93114-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko w roku 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymanie obiektów leśnych, prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1–planowany rozmiar prac Załącznik nr 2.2-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Załącznik nr 2.3.1–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Załącznik nr 2.3.2–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Załącznik nr 2.3.3–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Załącznik nr 2.3.4–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Załącznik nr 2.3.5–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Załącznik nr 2.3.6–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Załącznik nr 2.3.7-informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1-potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych Załącznik nr 2.4.2-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe wchodzące w skład Załącznika nr 2 do SWZ mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r. „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych; Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów). Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ stanowiącego „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych”, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Łopuchówko. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt. 3.3. ppkt 1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. W przypadku obligatoryjnego wyłączenia pozycji z pozyskania w systemie maszynowym (pozyskanie drewna na pozycjach cięć na których niedopuszczalne jest wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych – pozycje wskazane w pkt. 2.3.5. opisu przedmiotu zamówienia) w szczególnie uzasadnionych przypadkach, np. zmiany warunków, dla których powyższe czynności zostały ustalone, Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna. Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy. Unormowania prawne, których zobowiązany będzie przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w pkt. 3.2. SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w pkt. 3.3. SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz.1465 z późn. zm.). Ze względu na szczególny charakter terenu, na którym mają być realizowane niektóre prace leśne (wykaz oddziałów leśnych zlokalizowanych na terenach zamkniętych poligonu wojskowego Biedrusko, którego użytkownikiem jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, zwanym dalej CSWL, wskazany został w załączniku nr 14 do SWZ), Wykonawca/Podwykonawca będzie musiał uwzględnić przepisy i zasady obowiązujące na terenach zamkniętych Resortu Obrony Narodowej - szczegóły zostały opisane w pkt. 3.17 SWZ. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung: 680909-2024
Interne Kennung: SA.270.40.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. - „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 ustawy PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamówienie realizowane ze środków własnych Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie obrębu leśnego Kąty
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach Pakietu nr I są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991 r.o lasach(t. j.Dz.U.z 2024 r.poz.530„Ustawa o lasach”)obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przeciwpożarowej,pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymanie obiektów leśnych,prac z zakresu nasiennictwa do wykonania w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 2.1–planowany rozmiar prac Zał.nr 2.2-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Zał.nr 2.3.1–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Zał.nr 2.3.2–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Zał.nr 2.3.3–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Zał.nr 2.3.4–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Zał.nr 2.3.5–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Zał.nr 2.3.6–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Zał.nr 2.3.7-informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Zał.nr 2.4.1-potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych Zał.nr 2.4.2-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe wchodzące w skład Zał.nr 2 do SWZ mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Zał.nr 3 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r.„Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych; Zał.nr 3.2. Tabele Parametrów. Określony w Zał. nr.3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia(Zał. nr 2 do SWZ).Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ),to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr.3.1.do SWZ stanowiącego „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych”. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne(czynności)wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Łopuchówko-dla Pakietu nr I będzie to teren leśnictwa Brzeźno, Długa Goślina, Buczyna, Starczanowo (tzw. Obszar Realizacji Pakietu). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Zał.nr 2 lokalizacja(adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny.Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu,o którym mowa w pkt.3.3.ppkt.1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. W przypadku obligatoryjnego wyłączenia pozycji z pozyskania w systemie maszynowym(pozyskanie drewna na pozycjach cięć na których niedopuszczalne jest wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych–pozycje wskazane w pkt.2.3.5. opisu przedmiotu zamówienia)w szczególnie uzasadnionych przypadkach,np.zmiany warunków, dla których powyższe czynności zostały ustalone,Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna.Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy. Unormowania prawne,których zobowiązany będzie przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w pkt.3.2.SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w pkt.3.3.SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia.Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.-Kodeks pracy(t.j.Dz.U.z 2023 r.poz.1465 ze zm.). Ze względu na szczególny charakter terenu,na którym mają być realizowane niektóre prace leśne (wykaz oddziałów leśnych zlokalizowanych na terenach zamkniętych poligonu wojskowego Biedrusko,którego użytkownikiem jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, zwanym dalej CSWL,wskazany został w załączniku nr 14 do SWZ), Wykonawca/Podwykonawca będzie musiał uwzględnić przepisy i zasady obowiązujące na terenach zamkniętych Resortu Obrony Narodowej-szczegóły zostały opisane w pkt. 3.17 SWZ. Z uwagi na sytuację przyrodniczo-pogodową,która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia,a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną,Zamawiający zastrzega sobie,w uzasadnionych przypadkach,prawo do dokonania korekt zmniejszających,korekt zwiększających,ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia-szczegóły w pkt. 3.1. ppkt.11) SWZ. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: SA.270.40.2024_P 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie obrębu leśnego Łopuchówko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach Pakietu nr II są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991 r.o lasach(t. j.Dz.U.z 2024 r.poz.530„Ustawa o lasach”)obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej (w tym obsługa „PAD”), pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymanie obiektów leśnych, prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 2.1–planowany rozmiar prac Zał.nr 2.2-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Zał.nr 2.3.1–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Zał.nr 2.3.2–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Zał.nr 2.3.3–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Zał.nr 2.3.4–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Zał.nr 2.3.5–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Zał.nr 2.3.6–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Zał.nr 2.3.7-informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Zał.nr 2.4.1-potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych Zał.nr 2.4.2-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe wchodzące w skład Zał.nr 2 do SWZ mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Zał.nr 3 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r.„Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych; Zał.nr 3.2. Tabele Parametrów. Określony w Zał. nr.3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia(Zał. nr 2 do SWZ).Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ),to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr.3.1.do SWZ stanowiącego „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych”. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne(czynności)wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Łopuchówko-dla Pakietu nr II będzie to teren leśnictwa Miączynek, Łopuchowo, Dąbrówka, Boduszewo (tzw. Obszar Realizacji Pakietu). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Zał.nr 2 lokalizacja(adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny.Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu,o którym mowa w pkt.3.3.ppkt.1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. W przypadku obligatoryjnego wyłączenia pozycji z pozyskania w systemie maszynowym(pozyskanie drewna na pozycjach cięć na których niedopuszczalne jest wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych–pozycje wskazane w pkt.2.3.5. opisu przedmiotu zamówienia)w szczególnie uzasadnionych przypadkach,np.zmiany warunków, dla których powyższe czynności zostały ustalone,Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna.Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy. Unormowania prawne,których zobowiązany będzie przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w pkt.3.2.SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w pkt.3.3.SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia.Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.-Kodeks pracy(t.j.Dz.U.z 2023 r.poz.1465 ze zm.). Z uwagi na sytuację przyrodniczo-pogodową,która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia,a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną,Zamawiający zastrzega sobie,w uzasadnionych przypadkach,prawo do dokonania korekt zmniejszających,korekt zwiększających,ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia-szczegóły w pkt. 3.1. ppkt.11) SWZ. Dla budynku socjalnego, o numerze inwentarzowym 132/14, zlokalizowanego na terenie szkółki leśnej w Głęboczku na terenie Leśnictwa Łopuchowo, Zamawiający umożliwi Wykonawcy najem budynku na czas trwania realizacji przedmiotu zamówienia polegającego na wykonywaniu usług z zakresu gospodarki leśnej w gospodarstwie szkółkarskim (w ramach Pakietu nr II)-wzór umowy najmu w zał. nr 13 do SWZ. Zamawiający umożliwi Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie na realizację Pakietu nr II, korzystanie ze sprzętu szkółkarskiego będącego własnością Zamawiającego, na podstawie umowy, za zapłatą czynszu. Wykaz sprzętu wraz ze stawką czynszu określony został w załączniku nr 15 do SWZ stanowiącym wzór umowy najmu sprzętu szkółkarskiego. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: SA.270.40.2024_P 2
Los: LOT-0003
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie obrębu leśnego Biedrusko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach Pakietu nr III są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991 r.o lasach(t. j.Dz.U.z 2024 r.poz.530„Ustawa o lasach”)obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przeciwpożarowej,pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymanie obiektów leśnych,prac z zakresu nasiennictwa do wykonania w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 2.1–planowany rozmiar prac Zał.nr 2.2-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Zał.nr 2.3.1–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Zał.nr 2.3.2–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Zał.nr 2.3.3–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Zał.nr 2.3.4–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Zał.nr 2.3.5–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Zał.nr 2.3.6–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Zał.nr 2.3.7-informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Zał.nr 2.4.1-potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych Zał.nr 2.4.2-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe wchodzące w skład Zał.nr 2 do SWZ mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Zał.nr 3 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r.„Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych; Zał.nr 3.2. Tabele Parametrów. Określony w Zał. nr.3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia(Zał. nr 2 do SWZ).Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ),to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr.3.1.do SWZ stanowiącego „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych”. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne(czynności)wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Łopuchówko-dla Pakietu nr III będzie to teren leśnictwa Marianowo, Złotkowo, Gołaszyn, Maniewo (tzw. Obszar Realizacji Pakietu). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Zał.nr 2 lokalizacja(adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny.Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu,o którym mowa w pkt.3.3.ppkt.1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. W przypadku obligatoryjnego wyłączenia pozycji z pozyskania w systemie maszynowym(pozyskanie drewna na pozycjach cięć na których niedopuszczalne jest wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych–pozycje wskazane w pkt.2.3.5. opisu przedmiotu zamówienia)w szczególnie uzasadnionych przypadkach,np.zmiany warunków, dla których powyższe czynności zostały ustalone,Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna.Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy. Unormowania prawne,których zobowiązany będzie przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w pkt.3.2.SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w pkt.3.3.SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia.Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.-Kodeks pracy(t.j.Dz.U.z 2023 r.poz.1465 ze zm.). Ze względu na szczególny charakter terenu,na którym mają być realizowane niektóre prace leśne (wykaz oddziałów leśnych zlokalizowanych na terenach zamkniętych poligonu wojskowego Biedrusko,którego użytkownikiem jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, zwanym dalej CSWL,wskazany został w załączniku nr 14 do SWZ), Wykonawca/Podwykonawca będzie musiał uwzględnić przepisy i zasady obowiązujące na terenach zamkniętych Resortu Obrony Narodowej-szczegóły zostały opisane w pkt. 3.17 SWZ. Z uwagi na sytuację przyrodniczo-pogodową,która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia,a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną,Zamawiający zastrzega sobie,w uzasadnionych przypadkach,prawo do dokonania korekt zmniejszających,korekt zwiększających,ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia-szczegóły w pkt. 3.1. ppkt.11) SWZ. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: SA.270.40.2024_P 3
Los: LOT-0004
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie obrębu leśnego Dziewicza Góra
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach Pakietu nr IV są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991 r.o lasach(t. j.Dz.U.z 2024 r.poz.530„Ustawa o lasach”)obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymanie obiektów leśnych do wykonania w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 2.1–planowany rozmiar prac Zał.nr 2.2-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Zał.nr 2.3.1–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Zał.nr 2.3.2–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Zał.nr 2.3.3–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Zał.nr 2.3.4–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Zał.nr 2.3.5–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Zał.nr 2.3.6–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Zał.nr 2.3.7-informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Zał.nr 2.4.1-potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych Zał.nr 2.4.2-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe wchodzące w skład Zał.nr 2 do SWZ mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Zał.nr 3 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r.„Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych; Zał.nr 3.2. Tabele Parametrów. Określony w Zał. nr.3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia(Zał. nr 2 do SWZ).Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ),to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr.3.1.do SWZ stanowiącego „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych”. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne(czynności)wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Łopuchówko-dla Pakietu nr IV będzie to teren leśnictwa Annowo, Wronczyn (tzw. Obszar Realizacji Pakietu). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Zał.nr 2 lokalizacja(adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny.Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu,o którym mowa w pkt.3.3.ppkt.1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. W przypadku obligatoryjnego wyłączenia pozycji z pozyskania w systemie maszynowym(pozyskanie drewna na pozycjach cięć na których niedopuszczalne jest wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych–pozycje wskazane w pkt.2.3.5. opisu przedmiotu zamówienia)w szczególnie uzasadnionych przypadkach,np.zmiany warunków, dla których powyższe czynności zostały ustalone,Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna.Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy. Unormowania prawne,których zobowiązany będzie przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w pkt.3.2.SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w pkt.3.3.SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia.Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.-Kodeks pracy(t.j.Dz.U.z 2023 r.poz.1465 ze zm.). Z uwagi na sytuację przyrodniczo-pogodową,która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia,a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną,Zamawiający zastrzega sobie,w uzasadnionych przypadkach,prawo do dokonania korekt zmniejszających,korekt zwiększających,ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia-szczegóły w pkt. 3.1. ppkt.11) SWZ. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: SA.270.40.2024_P 4
Los: LOT-0005
Titel: Maszynowe pozyskania i zrywka drewna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach Pakietu nr V są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991 r.o lasach(t. j.Dz.U.z 2024 r.poz.530„Ustawa o lasach”)obejmujące prace z zakresu maszynowego pozyskania i zrywka drewna do wykonania w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ,na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. -informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna. Zakresy rzeczowe wchodzące w skład Zał.nr 2 do SWZ mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Zał.nr 3 do SWZ,na który składają się: Zał.nr 3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r.„Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych; Zał.nr 3.2. Tabele Parametrów. Określony w Zał. nr.3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia(Zał. nr 2 do SWZ).Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ),to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr.3.1.do SWZ stanowiącego „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych”. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne(czynności)wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Łopuchówko-dla Pakietu nr IV będzie to teren leśnictwa Dąbrówka, Długa Goślina, Wronczyn, Łopuchowo, Starczanowo, Brzeźno (tzw. Obszar Realizacji Pakietu). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Zał.nr 2 lokalizacja(adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny.Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu,o którym mowa w pkt.3.3.ppkt.1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. Unormowania prawne,których zobowiązany będzie przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w pkt.3.2.SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w pkt.3.3.SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia.Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.-Kodeks pracy(t.j.Dz.U.z 2023 r.poz.1465 ze zm.). Ze względu na szczególny charakter terenu,na którym mają być realizowane niektóre prace leśne (wykaz oddziałów leśnych zlokalizowanych na terenach zamkniętych poligonu wojskowego Biedrusko,którego użytkownikiem jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, zwanym dalej CSWL,wskazany został w załączniku nr 14 do SWZ), Wykonawca/Podwykonawca będzie musiał uwzględnić przepisy i zasady obowiązujące na terenach zamkniętych Resortu Obrony Narodowej-szczegóły zostały opisane w pkt. 3.17 SWZ. Z uwagi na sytuację przyrodniczo-pogodową,która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia,a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną,Zamawiający zastrzega sobie,w uzasadnionych przypadkach,prawo do dokonania korekt zmniejszających,korekt zwiększających,ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia-szczegóły w pkt. 3.1. ppkt.11) SWZ. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: SA.270.40.2024_P 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft