odzieży bez widocznych napisów i logotypów. Wszyscy kierowcy muszą być wyposażeni w ten sam rodzaj odzieży zaakceptowany przez Zamawiającego; 8.Zamawiający nie dopuszcza stosowania przez Kierowców dodatkowych elementów garderoby, np. nakrycia głowy. Usługa polega na przewozie pasażerów zgodnie z rozkładem jazdy. Sprzedaży i kontroli biletów dokonywać będzie kierowca bądź pracownik Zamawiającego przy wykorzystaniu kas rejestrujących Zamawiającego umieszczonych w pojazdach Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyboru sposobu sprzedaży i kontroli biletów w pojazdach Wykonawcy. W zakresie sprzedaży biletów, na zasadach określonych w przepisach obowiązujących w transporcie drogowym, Wykonawca ma obowiązek: 1.Honorowania wszystkich ustawowych uprawnień do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego w regularnych przewozach osób w transporcie drogowym, właściwych dla danego rodzaju komunikacji; 2.sprzedaży i wydania każdemu pasażerowi biletu niezwłocznie po jego wejściu do autobusu, z wyłączeniem przypadków gdy pasażer posiada już ważny bilet i okaże go bezpośrednio po wejściu do pojazdu; 3.każdorazowego sprawdzania dokumentu uprawniającego pasażera do zakupu i przejazdu na podstawie biletu ulgowego; 4.pobierania należności za przejazd zgodnie z obowiązującą taryfą przekazaną przez Zamawiającego; 5.wydawania biletów, które zawierać będą wszystkie informacje i dane wymagane przepisami prawa; 6.przechowywania i udostępniania następujących dokumentów: 6.1.ewidencji prowadzonej sprzedaży biletów, 6.2.dokumentów rozliczeniowych, 6.3.elektronicznych nośników z zapisanymi danymi dotyczącymi sprzedaży wszystkich biletów wygenerowanych z programów kas rejestrujących, 6.4.wydruków z kas rejestrujących. Wykonawca zobowiązany jest po zakończeniu miesięcznego okresu rozliczeniowego do przekazania Zamawiającemu raportów dziennych, raportu miesięcznego oraz zestawienia ilościowo – wartościowego transakcji wszystkich biletów sprzedanych w danym okresie rozliczeniowym. Okres rozliczeniowy kas rejestrujących wynosi miesiąc. W trwającym okresie rozliczeniowym utarg w formie depozytu przechowywany będzie na odrębnym rachunku Wykonawcy. Po przekazaniu dokumentów środki pieniężne z utargu przekazywane będą na rachunek bieżący Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest na każdorazowe żądanie Zamawiającego umieszczać w pojazdach informacje związane z rozkładami jazdy, objazdami, taryfą i innymi informacjami dla podróżnych w trybie bezzwłocznym. W tym celu Zamawiający przesyła Wykonawcy wszelkie materiały drogą elektroniczną, pocztą lub przekazuje osobiście. Bez pisemnej zgody Zamawiającego Wykonawca nie może umieszczać w pojazdach wykorzystywanych do realizacji przewozów objętych niniejszą Umową żadnych reklam i innych informacji. Wykonawca zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania Regulaminu przewozu Zamawiającego, umiejscowionego na stronie internetowej Zamawiającego.
Interne KennungZadanie nr 2