Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Byen København (DK011)
Land: Dänemark
Zusätzliche Informationen: Delaftale 1 vedrører kørsel i Jylland. Nuts-koderne DK04, DK05 og DK03 er gældende for delaftale 1. Delaftale 2 vedrører kørsel på Sjælland. Nuts-koderne DK01 og DK02 er gældende for delaftale 2.