2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu konsolidacyjnego długoterminowego w wysokości 6 897 011,22 PLN na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów, pożyczki i emisji papierów wartościowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest udzielenie i obsługa kredytu konsolidacyjnego długoterminowego w kwocie 6 897 011,22 PLN. (słownie: sześć milionów osiemset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy jedenaście złotych 22/100) 2. Szczegółowe dane: a) Kredyt przeznaczony na spłatę zobowiązań z tytułu: 1. Wcześniej zaciągniętych kredytów kwocie 4 627 257,57 PLN, 2. Wcześniej zaciągniętej pożyczki w kwocie 230 753,65 PLN, 3. Emisji papierów wartościowych (obligacji) w kwocie 2 039 000,00 PLN b) Okres kredytowania od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2040 roku, c) Uruchomienie kredytu w ciągu maksymalnie 7 dni od złożenia wniosku przez Zamawiającego z wyprzedzeniem 3-dniowym, przy czym za datę uruchomienia kredytu uznaje się wpływ środków na rachunek bankowy Zamawiającego, d) Zamawiający wymaga okresu karencji dla spłaty kapitału do dnia 31.03.2027r. Spłata kapitału w złotych polskich będzie następowała w 56 ratach kwartalnych w latach 2027 – 2040: pierwsza w dniu 31.03.2027 w kwocie 97 011,22 PLN, pozostałe w 2027 roku po 100 000,00 PLN, od 2028 roku po 125 000 PLN, e) Spłata odsetek będzie następowała w terminach kwartalnych (tj. 31 marca, 30 czerwca, 30 września i 31 grudnia) w kwotach wynikających z aktualnego zadłużenia do końca kwartału, za który odsetki zostały naliczone; pierwsza płatność odsetek nastąpi w dniu 30.06.2026r., 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „PZP” lub „ustawą pzp” oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia powyżej progu unijnego. 2. Na podstawie art. 139 ust 1 ustawy PZP (tzw. Procedura odwrócona) Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z Ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ) Zamawiający będzie żądał złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy PZP. 4. Stosownie do dyspozycji zawartej w art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: OR-SO.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest udzielenie i obsługa kredytu konsolidacyjnego długoterminowego w kwocie 6 897 011,22 PLN. (słownie: sześć milionów osiemset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy jedenaście złotych 22/100) 2. Szczegółowe dane: a) Kredyt przeznaczony na spłatę zobowiązań z tytułu: 1. Wcześniej zaciągniętych kredytów kwocie 4 627 257,57 PLN, 2. Wcześniej zaciągniętej pożyczki w kwocie 230 753,65 PLN, 3. Emisji papierów wartościowych (obligacji) w kwocie 2 039 000,00 PLN b) Okres kredytowania od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2040 roku, c) Uruchomienie kredytu w ciągu maksymalnie 7 dni od złożenia wniosku przez Zamawiającego z wyprzedzeniem 3-dniowym, przy czym za datę uruchomienia kredytu uznaje się wpływ środków na rachunek bankowy Zamawiającego, d) Zamawiający wymaga okresu karencji dla spłaty kapitału do dnia 31.03.2027r. Spłata kapitału w złotych polskich będzie następowała w 56 ratach kwartalnych w latach 2027 – 2040: pierwsza w dniu 31.03.2027 w kwocie 97 011,22 PLN, pozostałe w 2027 roku po 100 000,00 PLN, od 2028 roku po 125 000 PLN, e) Spłata odsetek będzie następowała w terminach kwartalnych (tj. 31 marca, 30 czerwca, 30 września i 31 grudnia) w kwotach wynikających z aktualnego zadłużenia do końca kwartału, za który odsetki zostały naliczone; pierwsza płatność odsetek nastąpi w dniu 30.06.2026r.,