2. Verfahren
Verfahren
Titel: Totalrådgiverudbud Nykøbing F Boligselskab - renovering af Afdeling 6 Møllebakken, Parkvej og Fjordvej
Beschreibung: Totalrådgivning ifm. renovering af almen boligafdeling
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Totalrådgiverudbud for Nykøbing F Boligselskab - renovering af Afd 6 Møllebakken mlf.
Beschreibung: Nykøbing F Boligselskab ønsker at gennemføre et totalrådgiverudbud for renovering af tagdækning inkl. ventilation, tagrender og nedløb, udskiftning af vinduer i boliger, kælder, altaner/opgange, altandøre og udvendige døre, udskiftning af facadeplader, installering af emhætter i boliger samt indregulering af ventilationsanlæg
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71530000 Beratung im Bauwesen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nej