94667-2026 - Ergebnis
Dänemark – Vermögensversicherungen – Langeland Kommune - Indkøb af forsikringer - Bekendtgørelse af indgået kontrakt
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLangeland Kommune - Indkøb af forsikringer - Bekendtgørelse af indgået kontrakt
BeschreibungLangeland Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvar for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningBeddingforsikringPassageransvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung271070195
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensLangeland Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvar for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningBeddingforsikringPassageransvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Bygnings- og løsøreforsikring - Langeland Kommune
BeschreibungLangeland Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings- og løsøreforsikring
Interne Kennung259212349-1
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring - Langeland Kommune
BeschreibungLangeland Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung259212804-2
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn - Langeland Kommune
BeschreibungLangeland Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn.
Interne Kennung259218113-3
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Motorkøretøjsforsikring - Langeland Kommune
BeschreibungLangeland Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung259218181-4
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning - Langeland Kommune
BeschreibungLangeland Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning.
Interne Kennung259218898-5
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6: Beddingforsikring - Langeland Kommune
BeschreibungLangeland Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Beddingforsikring.
Interne Kennung259219708-6
Haupteinstufung (cpv): 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7: Passageransvarsforsikring - Langeland Kommune
BeschreibungLangeland Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Passageransvarsforsikring.
Interne Kennung259220358-7