2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie czystości wydzielonych terenów zewnętrznych administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu w roku 2025 z opcją na rok 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia podstawowego jest świadczenie usług utrzymania czystości wydzielonych terenów zewnętrznych administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu w roku 2025. Zakres usług obejmuje utrzymanie czystości na terenie plaż, mola, wydm oraz falochronu zachodniego. Zamawiający przewiduje w niniejszym zamówieniu możliwość skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - PRAWO OPCJI Zamawiający w ramach prawa opcji jest uprawniony do: • przedłużenia okresu świadczenia usług objętych przedmiotem zamówienia podstawowego o maksymalnie kolejne 12 miesięcy nie dalej niż do dnia 31.12.2026 roku, • zwiększenia zakresu rzeczowego o maksymalny przedmiot zamówienia podstawowego do 100% zakresu zamówienia podstawowego. Świadczenie usług objętych przedmiotem zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Prawo opcji będzie wykonywane poprzez pisemne zawiadomienie Wykonawcy o zamiarze skorzystania z opcji ze wskazaniem okresu i zakresu o jaki umowa ma być przedłużona. Wykonawca nie może odmówić świadczenia usług, o których jest mowa powyżej w przedłużonym terminie i w zwiększonym zakresie o ile zawiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji otrzyma nie później niż na 1 miesiąc przed upływem okresu na jaki została zawarta umowa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia zostały określone w: • Opisie Przedmiotu Zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ, • Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 8 do SWZ. 1) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału na części z powodów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ. 2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 3) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 100% wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług i zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, a całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczeniu wartości zamówienia. Zamówienie polega na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, w zakresie rzeczowym nie większym niż wskazany opisie przedmiotu zamówienia. 4) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 5) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wykonawca odpowiadać będzie za wszelkie błędy i szkody powstałe w wyniku działania podwykonawcy oraz odpowiedzialny jest za prawidłowość, terminowość i jakość usług świadczonych przez podwykonawców. Wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. 6) Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 7) Zamawiający, zgodnie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, zwanych dalej Pracownikami, którzy w trakcie realizacji zamówienia, wykonywać będą czynności, określone przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy. 8) Zamawiający postanawia, że: - Wykonawca zobowiązany jest, aby Pracownicy wykonujący czynności, o których mowa w § I ust. 2 pkt 11) SWZ, byli zatrudnieni do realizacji umowy na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy, - Wykonawca zobowiązany jest, aby pracownicy byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania czynności, o których mowa w § I ust. 2 pkt 11) SWZ. 9) Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 10) Zamawiający nie określa obowiązku dokonania wizji lokalnej, wizja nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 720135-2024
Interne Kennung: ZP1.272.23.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90680000 Strandreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77314100 Anlegen von Rasen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Utrzymanie czystości wydzielonych terenów zewnętrznych administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu w roku 2025 z opcją na rok 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia podstawowego jest świadczenie usług utrzymania czystości wydzielonych terenów zewnętrznych administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu w roku 2025. Zakres usług obejmuje utrzymanie czystości na terenie plaż, mola, wydm oraz falochronu zachodniego. Zamawiający przewiduje w niniejszym zamówieniu możliwość skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - PRAWO OPCJI Zamawiający w ramach prawa opcji jest uprawniony do: • przedłużenia okresu świadczenia usług objętych przedmiotem zamówienia podstawowego o maksymalnie kolejne 12 miesięcy nie dalej niż do dnia 31.12.2026 roku, • zwiększenia zakresu rzeczowego o maksymalny przedmiot zamówienia podstawowego do 100% zakresu zamówienia podstawowego. Świadczenie usług objętych przedmiotem zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Prawo opcji będzie wykonywane poprzez pisemne zawiadomienie Wykonawcy o zamiarze skorzystania z opcji ze wskazaniem okresu i zakresu o jaki umowa ma być przedłużona. Wykonawca nie może odmówić świadczenia usług, o których jest mowa powyżej w przedłużonym terminie i w zwiększonym zakresie o ile zawiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji otrzyma nie później niż na 1 miesiąc przed upływem okresu na jaki została zawarta umowa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia zostały określone w: • Opisie Przedmiotu Zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ, • Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 8 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: Zamówienie podstawowe: Termin realizacji usługi: 12 miesięcy, jednak nie dłużej niż do 31.12.2025 roku. Planowany termin rozpoczęcia realizacji zamówienia to 01.01.2025 roku. W przypadku zawarcia umowy w terminie późniejszym niż planowany za termin rozpoczęcia realizacji zamówienie uznaje się dzień zawarcia umowy. Zamówienie w ramach prawa opcji: Termin realizacji usługi: nie dłużej niż 12 miesięcy, licząc od dnia 01.01.2026 roku jednak nie później niż do dnia 31.12.2026 roku. Szczegółowe informacje dotyczące terminów realizacji poszczególnych prac w ramach usług zostały zawarte w opisie przedmiotu zamówienia odpowiednio dla poszczególnych usług. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp stanowiących nie więcej niż 100% wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług i zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, a całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczeniu wartości zamówienia. Zamówienie polega na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, w zakresie rzeczowym nie większym niż wskazany opisie przedmiotu zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 77314100 Anlegen von Rasen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje w niniejszym zamówieniu możliwość skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp - PRAWO OPCJI Zamawiający w ramach prawa opcji jest uprawniony do: • przedłużenia okresu świadczenia usług objętych przedmiotem zamówienia podstawowego o maksymalnie kolejne 12 miesięcy nie dłużej niż do 31.12.2026 roku, • zwiększenia zakresu rzeczowego o maksymalny przedmiot zamówienia podstawowego czyli do 100% zakresu zamówienia podstawowego. Świadczenie usług objętych przedmiotem zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Prawo opcji będzie wykonywane poprzez pisemne zawiadomienie Wykonawcy o zamiarze skorzystania z opcji ze wskazaniem okresu i zakresu o jaki umowa ma być przedłużona. Wykonawca nie może odmówić świadczenia usług, o których jest mowa powyżej w przedłużonym terminie i w zwiększonym zakresie o ile zawiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji otrzyma nie później niż na 1 miesiąc przed upływem okresu na jaki została zawarta umowa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia zostały określone w: • Opisie Przedmiotu Zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ, • Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 8 do SWZ.