93748-2026 - Wettbewerb
Polen – Strandreinigung – ,,Świadczenie usług w zakresie sprzątania i utrzymania czystości na plaży Uznam, wydmach oraz przyległego do nich lasu i plaży Przytór na rzecz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel,,Świadczenie usług w zakresie sprzątania i utrzymania czystości na plaży Uznam, wydmach oraz przyległego do nich lasu i plaży Przytór na rzecz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania i utrzymania czystości na plaży Uznam, wydmach oraz przyległego do nich lasu i plaży Przytór na rzecz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa zadania: a) Zadanie nr 1 – Sprzątanie i utrzymanie czystości na terenie plaży Uznam oraz na wydmach i przyległego do nich lasu. b) Zadanie nr 2 – Sprzątanie i utrzymanie czystości na terenie plaży Przytór. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Zadania nr 1 oraz Zadania nr 2 stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Wymagany termin realizacji zamówienia wynosi dla: Zadania nr 1: Przedmiot zamówienia dla plaży Uznam, wydm oraz przyległego do nich lasu będzie realizowany od 01.04.2026 r. do 31.01.2027 r., a jeżeli Umowa zostanie zawarta w późniejszym terminie to od dnia zawarcia Umowy do 31 stycznia 2027 r. Zadania nr 2: Przedmiot zamówienia dla plaży Przytór będzie realizowany od 20.06.2026 r. do 21.09.2026 r., a jeżeli Umowa zostanie zawarta w późniejszym terminie to od dnia zawarcia Umowy do 21 września 2026 r.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90680000 Strandreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienia objęte jest prawem opcji: Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy PZP, zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy zostaną mu oddane do korzystania/zarządzania nowe obiekty lub, gdy konieczne będzie zwiększenie częstotliwości świadczonych usług. Zwiększenie zamówienia w ramach prawa opcji może dotyczyć każdego rodzaju świadczeń określonych w opisie przedmiotu zamówienia w pkt 1.1 – 1.3 oraz 2.1. – 2.4 dla zadania nr 1, 1.1 – 1.3 dla zadania nr 2. a) Realizacja prawa opcji polegać będzie na rozszerzeniu usług będących przedmiotem umowy na nowo pozyskane obiekty Zamawiającego i/lub rozszerzenie częstotliwości świadczonych usług, nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego w odniesieniu do danego zadania. b) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, cena jednostkowa dotycząca jednostkowej usługi w przypadku skorzystania z prawa opcji będzie taka, jak cena określona w zamówieniu. c) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem, złożonym na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zamawiający jest uprawniony do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Prawa opcji nie później niż na 7 dni przed terminem, w którym Wykonawca miałby rozpocząć świadczenie usługi objętej opcją. Rozszerzenie zamówienia w ramach opcji będzie realizowane od dnia wskazanego w oświadczeniu, z uwzględnieniem zdania poprzedniego, do dnia wskazanego przez Zamawiającego, jednakże nie dłużej niż do końca obowiązywania umowy.