2. Verfahren
Verfahren
Titel: usługi ochroniarskie i portierskie wraz z przyjazdem patrolu interwencyjnego na potrzeby Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu
Beschreibung: Liczba godzin usług objętych przedmiotem zamówienia świadczonych na terenie poszczególnych Domów Pomocy Społecznej oraz ilość przyjazdów patrolu interwencyjnego (jako zamówienie podstawowe) została określona w Kalkulacji cenowej, stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m. in.: 1) obsługę portierni, ochronę osób i mienia w sposób ciągły (całodobowo), przez wszystkie dni robocze, niedziele i święta oraz ustawowo wolne od pracy w czasie trwania umowy, przez jednego pracownika na zmianie, wg ustalonego harmonogramu przez Wykonawcę; 2) stały dozór sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pozostających na wyposażeniu obiektów Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu; 3) monitorowanie obiektów oraz terenu wokół obiektów za pomocą systemu dozoru telewizyjnego oraz obchodu terenu; 4) kontrolę ruchu osobowego, prowadzenie ewidencji wydanych/odbieranych kluczy od pomieszczeń, prowadzenie rejestru codziennych raportów (jeżeli dotyczy), obsługę centrali telefonicznej i łączenie rozmów telefonicznych oraz obsługę centrali ppoż (dotyczy DPS Mączna i DPS Karmelkowa), utrzymanie porządku i czystości wejścia do budynków; 5) podejmowanie działań w razie wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych (napad, włamanie, pożar, powódź i awarie); 6) otwieranie i zamykanie bram wjazdowych oraz furtek wejściowych na pilota lub przez domofon lub ręcznie. Identyfikacja pojazdów i osób wchodzących; 7) przyjazdy patrolu interwencyjnego na wezwanie do Domów Pomocy Społecznej (dalej DPS). Zamawiający może wydawać pracownikom ochrony dyspozycje z pominięciem Wykonawcy, jeżeli polecenia te mieszczą się w przedmiocie umowy, nie kolidują z przepisami prawa oraz nie wpływają ujemnie na stan bezpieczeństwa w ochranianym obiekcie. Szczegółowy opis zakresu czynności i odpowiedzialności w ramach usług ochroniarskich i portierskich na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej 3, ul. Rędzińskiej 66/68, ul. Karmelkowej 25 oraz ul. Kaletniczej 8 zawierają Załączniki nr 9a, nr 9b, nr 9c i nr 9d do SWZ. Szczegółowy opis dotyczący przyjazdów patrolu interwencyjnego zawiera Załącznik nr 9e do SWZ. Zamawiający wymaga posiadania przez Wykonawcę, w trakcie realizacji umowy dotyczącej przedmiotu zamówienia, aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: MCUS.DZP.373-1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone na podstawie art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98341120 Portierdienste, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi ochroniarskie i portierskie wraz z przyjazdem patrolu interwencyjnego na potrzeby Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. 2. Zamówienie będzie realizowane w czynnych obiektach tj. Domach Pomocy Społecznej zlokalizowanych przy ul. Mącznej 3, ul. Karmelkowej 25, ul. Kaletniczej 8 oraz ul. Rędzińskiej 66/68 we Wrocławiu. 3. Wspólny Słownik Zamówień: 79710000-4 usługi ochroniarskie, CPV 98341120-2 usługi portierskie, CPV 79715000-9 usługi patrolowe. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji określają: 1) Kalkulacja cenowa (Załącznik Nr 2 do SWZ); 2) Projekt umowy (Załącznik Nr 7 do SWZ); 3) Zakres czynności i odpowiedzialności w ramach usług ochroniarskich i portierskich oraz z zakresu przyjazdu patrolu interwencyjnego (Załącznik nr 9a, nr 9b, nr 9c, nr 9d i nr 9e do SWZ) Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie Kodeks cywilny i ustawie Prawo zamówień publicznych. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania zamówienia zgodnie z przepisami prawa mającymi zastosowanie w niniejszym przedmiocie zamówienia. 5. Liczba godzin usług objętych przedmiotem zamówienia świadczonych na terenie poszczególnych Domów Pomocy Społecznej oraz ilość przyjazdów patrolu interwencyjnego (jako zamówienie podstawowe) została określona w Kalkulacji cenowej, stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ. 6. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m. in.: 1) obsługę portierni, ochronę osób i mienia w sposób ciągły (całodobowo), przez wszystkie dni robocze, niedziele i święta oraz ustawowo wolne od pracy w czasie trwania umowy, przez jednego pracownika na zmianie, wg ustalonego harmonogramu przez Wykonawcę; 2) stały dozór sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pozostających na wyposażeniu obiektów Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu; 3) monitorowanie obiektów oraz terenu wokół obiektów za pomocą systemu dozoru telewizyjnego oraz obchodu terenu; 4) kontrolę ruchu osobowego, prowadzenie ewidencji wydanych/odbieranych kluczy od pomieszczeń, prowadzenie rejestru codziennych raportów (jeżeli dotyczy), obsługę centrali telefonicznej i łączenie rozmów telefonicznych oraz obsługę centrali ppoż (dotyczy DPS Mączna i DPS Karmelkowa), utrzymanie porządku i czystości wejścia do budynków; 5) podejmowanie działań w razie wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych (napad, włamanie, pożar, powódź i awarie); 6) otwieranie i zamykanie bram wjazdowych oraz furtek wejściowych na pilota lub przez domofon lub ręcznie. Identyfikacja pojazdów i osób wchodzących; 7) przyjazdy patrolu interwencyjnego na wezwanie do Domów Pomocy Społecznej (dalej DPS). 7. Zamawiający może wydawać pracownikom ochrony dyspozycje z pominięciem Wykonawcy, jeżeli polecenia te mieszczą się w przedmiocie umowy, nie kolidują z przepisami prawa oraz nie wpływają ujemnie na stan bezpieczeństwa w ochranianym obiekcie. 8. Szczegółowy opis zakresu czynności i odpowiedzialności w ramach usług ochroniarskich i portierskich na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej 3, ul. Rędzińskiej 66/68, ul. Karmelkowej 25 oraz ul. Kaletniczej 8 zawierają Załączniki nr 9a, nr 9b, nr 9c i nr 9d do SWZ. 9. Szczegółowy opis dotyczący przyjazdów patrolu interwencyjnego zawiera Załącznik nr 9e do SWZ. 10. Zamawiający wymaga posiadania przez Wykonawcę, w trakcie realizacji umowy dotyczącej przedmiotu zamówienia, aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. 11. Gwarancja i rękojmia - Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność materialną za szkody powstałe z powodu niewykonania lub nienależytego wykonania niniejszej umowy oraz z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, bądź jego pracowników lub z powodu działania lub zaniechania Podwykonawcy lub pracowników Podwykonawcy. Pełna odpowiedzialność za szkody powstałe w trakcie i w związku z realizacją usług ochrony obejmuje szkody w mieniu i osobach. 12. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, które będzie polegało na dodatkowym przyjeździe patrolu interwencyjnego (po wykorzystaniu przyjazdu w ramach abonamentu) na wezwanie do DPS w wymiarze maksymalnie do 5 podjazdów miesięcznie na każdy DPS. 13. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy dotyczący przyjazdu patrolu interwencyjnego, a dodatkowo zakup dodatkowej ilości usług będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb. 14. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy każdorazowo pisemnie lub drogą elektroniczną na adres e-mail Wykonawcy oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. 15. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia w okresie realizacji umowy, a także w razie wydłużenia terminu realizacji umowy na podstawie par. 11. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 16. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach określonych w niniejszej umowie, stosując odpowiednio postanowienia jak dla zamówienia podstawowego w zakresie patrolu interwencyjnego 17. Za realizację prawa opcji Wykonawca otrzyma dodatkowe wynagrodzenie w wysokości określonej przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym. 18. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. 19. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego dotyczącego przyjazdu patrolu interwencyjnego – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 20. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, które będzie polegało na dodatkowym przyjeździe patrolu interwencyjnego (po wykorzystaniu przyjazdu w ramach abonamentu) na wezwanie do DPS w wymiarze maksymalnie do 5 podjazdów miesięcznie na każdy DPS. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy dotyczący przyjazdu patrolu interwencyjnego, a dodatkowo zakup dodatkowej ilości usług będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy każdorazowo pisemnie lub drogą elektroniczną na adres e-mail Wykonawcy oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia w okresie realizacji umowy, a także w razie wydłużenia terminu realizacji umowy na podstawie par. 11. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach określonych w niniejszej umowie, stosując odpowiednio postanowienia jak dla zamówienia podstawowego w zakresie patrolu interwencyjnego Za realizację prawa opcji Wykonawca otrzyma dodatkowe wynagrodzenie w wysokości określonej przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego dotyczącego przyjazdu patrolu interwencyjnego – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.