See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą bilansowania handlowego energii z instalacji OZE dla Grupy Zakupowej Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego, w tym dla gminnych jednostek organizacyjnych i spółek
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 3 – opis przedmiotu zamówienia o zapotrzebowaniu energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy w wysokości 13827,427 MWh (zamówienie podstawowe) 16592,91 MWh (z prawem opcji +20%), 1.2. wykonanie czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik do Umowy. 2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 3 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 7 do SWZ. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi, w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U.2024.904 ze zm.). Energia elektryczna ma spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy - Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy.
Vorherige Bekanntmachung: 566693-2025
Interne Kennung: BZP.271.143.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zwiększania dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 20% zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej oraz zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do ppe wymienionych w załączniku nr 3 do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.