See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Nurzec w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac przewidzianych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nurzec w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 687744-2025
Interne Kennung: S.270.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie artykułu 138 ustęp 4 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - Leśnictwo Dąbrowa
Interne Kennung: 1. Leśnictwo Dąbrowa
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.6. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). 3.7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. 3.8. Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Nurzec bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - Leśnictwo Wygoda
Interne Kennung: 2. Leśnictwo Wygoda
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 - Leśnictwo Werpol
Interne Kennung: 3. Leśnictwo Werpol
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 - Leśnictwo Radziwiłłówka
Interne Kennung: 4. Leśnictwo Radziwiłłówka
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 - Leśnictwo Adamowo
Interne Kennung: 5. Leśnictwo Adamowo
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 - Szkółka Adamowo i Kadłub
Interne Kennung: 6. Leśnictwo Szkółka Adamowo i Kadłub
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 - Wilanowo
Interne Kennung: 7. Leśnictwo Wilanowo
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 - Koterka
Interne Kennung: 8. Leśnictwo Koterka
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 - Mętna
Interne Kennung: 9. Leśnictwo Mętna
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 - Sutno
Interne Kennung: 10. Leśnictwo Sutno
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11 - Mielnik
Interne Kennung: 11. Leśnictwo Mielnik
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12 - Dubno
Interne Kennung: 12. Leśnictwo Dubno
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13 - Milejczyce
Interne Kennung: 13. Leśnictwo Milejczyce
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14 - Zabłocie
Interne Kennung: 14. Leśnictwo Zabłocie
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15 - Kadłub
Interne Kennung: 15. Leśnictwo Kadłub
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16 - Żurobice
Interne Kennung: 16. Leśnictwo Żurobice
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet 17 - Siemiatycze
Interne Kennung: 17. Leśnictwo Siemiatycze
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet 18 - Rogacze
Interne Kennung: 18. Leśnictwo Rogacze