9430-2026 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej budowy i przebudowy zbiorników w Nadleśnictwie Chrzanów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej budowy i przebudowy zbiorników w Nadleśnictwie Chrzanów
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje: 1. w ramach zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) wykonanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami pozwalającej na realizacje inwestycji budowy i przebudowy zbiorników wodnych na terenie Nadleśnictwa Chrzanów zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ (OPZ), 2. w ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową, o jakiej mowa w pkt. 2.1.1.1. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Opcji lub jej części w trakcie trwania umowy na realizację Przedmiotu zamówienia. Zamawiający może nie skorzystać z Opcji lub skorzystać z Opcji w niepełnym zakresie, a Wykonawcy z tego tytułu nie będzie przysługiwało żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w projekcie Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), w wysokości odpowiadającej uruchamianemu zakresowi Opcji w sytuacji udzielenia zamówienia
Interne KennungS.270.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
LosLOT-0001
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy zbiornika wodnego w leśnictwie Chełmek
BeschreibungOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy zbiornika wodnego w leśnictwie Chełmek Zadanie inwestycyjne - Przebudowa zbiornika wraz z umocnieniem wałów oraz budowa zastawek na cieku doprowadzającym w leśnictwie Chełmek. Planowana pojemność obiektów małej retencji 75 000 m3. Planowana objętość retencjonowanej wody 25 000 m3. Realizacja przedmiotu zamówienia następować będzie w dwóch etapach: Etap I – złożenie wniosku o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń; 2) opracowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (jeśli zajdzie taka konieczność) – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego+ egzemplarze do uzgodnień; 3) dokonanie zgłoszenia działań zgodnie z art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 4) uzyskanie odpowiedniej zgody wodnoprawnej – w zależności od parametrów inwestycji będzie to ocena wodnoprawna, pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne, 5) uzyskanie deklaracji zgodności z celami środowiskowymi od Wód Polskich dla inwestycji, które mają decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, ocenę wodnoprawną, pozwolenie wodnoprawne lub dokonano zgłoszenia wodnoprawnego, 6) uzyskanie z Wód Polskich tzw. informację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wydawaną na podstawie Porozumienie w sprawie wydawania dokumentu potwierdzającego zgodność z celami środowiskowymi dla projektów realizowanych w ramach polityki spójności z dnia 20 maja 2024 r. zawartego pomiędzy Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, 7) uzyskać z właściwej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska deklarację Natura 2000 wymaganą dla inwestycji ubiegających się o środki z UE,. 8) złożenie wniosku zatwierdzającego projekt budowlany i udzielającego pozwolenie na budowę. Zamawiający zatwierdzi lub zgłosi uwagi do przekazanej dokumentacji i wniosku o wydanie pozwolenia na budowę w terminie 14 dni od dnia przekazania; w przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego uwag, Wykonawca jest zobowiązany do ich uwzględnienia i ponownego złożenia uzupełnionej dokumentacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. Zamawiający ma obowiązek zatwierdzić uzupełnioną dokumentacje w terminie 14 dni lub odrzucić ją w sytuacji, gdy stwierdzi, że nie wszystkie zgłoszone uwagi zostały w niej uwzględnione lub w przypadku, gdy zgłoszone uwagi zostały uwzględnione niezgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego. Etap II- uzyskanie prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz przekazanie dokumentacji, która docelowo posłuży jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenia zamówienia na wykonanie robót budowlanych, a w tym: 1) uzyskanie ostatecznej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę; 2) opracowanie projektu technicznego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego – w ciągu 1 miesiąca po uzyskaniu ostatecznej/prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany. 3) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 4) opracowanie przedmiaru robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 5) opracowanie kosztorysu inwestorskiego metodą kalkulacji szczegółowej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 6) przekazanie pełnego kompletu dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej wraz ze skanem, opieczętowanej dokumentacji projektowej i technicznej - wykonawczej (tożsamej z wersją papierową),która uzyskała ostateczną decyzję udzielającą pozwolenia na budowę wraz z wszystkimi opiniami i uzgodnieniami – 2 egzemplarze na nośniku elektronicznym typu pendrive; 7) przekazanie przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich należy przekazać również w wersji elektronicznej na pendrive w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (*ath) w 2 egzemplarzach. 1.4.2 Wykonawca jest zobowiązany wykonać aktualizacje kosztorysu inwestorskiego w ciągu 7 dni od pisemnego wezwania Zamawiającego, należy uwzględnić w wycenie dwie takie aktualizacje.
Interne KennungCzęść 1
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową, o jakiej mowa w pkt. 2.1.1.1. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Opcji lub jej części w trakcie trwania umowy na realizację Przedmiotu zamówienia. Zamawiający może nie skorzystać z Opcji lub skorzystać z Opcji w niepełnym zakresie, a Wykonawcy z tego tytułu nie będzie przysługiwało żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w projekcie Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), w wysokości odpowiadającej uruchamianemu zakresowi Opcji w sytuacji udzielenia zamówienia na roboty budowlane wykonywane w oparciu o dokumentację projektową. 1. Wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako „Opcja”) polegającego na pełnieniu nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową. 2. Nadzór autorski jako Opcja pełniony będzie w okresie realizacji robót budowlanych, wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową będącą przedmiotem Zamówienia Podstawowego, w okresie obowiązywania umowy z wykonawcą robót budowlanych, co oznacza, że termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostanie dostosowany odpowiednio do terminu wykonywania robót budowlanych, bez prawa żądania przez Wykonawcę zmiany wynagrodzenia. 3. Wykonawca jest zobowiązany świadczyć nadzór autorski zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane w szczególności w zakresie: 1) stwierdzania, w toku wykonywania robót budowlanych, zgodności realizacji z projektem, 2) uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania wątpliwości powstałych w toku realizacji robót budowlanych, 3) udziału w odbiorze poszczególnych istotnych części robót budowlanych oraz odbiorze końcowym inwestycji, 4) współudziału w wykonaniu przez wykonawcę robót budowlanych dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji robót, 5) uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej, zgłaszanych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego; w przypadku zmiany przepisów przywołanych w niniejszym paragrafie w trakcie obowiązywania umowy, Wykonawca będzie stosował aktualne przepisy prawa. 4. Strony ustalają następujące formy wykonywania nadzoru autorskiego: 1) pobyt Wykonawcy na budowie – obejmuje przygotowanie materiału do pełnienia nadzoru autorskiego, czas przejazdu z siedziby Wykonawcy na budowę i z powrotem, czas pobytu na budowie w jednym dniu, załatwianie spraw związanych z nadzorem autorskim po powrocie, koszt prac projektowych koniecznych do wykonania w związku z pobytem na budowie, (przy założeniu do 3 pobytów na budowie). 2) opracowanie (praca Wykonawcy we własnym biurze) – obejmuje czynności związane z nadzorem autorskim, które Wykonawca może wykonać bez potrzeby pobytu na budowie, a które nie mieszczą się w zakresie określonym w pkt 1. (przy założeniu do 3 opracowań) 5. Wykonanie czynności nadzoru autorskiego w formach, o jakich mowa w pkt. 2.4. musi być każdorazowo potwierdzone przez Zamawiającego w formie protokołu sporządzonego przez Zamawiającego. 6. Każdorazowo nadzór autorski będzie pełniony na wezwanie Zamawiającego. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów dokonania czynności nadzoru autorskiego bez jego wezwania. 7. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania opracowań zamiennych i uzupełniających, o ile zostaną mu zlecone przez Zamawiającego. 8. Za opracowania projektowe wykonywane przez Wykonawcę celem naprawy błędów lub usunięcia rozbieżności w opracowanej przez niego dokumentacji projektowej, nie będzie przysługiwało Wykonawcy dodatkowe wynagrodzenie. Wykonawca w uzgodnionym obustronnie terminie, nie dłuższym niż 7 dni, przekaże Zamawiającemu zmiany lub uzupełni braki. 9. Wykonawca zobowiązuje się do delegowania na budowę lub do innych czynności projektantów poszczególnych branż na wezwanie Zamawiającego, w terminie do 2 dni roboczych od dnia wezwania. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek Wykonawcy i za zgodą Zamawiającego, wskazany termin może ulec zmianie.
LosLOT-0002
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy zbiornika wodnego w leśnictwie Szczakowa.
BeschreibungOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy zbiornika wodnego w leśnictwie Szczakowa. Zadanie inwestycyjne - Przebudowa zbiornika wraz z zastawkami i przepustem przy Velostradzie (woda na zrębach wykonanych) w leśnictwie Szczakowa. Planowana pojemność obiektów małej retencji 12 000 m3. Planowana objętość retencjonowanej wody 4 500 m3 Realizacja przedmiotu zamówienia następować będzie w dwóch etapach: Etap I – złożenie wniosku o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń; 2) opracowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (jeśli zajdzie taka konieczność) – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego+ egzemplarze do uzgodnień; 3) dokonanie zgłoszenia działań zgodnie z art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 4) uzyskanie odpowiedniej zgody wodnoprawnej – w zależności od parametrów inwestycji będzie to ocena wodnoprawna, pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne, 5) uzyskanie deklaracji zgodności z celami środowiskowymi od Wód Polskich dla inwestycji, które mają decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, ocenę wodnoprawną, pozwolenie wodnoprawne lub dokonano zgłoszenia wodnoprawnego, 6) uzyskanie z Wód Polskich tzw. informację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wydawaną na podstawie Porozumienie w sprawie wydawania dokumentu potwierdzającego zgodność z celami środowiskowymi dla projektów realizowanych w ramach polityki spójności z dnia 20 maja 2024 r. zawartego pomiędzy Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, 7) uzyskać z właściwej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska deklarację Natura 2000 wymaganą dla inwestycji ubiegających się o środki z UE,. 8) złożenie wniosku zatwierdzającego projekt budowlany i udzielającego pozwolenie na budowę. Zamawiający zatwierdzi lub zgłosi uwagi do przekazanej dokumentacji i wniosku o wydanie pozwolenia na budowę w terminie 14 dni od dnia przekazania; w przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego uwag, Wykonawca jest zobowiązany do ich uwzględnienia i ponownego złożenia uzupełnionej dokumentacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. Zamawiający ma obowiązek zatwierdzić uzupełnioną dokumentacje w terminie 14 dni lub odrzucić ją w sytuacji, gdy stwierdzi, że nie wszystkie zgłoszone uwagi zostały w niej uwzględnione lub w przypadku, gdy zgłoszone uwagi zostały uwzględnione niezgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego. Etap II- uzyskanie prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz przekazanie dokumentacji, która docelowo posłuży jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenia zamówienia na wykonanie robót budowlanych, a w tym: 1) uzyskanie ostatecznej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę; 2) opracowanie projektu technicznego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego – w ciągu 1 miesiąca po uzyskaniu ostatecznej/prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany. 3) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 4) opracowanie przedmiaru robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 5) opracowanie kosztorysu inwestorskiego metodą kalkulacji szczegółowej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 6) przekazanie pełnego kompletu dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej wraz ze skanem, opieczętowanej dokumentacji projektowej i technicznej - wykonawczej (tożsamej z wersją papierową),która uzyskała ostateczną decyzję udzielającą pozwolenia na budowę wraz z wszystkimi opiniami i uzgodnieniami – 2 egzemplarze na nośniku elektronicznym typu pendrive; 7) przekazanie przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich należy przekazać również w wersji elektronicznej na pendrive w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (*ath) w 2 egzemplarzach. 1.4.2 Wykonawca jest zobowiązany wykonać aktualizacje kosztorysu inwestorskiego w ciągu 7 dni od pisemnego wezwania Zamawiającego, należy uwzględnić w wycenie dwie takie aktualizacje.
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zbiornika wodnego w leśnictwie Płoki.
BeschreibungOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zbiornika wodnego w leśnictwie Płoki. Zadanie inwestycyjne - Budowa zbiornika wraz z budową infrastruktury towarzyszącej (ok. 300m drogi dojazdowej) w leśnictwie Płoki. Planowana pojemność obiektów małej retencji 3 000 m3. Planowana objętość retencjonowanej wody 2 000 m3 Realizacja przedmiotu zamówienia następować będzie w dwóch etapach: Etap I – złożenie wniosku o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń; 2) opracowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (jeśli zajdzie taka konieczność) – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego+ egzemplarze do uzgodnień; 3) dokonanie zgłoszenia działań zgodnie z art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 4) uzyskanie odpowiedniej zgody wodnoprawnej – w zależności od parametrów inwestycji będzie to ocena wodnoprawna, pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne, 5) uzyskanie deklaracji zgodności z celami środowiskowymi od Wód Polskich dla inwestycji, które mają decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, ocenę wodnoprawną, pozwolenie wodnoprawne lub dokonano zgłoszenia wodnoprawnego, 6) uzyskanie z Wód Polskich tzw. informację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wydawaną na podstawie Porozumienie w sprawie wydawania dokumentu potwierdzającego zgodność z celami środowiskowymi dla projektów realizowanych w ramach polityki spójności z dnia 20 maja 2024 r. zawartego pomiędzy Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, 7) uzyskać z właściwej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska deklarację Natura 2000 wymaganą dla inwestycji ubiegających się o środki z UE,. 8) złożenie wniosku zatwierdzającego projekt budowlany i udzielającego pozwolenie na budowę. Zamawiający zatwierdzi lub zgłosi uwagi do przekazanej dokumentacji i wniosku o wydanie pozwolenia na budowę w terminie 14 dni od dnia przekazania; w przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego uwag, Wykonawca jest zobowiązany do ich uwzględnienia i ponownego złożenia uzupełnionej dokumentacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. Zamawiający ma obowiązek zatwierdzić uzupełnioną dokumentacje w terminie 14 dni lub odrzucić ją w sytuacji, gdy stwierdzi, że nie wszystkie zgłoszone uwagi zostały w niej uwzględnione lub w przypadku, gdy zgłoszone uwagi zostały uwzględnione niezgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego. Etap II- uzyskanie prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz przekazanie dokumentacji, która docelowo posłuży jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenia zamówienia na wykonanie robót budowlanych, a w tym: 1) uzyskanie ostatecznej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę; 2) opracowanie projektu technicznego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego – w ciągu 1 miesiąca po uzyskaniu ostatecznej/prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany. 3) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 4) opracowanie przedmiaru robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 5) opracowanie kosztorysu inwestorskiego metodą kalkulacji szczegółowej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 6) przekazanie pełnego kompletu dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej wraz ze skanem, opieczętowanej dokumentacji projektowej i technicznej - wykonawczej (tożsamej z wersją papierową),która uzyskała ostateczną decyzję udzielającą pozwolenia na budowę wraz z wszystkimi opiniami i uzgodnieniami – 2 egzemplarze na nośniku elektronicznym typu pendrive; 7) przekazanie przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich należy przekazać również w wersji elektronicznej na pendrive w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (*ath) w 2 egzemplarzach. 1.4.2 Wykonawca jest zobowiązany wykonać aktualizacje kosztorysu inwestorskiego w ciągu 7 dni od pisemnego wezwania Zamawiającego, należy uwzględnić w wycenie dwie takie aktualizacje.
Interne KennungCzęść 3