2. Verfahren
Verfahren
Titel: Orienteringsmøde om kommende projektkonkurrence vedrørende rådgivningsydelser til det nye skatkammer på Rosenborg Slot.
Beschreibung: Slots- og Kulturstyrelsen inviterer til et orienteringsmøde vedrørende et kommende udbud af en projektkonkurrence omhandlende totalrådgiverydelser herunder tværfaglige rådgivning og ydelser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder på Rosenborg Slot, det nye Skatkammer.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71530000 Beratung im Bauwesen, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung